Jaké budou letos adventní trhy v Augsburgu? Program a důležité informace na jednom místě

Chystáte se v předvánočním čase do Bavorska?

Vánoční trhy v Augsburgu mají kouzelnou atmosféru.

Vděčí za ni především svému umístění. 

Renesanční architektura radnice a věže Perlach tvoří již přes 500 let jeho jedinečnou kulisu.

Co vše tu na vás bude čekat?

Adventní trhy Augsburg

Augsburger Christkindlesmarkt, jehož počátky sahají až do 15. století, je považován za jeden z nejstarších vánočních trhů v Bavorsku. Historie jarmarku sahá až do roku 1498. Tehdy se mu ještě říkalo „perníkový trh“ a sloužil jako prodejní místo pro „lebzelter“ (perníkáře), kteří zde nabízeli své zboží. Dnes je to jeden z nejtradičnějších a nejkrásnějších vánočních trhů v Německu.

Augsburský vánoční trh je proslulý svým andělským představením „Engelsspiel“, které se odehrává na fasádě radnice podle slavného exempláře oltářních andělů Hanse Holbeina.

Vánoční trhy na Rathausplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

27.11.2023 – 24.12.2023

Neděle až čtvrtek 10.00 – 20.00, pátek a sobota 10.00 – 21.30, Štědrý den 10.00 – 14.00

Na co se můžete těšit?

  • působivá vánoční výzdoba
  • množství stánků s rozmanitým sortimentem
  • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program augsburského adventního jarmarku

Na návštěvníky čeká více než 150 stánků nádherně vyzdobeného trhu před světoznámou renesanční radnicí, které lákají na ručně vyráběné umělecké předměty, vánoční pochoutky a horké svařené víno.

Stánky s vánočním zbožím ale najdete nejen na Radniční náměstí. Obvykle pokračují dále přes Martin-Luther-Platz, podél ulic Philippine-Welser-Straße a Maximilianstraße až před kostel sv. Mořice.

Plánek adventního jarmarku.
zdroj: augsburgerchristkindlesmarkt.com

Vedle vánočního stromu stojí osm metrů vysoká vánoční pyramida s postavami andělů. Z úchvatného Zlatého sálu radnice nebo z věže Perlach se můžete kochat výhledem na zářící město. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program plný hudebních vystoupení.

Na své si přijdou i děti. Kolem vánočního jarmarku v Augsburgu se v deseti obrazech zobrazuje pohádkový příběh prostřednictvím animovaných postaviček ve vyzdobených výlohách různých obchodů neboli Augsburger Märchenstraße. Pro nejmenší je na náměstí před Moritzkirche připraven speciální dětský vánoční trh Augsburger Kinderland s loutkovým divadlem, kolem štěstí a vánočně vyzdobeným dětským kolotočem.

Augsburská andělská hra

Vánoční jarmark v Augsburgu je známý svým jedinečným andělským představením. Každý pátek, sobotu a neděli v 18:00 se impozantní radnice promění v obří adventní kalendář. Tehdy v oknech renesanční budovy muzicíruje dvacet čtyři andělů, kteří jsou volně inspirováni slavným obrazem Hanse Holbeina a představují oblíbený „Augsburger Engelesspiel“.

Andělé jsou mladé dívky z Augsburgu, které byly vybrány speciálně pro tento úkol. Andělské představení poprvé vytvořil v roce 1977 bývalý ředitel cestovního ruchu v Augsburgu Fritz Kleiber.

Jak vypadaly loňské vánoční trhy můžete zhlédnout prostřednictvím následujícího videa.

CHRISTMAS MARKET AUGSBURG Bavaria Germany Der Augsburger Christkindlesmarkt 2022 Rathausplatz Moritz
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Augsburgu

Město Augsburg se nachází v jihozápadní části Bavorska a je hlavním městem Švábska. Augsburg je díky své dávné historii jedním z nejkrásnějších německých měst. Jeho založení se datuje do roku 15 př. n. l. v závěrečném období vlády císaře Augusta, jemuž je město zasvěceno.

V době středověku se z města stalo významné ekonomické centrum, v 16. století bylo město spojeno s reformátorem Martinem Lutherem. V roce 1555 tu byl uzavřen tzv. augsburský mír, jímž bylo uznáno protestantství.

V centru města najdete řadu zajímavých památek, které můžete spojit s návštěvou vánočních trhů v Augsburgu.

Radniční náměstí
Na Rathausplatz, kde se augsburské adventní trhy konají, se nacházejí hned tři významné památky – radnice, Perlachturm a Augustusbrunnen neboli centrální kašna.

V budově augsburské radnice se nachází zlatý sál, úchvatný prostor z počátku 17. století, který je proslulý svou vnitřní výzdobou a malbami. Věž Perlach je zase 70 metrů vysoká stavba, která byla původně součástí městských hradeb.

Pohled na radnici v Augsburgu.
zdroj: foodgressing.com

Bazilika svatého Oldřicha a Afry
Tento kostel je vynikajícím příkladem německé gotické architektury s klasickou cibulovou střechou zvonice, která sloužila jako vzor pro stavbu mnoha dalších barokních věží v Bavorsku. Velmi cenný je také interiér. Nacházejí se zde renesanční a barokní oltáře, které představují mistrovská díla německého sochařství.

Schaetzlerův palác
Jedna z nejkrásnějších rezidencí ve městě, která patřila bohaté šlechtické rodině. Nachází se v centrální části města, přesně na Maximilianstrasse. Dnes v něm sídlí Kunstsammlungen und Museen Augsburg neboli galerie německého renesančního a barokního malířství a grafiky.

Katedrála Navštívení Panny Marie
Majestátní stavba středověkého původu, postavená v románském slohu s gotickými doplňky. Obzvláště krásné jsou její vitráže a zvonice.

I v nedalekém Mnichově na vás čeká spousta jarmarků. Zjistěte více o tom, jak vypadají mnichovské adventní trhy.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X