Jaké budou letos adventní trhy ve Weidenu? Program a důležité informace na jednom místě 

Rádi byste vyjeli na adventní výlet do zahraničí, ale nechcete cestovat daleko?

Naplánujte si výlet na vánoční trhy ve Weidenu. 

Jaký program si pro vás město připravilo se dozvíte v tomto článku.

Adventní trhy Weiden

První vánoční jarmark ve Weidenu je doložen již roku 1600, což z něj činí druhý nejstarší vánoční trh v Bavorsku. Na pozadí Staré radnice a pečlivě opravených starých měšťanských domů s renesančními štíty mohou návštěvníci očekávat jedinečnou romantickou atmosféru.

Letos se navíc fasáda radnice opět promění v obří adventní kalendář. K dalším oblíbeným atrakcím pro mladší návštěvníky patří pohádkové domy na Dolním trhu. Návštěvu adventního Weidenu můžete navíc spojit s odpočinkem ve zdejších termálních lázních.

Vánoční trhy Weiden in der Oberpfalz 

Kdy a kde se vše uskuteční?

30.11.2023 – 23.12.2023

Pondělí a úterý 10.00 – 20.00, středa až sobota 10.00 – 21.00, neděle 13.00 – 20.00

Na co se můžete těšit?

 • romantická atmosféra s krásnou výzdobou a osvětlením
 • stánky s tradičními řemeslnými výrobky
 • regionální potraviny
 • ledové kluziště
 • bohatý doprovodný program

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program weidenského adventního jarmarku 

Vánoční trhy ve Weidenu neboli Weidener Christkindlmarkt mají dlouhou tradici, poprvé se konaly již v 17. století. Bohatě zdobené stánky s rozmanitým zbožím najdete v historickém centru města kolem Staré radnice, na Oberen Markt a Unteren Markt.

Na návštěvníky čeká množství tradičních pochoutek od svařeného vína a Feuerzangenbowle až po nealkoholický punč. Těšit se můžete rovněž na perníčky, pražené mandle, langoše, palačinky i teplé polévky.

Vánoční trhy v německém Weidenu.
zdroj: fotocommunity.de

Hudební vystoupení příjemně zpestřují každý vánoční trh. Ve Weidenu to dobře vědí, a proto je pro vás připraven pěkný kulturní program. Vystoupení probíhají od 18 do 20 hodin každou středu a sobotu. 

 • 30.11.2023 Jagdhornbläser der BJV-Gruppe WEN-NEW
 • 2.12.2023 Mathias Kiener
 • 6.12.2023 Herzblatt-Musik
 • 9.12.2023 Julia Schönberger und Norman Schelter 
 • 13.12.2023 Die Strandläufer 
 • 20.12.2023 Neustädter Turmbläser
 • 23.12.2023 Richie Necker

Máte děti, které rády něco tvoří? Přijeďte do Weidenu o adventní neděli. 3.,10. a 17. prosince od 14.00 tu na ně čekají tvořivé řemeslné dílničky s Ježíškem. Kromě toho se budou moci povozit na kolotoči a připraveny budou i další atrakce. Na adventním jarmarku ve Weidenu si na své přijdou děti všech věkových kategorií. 

Přečtěte si též článek o tom, jak se slaví Vánoce v Německu. Dozvíte se třeba, kdo nosí německým dětem dárky, kdo doprovází Mikuláše a co bývá k jídlu na štědrovečerní večeři. 

Jak se dostat do Weidenu?

Weiden se nachází nedaleko našich hranic. Nejdostupnější je na vánoční trhy do Weidenu cestovat autem. Cesta z Prahy trvá dvě hodiny, z Českých Budějovic téměř tři, z Pardubic tři a půl. 

 • Trasa z Plzně: Jeďte po D5 směr Rozvadov. Za hranicemi pokračujte po dálnici A6. Odpojíte se z ní u města Weselriet na výjezdu 72. Pokračujte po silnici B22, kterou přijedete až do města Weiden in der Oberpfalz. Délka trasy je 111 km a předpokládaná doba jízdy 1 hodina a 10 minut. 

Cestování autem je rychlé, oproti tomu cesta veřejnou dopravou je do Weidenu poměrně složitá. Neexistují žádné přímé linky spojující Weiden s Českou republikou. Nejjednodušší spojení je vlakem, a to s přestupem Schwandorfu. Z Prahy tak pojedete do Weidenu 4 hodiny a 30 minut. 

Vyzdobené centrum Weidenu.
zdroj: oberpfalzecho.de

Zajímavá místa ve Weidenu 

Pokud se rozhodnete vánoční trhy ve Weidenu navštívit, rozhodně se vyplatí spojit jejich návštěvu s prohlídkou města.

Historické centrum 

V historickém centru města se budete pohybovat, neboť se zde adventní trhy konají. Ačkoli budete největší zájem věnovat punči a světýlkům, prohlédněte si i okolní budovy, které odrážejí starou bavorskou kulturu. Domy jsou staré téměř 500 let. Městská radnice je vystavěná v renesančním stylu a chlubí se zvonkohrou. 

Městské muzeum Weiden in der Oberpfalz 

Muzem funguje od konce 19. století. Sídlí v budově, která kdysi sloužila jako škola. Ve sbírce jsou různé městské dokumenty a předměty odhalující minulost Weidenu a jeho okolí.

Muzeum keramiky 

Historie vás příliš nezajímá? A co třeba keramika? Ve Weidenu se nachází Mezinárodní muzeum keramiky. Uvidíte v něm keramické a porcelánové výrobky z různých koutů světa.

Muzeum železnice

Do třetice muzeum pro milovníky železnice. Přijďte se podívat na modely vlaků. Otevírací doba je bohužel velmi omezená. V případě zájmu se však můžete domluvit na individuální návštěvě. 

Termální lázně ve Weidenu.
zdroj: oberpfaelzerwald.de

Termální svět 

Termálním bazénům se nedá odolat. Ve Weidenu fungují již 30 let. V areálu jsou plavecké, rekreační bazény, vířivky a spousta atrakcí. Na své si přijdou i fanoušci saun. Otevřeno je po celý týden kromě pondělí. V pracovní dny se otevírá ve 13, o víkendu v 11 hodin.  Zavřeno je též na Štědrý den, první svátek vánoční a o silvestra.

Výlet do Nového Města nad Nábou 

Nedaleko Weidenu se nachází Nové Město nad Nábou (Neue Stadt an der Waldnaab). Když budete mít čas, udělejte si výlet i tam. Najdete tam dva zámky, barokní zahrady, historické budovy na náměstí. 

Z Weidenu můžete pokračovat dále do města Regensburg. Vánoční trhy v Řezně se konají hned na několika místech a mají jedinečnou atmosféru.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X