Jaký bude letos adventní trh ve Frankfurtu nad Mohanem? Program a důležité informace na jednom místě

Rádi byste vyrazili nasát adventní trhy do vzdálenějšího zahraničního města?  

Vánoční trhy ve Frankfurtu se vám budou líbit. 

Kdy a kde se konají a co na nich bude v letos k vidění se dozvíte v tomto článku.

Adventní trhy ve Frankfurtu

Vánoční trhy ve Frankfurtu patří k nejoblíbenějším v Německu. Každý rok za nimi přicházejí tisícovky lidí. Není se čemu divit. Adventní jarmark je zde velkolepý a jedinečný. Hlavní dětí se odehrává na náměstích Römerberg a Paulsplatz

Pozor, účast na vánočních trzích ve Frankfurtu může být podmíněna použitím respirátorů. Vezměte si je s sebou a dbejte pokynům organizátorů. 

Kdy: 21. 11. 2022-31. 12. 2022

Otevírací doba: Pondělí-sobota: 10:00-21:00, neděle: 11:00-21:00

Na co lákají vánoční trhy Frankfurt? 

 • nádherná vánoční výzdoba
 • obří vánoční strom 
 • velké množství stánků s drobnými dárky, řemeslnými výrobky a vánočními ozdobami 
 • tradiční sušenky
Pohled na Frankfurt nad Mohanem
Zdroj: Unsplash.com

Jak se dostat do Frankfurtu? 

Frankfurt nad Mohanem je pro nás vzdálenější město. Ti, kdo žijí v Čechách, by ho ještě mohli zvládnout v rámci dlouhého celodenního výletu, ale pohodlnější je naplánovat si ho alespoň na dva dny. Cesta z Prahy do Frankfurtu trvá autem 5-5,5 hodin, z Ostravy je to více než 8 hodin.

Bydlíte na Moravě nebo ve Slezsku a chcete do zahraničí na jednodenní výlet? Vyrazte třeba do Vídně. Vše potřebné se dozvíte v článku Program a důležité informace na jednom místě.

Nejrychlejší cesta autem z Prahy do Frankfurtu 

Jeďte po dálnici D5 směr Plzeň, hraniční přechod u Rozvadova, dále po dálnici A6 směr Wernberg-Köblitz a Nürnberg, pak po dálnici A3 přes Würzburg do Frankfurtu nad Mohanem. Délka 510 km, předpokládaný čas 4 h a 54 min

Veřejná doprava do Frankfurtu nad Mohanem 

Využijte pravidelné linky z Praha z terminálů Florenc, Zličín nebo Na Knížecí. Cena jízdenky pro dospělého se pohybuje 649 Kč do 1128 Kč v závislosti na vytíženosti konkrétních spojů.  

Nejjednodušší cesta vlakem vede přes přestupní stanici v Drážďanech. Cesta z Prahy je vlakem zhruba o dvě hodiny delší než cesta autobusem. 

Využijte nabídek cestovních kanceláří. Mezi nabídkami najdete zájezdy za vánočními trhy ve Frankfurtu nad Mohanem. Bonusem je společnost průvodce, který vás seznámí s historií a zajímavými místy. 

Vánoční kreativní trh v Café Anschluss

Jste kreativní a rádi tvoříte? Nenechte si ujít kreativní vánoční trh, který se koná v kavárně Anschluss na ulici Hansaallee. 

Kdy: 12. 11.-2. 12. 2022, 19., 20., 26. a 27. 11. zavřeno

Otevírací doba: 11:00-17:00, ve středu 12:00-18:00

Kavárna má omezenou kapacitu. Nahlaste svou účast předem, aby s vámi organizátoři počítali.

Na co láká vánoční kreativní trh

 • prodej ručních výrobků 
 • dekorativní předměty
 • přáníčka
 • keramika

Kvůli protipandemickým opatření se kreativního trhu v kavárně mohou zúčastnit jen očkování nebo ti, kteří se prokážou negativním výsledkem testu. Trh se musí obejít bez gastronomické nabídky

Vánoční jarmark Frankfurt
Zdroj: Unsplash.com

Vánoční trh v Gallusviertel 

Gallusviertel byla dříve průmyslová čtvrť, dnes jde o komerční a rezidenční centrum. Trhy se odehrávají na třídě Frankenallee.

Kdy: 26. a 27. 11. 2022

Otevírací doba: sobota: 13:00-21:00, neděle 11:00-19:00

Na co lákají trhy v Gallusviertel? 

 • slavnostní zahájení v sobotu ve 13:30
 • kulturní program
 • regionální výrobky 

Chcete znát německé vánoční tradice ještě před výletem? Seznamte se s nimi v našem článku Jsou německé Vánoce podobné jako v Česku?

Vánoční trh Fechenheim 

Fechenheim je historická čtvrť ve Frankfurtu. Ani zde nechybí vánoční jarmark. 

Kdy: 1.-4. 12. 2022

Otevírací doba: čtvrtek-sobota: 15:00-21:00, neděle: 15:00-19:00

Na co láká vánoční trh ve Fechenheim? 

 • hudební vystoupení v klasickém, swingovém i rockovém stylu
 • 15 vánočních stromečků
 • regionální umění
 • workshop zdobení cupcaku

Program 

 • Čtvrtek-neděle: Návštěva Mikuláše, čtení pohádek, rozhovory s dětmi, rozdávání drobných dárků 
 • Sobota podvečer: Americká aukce balíčků
 • Neděle: Zdobení Cupcaku s vánoční vílou Annou
Kolotoč na vánočních trzích ve Frankfurtu
Zdroj: Unsplash.com

Zajímavá místa ve Frankfurtu nad Mohanem 

Frankfurt je krásné město, za návštěvu stojí nejen adventní trh, ale i spousta dalších míst. Podívejte se na některá z nich. 

Dom St. Bartholomäus

Dom St. Barholomäus, česky katedrála sv. Bartoloměje, byla postavena ve 14. století v gotickém slohu. Jako jedna z mála německých památek měla štěstí, že neutrpěla velké škody během 2. světové války. Turisty láká především svou 94m věží, ze které je výhled do širého okolí. 

Maintower

Vyhlídku si můžete užít také z mrakodrapu Maintower. Má 56 podlaží a od chodníku po střechu měří 200 m. Vyhlídkové patro se nachází ve výšce 196 m. Za vstup se platí 9 € a je nutné počítat s čekací dobou, neboť vyhlídka má omezenou kapacitu. 

Römer

Römer je historická budova na náměstí Römeberg, kde se konají hlavní vánoční trhy. Od 15. století jako radnice a dnes v ní sídlí primátor. Některé části budovy jsou přístupné turistům. K vidění je například císařský sál a 52 obrazů.

Historická budova Romer ve Frankfurtu
Zdroj: Unsplash.com

Städelovo muzeum

Muzeum je pojmenované po svém zakladateli Johannu Friedrichovi Städelovi. Jestli vás zajímá umění, bude se vám v něm líbit. Sbírka muzea čítá přes 3000 obrazů, stovky soch a přes 4000 fotografií. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00 a vstupné stojí 10 €.

Naturmuseum Senckenberg

Naturmuseum Senckenberg je největší přírodovědecké muzeum v celém Německu. Seznámíte se s vývojem přírody od pravěku až do současnosti a uvidíte různé druhy živočichů i rostlin. V pracovní dny je otevřeno od 9:00 do 17:00, ve středu jsou návštěvní hodiny prodlouženy až do 20:00, o víkendu je otevřeno od 9:00 do 18:00. Vstupné pro dospělého stojí 12 €, pro děti 6 €. 

Europaturm 

Europaturm je druhá nejvyšší telekomunikační věž v Německu. Prvenství patří věži v Berlíně. Ačkoli se pod vrcholem věže nachází vyhlídková plošina, turisté si ji mohou prohlédnout jen zdola. Věž se veřejnosti otevírá jen v době festivalu mrakodrapů. 

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X