Jaké budou letos adventní trhy v Kolíně nad Rýnem? Program a důležité informace na jednom místě

Norimberk, Drážďany, Frankfurt, Berlín,…

Které vánoční jarmarky v Německu jsou ty vůbec nejkrásnější?

Co člověk, to názor.

Vánoční trhy v Kolíně nad Rýnem rozhodně patří mezi ty nejčastěji zmiňované.

Víme, co nabízejí.

Adventní trhy Kolín nad Rýnem

Tradice vánočních jarmarků se v Kolíně nad Rýnem datuje od roku 1820, kdy se poprvé konal městský trh Nikolaimarkt, který rychle okouzlil návštěvníky a stal se každoroční tradicí během svátečního období.

O několik desítek let později ale městská rada přijala kontroverzní rozhodnutí zakázat vánoční trhy na Alter Markt s odůvodněním, že se staly příliš velkými a hlučnými. I když se v průběhu let objevily pokusy o oživení, až v roce 1970 se adventní trhy znovu otevřely na Neumarkt a o sedm let později i na Alter Markt.

Od té doby jsou vánoční trhy v Kolíně nad Rýnem nezadržitelnou silou. Dnes se ve městě koná celá řada zajímavých jarmarků, které stojí za návštěvu, a kolínské vánoční trhy jsou právem považovány za jedny z nejkrásnějších v celém Německu.

Vánoční trhy u katedrály na Roncalliplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až středa 11.00 – 21.00, čtvrtek a pátek 11.00 – 22.00, sobota 10.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • velké množství stánků
 • vánoční strom
 • jedinečná atmosféra

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Většina návštěvníků kolínských adventních trhů míří na Weinachtsmarkt am Kölner Dom, trh, který se nachází ve stínu slavné katedrály. Je velmi snadné pochopit, proč se mu dostává takové pozornosti.

Oslnivý, jasně červený, hřejivý a lákavý, tak se prezentuje nejoblíbenější vánoční trh v Kolíně nad Rýnem proslulý kvalitním výběrem řemeslných výrobků, dárků a kulinářských specialit.

Na 150 svátečně vyzdobených stánků je uspořádáno do tvaru hvězdy, v jejímž středu je obří vánoční strom. Díky své sociální angažovanosti a bezplatnému pódiu a programu pro děti je známý také jako „Srdcový trh“.

Kolínská katedrála s trhy.
zdroj: koelnerweihnachtsmarkt.com

Adventní jarmark Nikolausdorf

Kdy a kde se vše uskuteční?

20.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • mikulášská vesnička
 • stánky s občerstvením
 • program pro děti

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Adventní jarmark na Rudolfplatz přenese návštěvníky do mikulášské vesničky s hrázděnými domy. Svátečně vyzdobená vesnice na pozadí hradu Hahnentorburg ze 13. století zve k rozjímavé procházce. Osvětlené chaloupky a tisíce LED světel vytvářejí velmi útulnou atmosféru.

Se soumrakem mezi 17:00 a 17:30 se objevuje Mikuláš. V Mikulášském domě čekají na malé návštěvníky interaktivní dílničky. Dospělí si mohou zatím zpříjemnit čekání nad hrnečkem svařeného vína. Na pódiu probíhají rozmanitá vystoupení hudebníků a dalších umělců.

Mikulášská vesnička na Rudolfplatz.
zdroj: koelntourismus.de

Andělský vánoční trh na Neumarkt

Kdy a kde se vše uskuteční?

20.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • krásná výzdoba
 • tradiční pochoutky
 • doprovodný program
 • program pro děti

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

V samém srdci města mezi nejoblíbenějšími čtvrtěmi a nákupními ulicemi najdete Markt der Engel. S papírovými hvězdami visícími vysoko ze stromů a v přítomnosti andělů si připadáte, jako byste vstoupili do svátečního nebe. Jarmark navozuje velmi romantickou atmosféru, ke které přispívají hudební vystoupení.

Při procházce trhem se setkáte s kouzelnými anděly, zimní královnou s fascinující živou sněžnou sovou, malým jednorožcem a také s osvětlenými bájnými bytostmi na chůdách.

Anděl a Mikuláš budou dětem rozdávat drobné dárky. Očekávány jsou i další oblíbené pohádkové postavy – ledová královna Elsa, sněhulák Olaf, Mickey Mouse a Minnie Mouse.

Projděte se po těch nejkrásnějších vánočních trzích v Kolíně nad Rýnem prostřednictvím záběrů kamer.

COLOGNE CHRISTMAS MARKETS | 2 day itinerary + tips 🎄
zdroj: youtube.com

Adventní trhy v přístavu

Kdy a kde se vše uskuteční?

23.11.2023 – 23.12.2023

Neděle až čtvrtek 11.00 – 21.00, pátek a sobota 11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • námořnický jarmark
 • svařené víno
 • doprovodný program
 • vyhlídkové kolo

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Kölner Hafen-Weihnachtsmarkt se nachází u řeky Rýn a od ostatních jarmarků se odlišuje svou polohou a jedinečným námořním tématem. Sněhově bílé, vánočně vyzdobené pagodové stany s dřevěnými podlahami a špičatými střechami připomínajícími prkna a lodní plachty dodávají tomuto trhu stylově moderní a útulnou vánoční atmosféru.

Horké svařené víno se podává na impozantní 15 metrů dlouhé třístěžňové dřevěné lodi „Trudel“ a v přístavu samozřejmě nesmí chybět ani majáková krčma se svařeným pivem a Feuerzangenbowle.

Pestrý zábavní program, od šantánů až po klasické vánoční koledy, podtrhuje živou přístavní atmosféru a vánoční náladu. Kromě koncertů, divadelních her a námořnických příběhů tu můžete vidět též „Rýnské piráty“, kteří pořádají speciální program pro děti.

Nostalgický dětský kolotoč, několik hracích lodí a samostatný dětský hrací stan nabízejí další zábavu. Zvláštní atrakcí je letos ruské kolo. S celkovou výškou téměř 50 metrů nabízí skvělou příležitost vychutnat si úchvatný výhled na vánoční trh, katedrálu, Rýn a celý předvánoční Kolín.

Za krásnými vánočními jarmarky můžete vyrazit také do Rakouska. Pokud jste z Moravy, skvělou volbou je rakouská metropole. Vše důležité vám prozradíme v článku o adventních trzích ve Vídni.

Pohádkový vánoční jarmark na Heumarkt

Kdy a kde se vše uskuteční?

24.11.2023 – 7.1.2024

11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

 • tematicky zaměřený trh
 • množství stánků s originálním zbožím
 • kluziště

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Vstoupit na zimní pohádkový vánoční trh Heinzels Wintermärchen je jako vstoupit přímo do vánočního světa ze staré pohádkové knihy. Jarmark je tematicky zaměřen podle proslulých městských Heinzelmännchen – legendárních domácích skřítků, kteří se podle pověsti starají o domácí práce místních obyvatel, když spí.

Pozornost věnovaná detailům je ohromující, od nesmírně roztomilých tematických hrnečků přes zábavné centrální kluziště až po extravagantně vyzdobené stánky.

Trh nabízí širokou škálu specialit, řemeslných výrobků a dárků. Jeho více než 100 stánků je uspořádáno do různých uliček a malých náměstíček, které se táhnou přes náměstí Alter Markt a Heumarkt.

Na Alter Markt se trh koná od 24. listopadu do 23. prosince 2023, na Heumarkt od 24. listopadu do 7. ledna 2024. Na Štědrý den a první svátek vánoční je zavřeno.

Kluziště na kolínském vánočním jarmarku.
zdroj: cologne-tourism.com

Zajímavá místa v Kolíně nad Rýnem

Kolín nad Rýnem je krásné město, ve kterém se nepřetržitě prolíná starobylé s moderním. Je to vlastně hospodářské, kulturní a historické centrum celého Porýní. Při procházce ulicemi můžete obdivovat jeho zajímavé památky a ztratit se při objevování půvabných zákoutí.

Za srdce Kolína nad Rýnem lze považovat Altstadt neboli Staré město táhnoucí se východním směrem k Rýnu. Město je protkáno mnoha muzei a dvanácti románskými kostely, které z Kolína dělají skutečné centrum umění a kultury.

Kölner Dom

Nelze mluvit o tom, co vidět v Kolíně nad Rýnem, aniž bychom se nezmínili o nádherné gotické katedrále svatého Petra. Je to dominanta města a jedna z nejnavštěvovanějších památek v celém Německu.

Stavět se začala stavět v roce 1248, v roce 1332 byla vysvěcena, ale definitivně dokončena byla až roce 1880. Během druhé světové války byla katedrála vážně poškozena bombardováním, ale později obnovena.

Z věže je krásný výhled na město. Uvnitř katedrály se nacházejí ostatky Tří králů. Relikviářová truhla ze dřeva a pozlaceného stříbra je údajně největším sarkofágem v Evropě.

Osvětlený Kolín nad Rýnem.
zdroj: booking.com

Alter Markt

Je hlavní náměstí Starého města, kde se od středověku konaly trhy a rytířské turnaje. Jde o ideální místo k posezení a ochutnání piva Kölsch, které se zde vaří. Náměstí je obklopeno několika budovami, nad nimiž se tyčí věž radnice, která se nachází na vedlejším náměstí Rathausplatz.

Za náměstím Alter Markt se nachází Frankenwerft, pěší zóna podél řeky Rýn, pro kterou jsou charakteristické krásné domy v pastelových barvách se střechami, v nichž sídlí hotely a malé bary. Nad nimiž se tyčí kostel svatého Martina.

Hohenzollernský most

Přes Rýn ve městě vede hned několik mostů, ale tento je ze všech nejznámější a také nejstarší. Most, který spojuje Staré město a čtvrť Deutz, se proslavil tím, že je stejně jako v mnoha jiných evropských městech předmětem módy zamilovaných, kteří na něj připevňují visací zámky a klíče pak házejí do Rýna. Při procházce po mostě se vám naskytne krásný výhled na celé město.

Hledáte adventní trhy v Německu, které by se daly pohodlně absolvovat během jednodenního výletu? Vyrazte do Drážďan. Vše důležité vám prozradíme v článku o drážďanských adventních trzích.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X