Jaké budou letos adventní trhy v Hannoveru? Program a důležité informace na jednom místě

Tisíce světýlek, vůně perníčků a svařeného vína, koledy.

Vánoční trhy v Hannoveru okouzlí všechny vaše smysly.

Předvánoční čas je skvělou dobou pro návštěvu tohoto majestátního města.

Vše důležité vám prozradíme na následujících řádcích.

Adventní trhy Hannover

Na Weihnachtsmarkt Hannover, jednu z hlavních vánočních akcí v Dolním Sasku, každoročně míří tisíce návštěvníků. Láká je především svou kouzelnou atmosférou a bohatou nabídkou jídla a nápojů.

Stánky s vánočními trhy v Hannoveru obvykle najdete rozesety po celém Starém městě, zejména v okolí Marktkirche a Marktplatz. K dalším pozoruhodným místům patří Kröpcke, kde se nachází vánoční pyramida, a Holzmarkt s jedinečnou „lesní studánkou přání“.

Vánoční trhy u Marktkirche

Kdy a kde se vše uskuteční?

27.11.2023 – 22.12.2023

11.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

  • působivá atmosféra
  • tradiční vánoční pochoutky
  • speciální program dětmi
  • studánka přání
  • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program hannoverského adventního jarmarku

Tradiční trhy se konají v historickém starém městě v okolí kostela Marktkirche. Díky pečlivé inscenaci se návštěvníci mohou nechat okouzlit hřejivým světlem tisíců světel i zvláštními vůněmi a přenést se do kouzelné nálady Vánoc.

Na návštěvníky čeká velké množství řemeslníků a dalších prodejců, kteří budou nabízet vánoční ozdoby, dřevěné hračky, keramiku, svíčky a mnoho dalšího ve zhruba 170 svátečně vyzdobených stáncích. O pohodu návštěvníků se postará také velký výběr vánočních jídel, nápojů a cukrovinek.

Jedním z každoročních vrcholů hannoverských vánočních trhů je „finská vánoční vesnice“ s pravým laponským stanem na Ballhofplatz. Nabízí se zde finské speciality a řemeslné výrobky. Prohlídka provede návštěvníky historickou vánoční vesnicí, která ukazuje středověký městský život v celé jeho pohodě. Ukázky řemesel a nejrůznější aktivity vybízejí návštěvníky, aby si vyzkoušeli nejrůznější aktivity.

Jarmark v okolí Marktkirche.
zdroj: hannover.de

Další zajímavostí adventních trhů v Hannoveru je „les přání“, plocha o rozloze asi 400 metrů čtverečních s padesáti jedlemi na Holzmarkt, kde se nachází fontána Oskara Wintera s „kruhem přání“  na kované mříži. Podle legendy se po jejím otočení plní přání. V „lese“ se samozřejmě nachází také lesní chaty, kde se plní kulinářská přání.

Na Hanns-Lilje-Platz bude každý den probíhat pestrý kulturní program. Opět jsou plánována hudební vystoupení a videoinstalace. Hannoverský vánoční jarmark nabízí také atrakce pro děti, od loutkářů a malířů na sklo až dětský kolotoč a ruské kolo.

Zajímavá místa v Hannoveru

Hannover je krásné německé město ležící v Dolním Sasku na břehu řeky Leine. Během druhé světové války bylo zničeno těžkým bombardováním. Následně bylo obnoveno a dnes je významným průmyslovým a obchodním centrem. Jaké památky se během návštěvy adventních trhů v Hannoveru vyplatí navštívit?

Roter Faden
V Hannoveru můžete během jednoho dne projít tzv. Červenou linii, trasu dlouhou něco málo přes čtyři kilometry, která spojuje všechny hlavní ulice a umožní vám obdivovat největší architektonické krásy města. Trasu poznáte jednoduše pomocí červené linie vyznačené na silnicích a chodnících. Trasa vede i přes Kröpcke, křižovatku čtyř velkých nákupních ulic, na které se nachází starodávné hodiny Kröpcke Uhr.

Hannoverská radnice v zimě.
zdroj: hannover-fotos.com

Nová radnice
Sídlo hannoverské městské správy bylo postaveno na začátku 20. století. Uvnitř jsou k vidění čtyři trojrozměrné modely, které ukazují město ve středověku, těsně před druhou světovou válkou, v roce 1945 a dnes. Budova radnice je vysoká téměř 100 metrů a je možné vystoupat až na její vrchol a pokochat se výhledem na město.

Marktplatz
Jedná se o známé náměstí, které se nachází v historickém centru města. Právě zde je soustředěna většina gotických staveb ze 14.-15. století, které Hannover nabízí. K nejznámějším patří Stará radnice nebo Altes Rathaus a slavný kostel Marktkirche, známý svou zvonicí, z níž můžete obdivovat celé město. Cihlová věž totiž nabízí ze své výšky 97 metrů úchvatný výhled.

Herrenhausenské zahrady a zámek
Jedny z údajně nejkrásnějších zahrad v celé Evropě. Tyto původně barokní královské zahrady byly vytvořeny pro Ludvíka XIV. U zahrad se nachází také zámek Herrenhausen, kde se nachází muzeum.

Velmi slavné a hojně navštěvované jsou též trhy v Kolíně nad Rýnem. Zajeďte se na ně podívat. Víme, co kolínské vánoční trhy nabízejí.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X