Jaký bude letos vánoční jarmark v Děčíně? Program a důležité informace na jednom místě

Na vánočních trzích v Děčíně zažijete opravdové rozptýlení od shonu.

Co všechno naleznete v prodejních stáncích?

A jaký program se letos odehraje na pódiu?

Vánoční trhy na Masarykově náměstí

Kdy a kde se vše uskuteční?

Masarykovo náměstí

od 30. 11. do 22. 12. 2020

Každý den od 14:00 do 21:00

Na co se můžete těšit

  • prodejní stánky hned na několika místech
  • pestrý doprovodný program pro děti i dospělé
  • hudební vystoupení na pódiu

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Program vánočního jarmarku v Děčíně

Letošní vánoční jarmark v Děčíně bude trochu jiný než obvykle. Přesto však naleznete spoustu zábavy pro děti i dospělé. Program je navržen tak, aby šlo vše uskutečnit v souladu s nařízením vlády. 

Kromě toho se také můžete těšit na novou vánoční výzdobu. Město má o dva vánoční stromy navíc – kromě tradičních míst na Masarykově náměstí, v Křížově ulici a před Grandem jsou vánoční stromy nově pod knihovnou a také na Pastýřské stěně. 

Pastýřská stěna je v novém hávu sněhových vloček a na budově restaurace se rozsvítily Betlémské hvězdy.

Ježíškova pošta

Ježíškova pošta bude k dispozici v zámeckých zahradách. Naleznete ji přímo u zahradního domku. Budou zde krásné světelné dekorace i kartičky pro vzkaz Ježíškovi. Vše je připraveno od konce listopadu a vstup je možný za příznivého počasí  od 10 do 17 hodin.

Dřevosochání

Letos se také mění tradiční ledosochání ve dřevosochání.Jelikož zde nejsou ty správné klimatické podmínky, jde o lepší variantu. Hostem letoška bude sochařka Lenka Severová z Kořenova, která započne výrobou třech nejdůležitějších postav biblického příběhu z Betléma. Vše bude probíhat od 2. 12. do 7. 12. 2020 u turistického infocentra. Zde si také můžete koupit nějaké teplé občerstvení nebo nápoj. Po uplynutí dřevosochání budou zhotovené sochy vystaveny u zahradního domku v Zámeckých zahradách.

Detektivní hra pro celou rodinu

Ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi města vznikla detektivní hra, která vás povede po stopách Děčína a zároveň vás naplní atmosférou Vánoc. 

Online kreativní dílny

Jelikož se stále nelze setkat osobně, město také připravilo kreativní dílny v online podobě. Dozvíte se kupříkladu, jak vyrobit adventní věnec.

Adventní přání pro seniory

Chcete-li se se svými dětmi zapojit do nějaké tvůrčí aktivity, můžete vytvořit nějaká krásná vánoční přání. Následně je odnesete do DDM a přáníčka budou předána seniorům do jednoho z městských zařízení jim určených.

Po stopách vánočního stromu

V lesoparku na Kvádrberku je ukryt vánoční strom, který můžete přijít ozdobit přírodními ozdobami z lesa. Pokud se u stromečku vyfotíte a fotku ukážete v některém z turistických center, dostanete malý dárek.

Další informace, a také jiné aktivity vánočního jarmarku, naleznete na stránkách města.

A co dalšího podniknout?

Na scénu vánočních trhů v Děčíně se dostaví Obří andělé, vánoční kino, koncerty, soutěže, ale i tradiční rozsvícení vánočního stromu.

Těšit se můžete i na ledové sochařství, zdobení perníčků nebo výrobu adventních věnců. Průběh trhů bude také provázen hudbou účinkujících na pódiu.

Ti nejmenší zase ocení mikulášskou nadílku, vánoční pohádku nebo divadelní vystoupení.

V dřevěných prodejních stáncích si můžete koupit něco dobrého k snědku, například klobásy a zahřát se teplým svařeným vínem.

Letošní vánoční strom, který se na náměstí rozzáří je 12 metrů vysoký smrk z Bynova.

Prodejní trhy budou také na Křižíkově ulici a v Podmoklech u kašny před hlavním nádražím.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.