Jaké budou letos adventní trhy v Brémách? Program a důležité informace na jednom místě

Město Brémy se pyšní jedním z nejzachovalejších historických center v Německu.

V době adventu město zdobí tisíce světel, které se kouzelně odráží na vodní hladině.

K tomu tradiční pochoutky a příjemná atmosféra.

Už víte, kam vyrazit na předvánoční víkend?

Vánoční trhy v Brémách si zamilujete. 

Vše důležité vám prozradíme na následujících řádcích.

Adventní trhy Brémy

Toto námořní město, které se oficiálně nazývá Svobodné hanzovní město Brémy, je domovem jednoho z největších přístavů v Německu. Staré město se rozkládá na malém poloostrově obklopeném vodou, takže je neuvěřitelně malebné.

Bremen Weihnachtsmar s více než 170 svátečně vyzdobenými stánky kolem radnice a sochy Rolanda každoročně láká tisíce návštěvníků z blízkého i dalekého okolí. Je totiž považován za jeden z nejkrásnějších v celém Německu. Jeho historické kulisy a romantické osvětlení mu dodávají zcela jedinečnou atmosféru.

Vánoční trhy na Marktplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

27.11.2023 – 23.12.2023

Pondělí až čtvrtek 10.00 – 20.30, pátek a sobota 10.00 – 21.00, neděle 11.00 – 20.30

Na co se můžete těšit?

  • působivá atmosféra v historických kulisách
  • tradiční vánoční pochoutky
  • doprovodný program
  • námořní jarmark

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program brémského adventního jarmarku

Historické hanzovní město Brémy je ve svátečním období oslnivou podívanou. Okolí radnice a sochy Rolanda, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, se každoročně proměňuje ve sváteční říši divů. Vánoční trhy v Brémách lákají na historické prostředí i množství tradičních pochutin a vánočního zboží.

V mnoha stáncích na návštěvníky čekají kulinářské pochoutky, originální nápady na dárky a hřejivé doplňky. Vzduch naplňuje vůně svařeného vína, pečených jablek a skořicových hvězdiček.

Ačkoli je oficiálně uvedeno, že se koná na náměstí Marktplatz před radnicí, ve skutečnosti obepíná celou budovu a přelévá se i před katedrálu sv. Petra. Jedná se o tradičnější vánoční trh v Brémách. Stánky jsou vyzdobeny tak, aby vypadaly jako hrázděné domy, a také nabídka potravin a nákupů je typická pro tradiční německé vánoční trhy.

Vánočně vyzdobené lodě v Brémách.
zdroj: nostalgiezugreisen.de

O zábavu a kulturu se stará pestrý doprovodný program, zahrnující varhanní koncerty, pohádková divadelní představení i vánoční výstavy. Nechybí ani kolotoč nebo ruské kolo.

Z Marktplatz se vydejte do historické čtvrti Schnoor, jejímž nejcharakterističtějším prvkem jsou hrázděné budovy postavené mezi 16. a 19. stoletím, které jako zázrakem unikly bombardování za druhé světové války. Úzké dlážděné uličk příjemně kontrastují s velkolepostí hlavního náměstí, a jsou plné malebných obchůdků a útulných kaváren.

Chcete-li zažít opravdu jedinečný zážitek, nenechte si ujít Schlachte-Zauber podél řeky Vezery na nábřeží Schlachte, kde se nacházejí historické lodě a trh s námořní tématikou. A ve známé pasáži Lloyd najdete skandinávské vánoční trhy, které návštěvníkům nabízejí jedinečný sváteční zážitek inspirovaný severskou atmosférou.

Ještě váháte, zda do Brém vyrazit? Podívejte se na video z loňských trhů.

Weihnachtsmarkt Bremen 2022 ( 4K-UHD )
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Brémách

Dnes jsou Brémy jedenáctým největším městem Německa, ve středověku byly součástí slavného hanzovního spolku, který sdružoval nejvýznamnější kupecká města severní Evropy. Toto město ležící na řece Vezeře se pyšní historickým centrem s jednou z nejkrásnějších památek v celé Evropě. Co se během vyplatí navštívit?

Marktplatz

Místem, kde se adventní trhy v Brémách konají, je Tržní náměstí se slavnou sochou Rolanda a radnicí. Tyto památky jsou od roku 2004 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Středověká socha Rolanda je jednou z nejstarších památek v Německu a symbolizuje spravedlnost a svobodu. Brémská radnice byla postavená na počátku 15. století a její chloubou je zejména fasáda ve stylu weserské renesance.

Nedaleko radnice se pak nachází slavná socha Brémských muzikantů, postaviček z pohádky bratří Grimmů. Bronzová socha osla, psa, kočky a kohouta pochází z poloviny 20. století a je dílem sochaře Gerharda Marckse.

Centrum Brém s katedrálou.
zdroj: viaggieuropa.com

Dóm svatého Petra

Brémská katedrála je původně románský kostel postavený z masivního pískovce v 11. století na troskách starších staveb. Ve 13. století byla přestavěna v gotickém slohu a ve 14. století byla rozšířena o boční kaple rovněž ve stylu gotiky.

Na úsvitu renesance začal proces postupné přestavby ve stylu nového směru. S luteránskou reformací byly veškeré práce zastaveny a dekorativní prvky považované novou církevní doktrínou za nevhodné byly odstraněny.

Na konci 19. století byla zorganizována rozsáhlá obnova katedrály, která se údajně nacházela ve stavu částečného rozpadu. Bylo vybudováno nové průčelí se dvěma věžemi na západě a centrální věží v novogotickém slohu.

Böttcherstrasse

Tato jedinečná ulice se nachází ve čtvrti Bremen-Mitte, přímo uprostřed starého města, a spojuje Martinstrasse s Marktplatz. Na počátku 20. století koupil skladiště s výhledem na ulici obchodník Ludwig Roselius, později koupil všechny ostatní budovy v ulici.

Vše nechal zbourat a projektem rekonstrukce, která byla dokončena na počátku 30. let 20. století, pověřil architekta a sochaře Bernharda Hoetgera. Nachází se zde také slavná zvonkohra umístěná mezi štíty dvou domů.

Hledáte adventní trhy v Německu, které by se daly pohodlně absolvovat během jednodenního výletu? Vyrazte na vánoční trhy v Marienbergu.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X