Jaké budou letos adventní trhy v Bonnu? Program a důležité informace na jednom místě

Když se řekne Bonn, mnoha z nás se dodnes vybaví především hlavní město někdejšího Západního Německa.

Historie tohoto výjimečného města je ale mnohem bohatší.

Přesvědčte se o tom na vlastní oči.

Vánoční trhy v Bonnu představují skvělou příležitost.

Známe všechny důležité informace!

Adventní trhy Bonn

Bonnské vánoční trhy jsou sice často poněkud ve stínu slavných vánočních trhů v Kolíně nad Rýnem, které se nacházejí jen třicet minut jízdy vlakem, ale to neznamená, že nejsou malebné. Naopak, v centru města najdete desítky stánků s nejrůznějšími vánočními dobrotami a zábavnými dárky pro své blízké.

Pokud doufáte, že během svého výletu stihnete víc než jen pochutnat si na pražených mandlích a svařeném víně, pak je Bonn díky mnoha dalším atrakcím skvělou destinací.

Můžete se například zastavit v některém z mnoha muzeí nebo se vydat po stopách Beethovena, který se zde narodil. Kultura, historie, gastronomie, zábava a mnoho dalšího, vánoční trhy v Bonnu vás nezklamou.

Vánoční trhy na Münsterplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

24.11.2023 – 23.12.2023

11.00 – 21.00

Na co vše se můžete těšit?

  • světelná výzdoba
  • množství stánků
  • pestrý program
  • vánoční pochutiny
  • svařené víno

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program bonnského adventního jarmarku

Vánoce na vás při procházce centrem města dýchnou takřka na každém kroku. Vánoční jarmark v Bonnu se koná na náměstích Münsterplatz, Bottlerplatz, Friedensplatz a Mülheimer Platz. Návštěvníci se mohou těšit na 170 stánků s rozmanitým sortimentem zboží, od dekorativního a praktického umění a řemesel až po vánoční ozdoby.

Gastronomická nabídka bude jako obvykle pestrá. Kromě klasických pokrmů, jako jsou bramboráky a klobásy, se budou podávat též šunkové a sýrové speciality, preclíkové pečivo, maďarské langoše či rybí speciality, jako je flambovaný losos. Ze sladkých jídel se můžete těšit na pečená jablka, vafle, palačinky, perníčky, pražené mandle a mnoho dalšího. Bonnské vánoční trhy nabídnou vše, co od nich očekáváte.

Pohled na bonnský jarmark z výšky.
zdroj: bonn.de

Chybět nebudou samozřejmě ani atrakce a aktivity pro děti. Ve „vánočním domě“ na Münsterplatz si mohou děti ve věku od 6 do 14 let zúčastnit interaktivních dílniček. Bezplatný program je k dispozici ve čtvrtek a v pátek od 16 do 20 hodin a v sobotu a v neděli od 13 do 19 hodin.

Pokud jste milovníci svařeného vína, zamiřte na Bottlerplatz, kde najdete „kolotoč na Glühwein“. Pokud hledáte optimální útulnou vánoční atmosféru, toto je místo, kde se zahřát horkým nápojem.

Po centru Bonnu jsou rozesety i další stánky, většinou s jídlem. Pokud hledáte několik slavnostních ulic k procházce, pak Poststraße, Windeckstraße a Vivatsgasse patří k těm nejkrásnějším.

Takto vypadaly trhy v loňském roce prostřednictvím záběrů kamer.

Bonn Germany Christmas Market 2022
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Bonnu

Bonn je město s bohatou historií a památkami, které se proslavilo jako rodiště světoznámého skladatele Ludwiga van Beethovena. Kromě toho bylo od roku 1949 do roku 1990 hlavním městem Spolkové republiky Německo.

Poté muselo tento titul prakticky několik měsíců po pádu Berlínské zdi rozhodnutím parlamentu postoupit Berlínu. Vyhraďte si v rámci návštěvy bonnských adventních trhů čas na procházku po centru.

Náměstí Münsterplatz
Kromě toho, že je toto krásné náměstí místem, kde se vánoční trhy v Bonnu odehrávají, najdete tu také památník světoznámého hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena, který se ve městě roku 1770 narodil.

Památník je vyroben z bronzu a byl slavnostně vztyčen roku 1845 na počest jeho nedožitých 75. narozenin. Na Münsterplatz se nacházejí i další historické budovy, například stará pošta a katedrála.

Katedrála v Bonnu.
zdroj: baukunst-nrw.de

Bonnská katedrála
Tato monumentální stavba je jedním z nejstarších a nejkrásnějších kostelů v Německu. Světlo světa spatřila již na konci osmého století. Zvenčí má pět věží, dvě na západní straně, dvě na východní straně a větší centrální věž osmibokého tvaru.

Mezi 11. a 13. stoletím prošla stavba četnými změnami, dnes se v její architektuře mistrovsky mísí románské a gotické prvky. Interiér, který je vyzdoben v gotickém slohu, lze obdivovat i dnes, navzdory tomu, že během obsazování města Napoleonovými vojsky, bylo mnoho z původních děl rozkradeno, a kostel byl dokonce využíván jako stáj.

Rodný dům Ludwiga van Beethovena
Pastelově růžový dům z 16. století v ulici Bonngasse je místem, kde se velký německý hudebník narodil a strávil zde mnoho let. Dnes je nejen muzeem, které uchovává mnoho osobních věcí Beethovena, ale také studijním a badatelským místem, v němž se nachází sál pro koncerty, knihovna a obchod věnovaný tomuto slavnému hudebníkovi.

Když už budete v Bonnu, zajeďte i do města kousek na sever. Vánoční trhy v Kolíně nad Rýnem patří k nejkrásnějším v celé Evropě.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X