Jaké budou letos adventní trhy v Heidelbergu? Program a důležité informace na jednom místě

Město Heidelberg je známé tím, že se zde nachází nejstarší univerzita v Německu a romantická zřícenina hradu.

Za návštěvu ale stojí též vánoční trhy v Heidelbergu.

Staré město jim poskytuje tu nejúžasnější kulisu a útulnou atmosféru.

Podívejte se, kdy a kde se konají.

Adventní trhy Heidelberg

Heidelberg má zářivou pověst jednoho z nejkrásnějších měst v Německu, a proto by vás nemělo překvapit, že vánoční jarmark v Heidelbergu je stejně kouzelný jako město samotné a nabízí obrovské množství stánků rozmístěných v nejmalebnějších lokalitách města.

Vánoční trhy v centru Heidelbergu

Kdy a kde se vše uskuteční?

27.11.2023 – 22.12.2023

Neděle až pátek 11.00 – 21.00, sobota 11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

  • krásná výzdoba a jedinečná atmosféra
  • tradiční pochoutky
  • historický kolotoč
  • kluziště

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program heidelberského adventního jarmarku

Vánoční atmosféru najdete hned na šesti náměstích v centru města, přičemž každé z nich má svůj osobitý charakter. Centrum dění je na Universitätsplatz. Během heidelberských vánočních trhů se konají též četné kulturní programy, například koncerty v kostele a aktivity pro děti.

Bismarckplatz
Bismarckplatz je vstupní branou do Starého Města a svou předvánoční atmosférou vytváří nezapomenutelnou náladu pro návštěvu vánočních trhů.

Universitätsplatz
Hlavním náměstím pro konání jarmarků je Universitätsplatz mezi budovami Staré a Nové univerzity. Díky mnoha vyzdobeným stánkům zde najdete vše, po čem vaše srdce zatouží. Více než 100 let starý historický kolotoč je atrakcí pro malé i velké.

Ochutnat tu můžete oblíbené regionálním pochoutky, jako jsou Schneebällchen, Schokoküssen a Dampfnudeln. Kromě dobrého jídla tu najdete také spoustu stánků s ručně vyráběným zbožím.

Kornmarkt
Zdejší pohádkový zimní les s více než 100 jiskřícími jedlemi, bílými špičatými stany a betlémem je výjimečným zážitkem. Široká nabídka kulinářských specialit, ručně vyráběných uměleckých řemesel a dětská železnice vybízejí k tomu, abyste se zde na chvíli zdrželi.

Karlsplatz
Pokud toužíte po sportovním vyžití, pak rozhodně zamiřte na toto náměstí, kde na vás čeká nádherné kluziště s výhledem na známou zříceninu hradu. Nechybí samozřejmě ani stánky s mnoha pochutinami.

Heidelberský hrad s trhy.
zdroj: getyourguide.it

Marktplatz
Dřevěné vánoční městečko kolem kašny Herkulesbrunnen představuje jedinečnou atrakci – velký dřevěný sud s rotujícím Perkeem, symbolickou postavou Heidelbergu. Objem tohoto sudu je 120 000 litrů. Je tak asi o polovinu větší než originál na heidelberském hradě.

Anatomiegarten
Svátečně vyzdobené stánky najdete též před pomníkem lékárníka Roberta Bunsena. Vánoční trhy v Heidelbergu vás nezklamou. Jak vypadají, můžete zhlédnout i prostřednictvím záběrů kamer z loňského roku.

Heidelberg Weihnachtsmarkt 8K
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Heidelbergu

Heidelberg je bezpochyby jedním z nejromantičtějších měst v celém Německu. Někdejší hlavní město Falce, je známé především svou univerzitou, krásným barokním centrem a romantickou zříceninou hradu. Heidelbergu se často přezdívá též město filozofů, žil tu například Hegel, Jaspers, Gadamer nebo Weber.

Město bylo nejednou zničeno a znovu postaveno, ale paradoxně bylo ušetřeno bombardování za druhé světové války. Jeho historické centrum se tak dochovalo v původním stavu. Určitě se vyplatí vyhradit si během vaší návštěvy heidelberských adventních trhů čas na procházku.

Staré město a starý most

Srdcem historického centra města je Hauptstrasse, nejdelší pěší zóna v Evropě, ale při svých toulkách Heidelbergem nevynechejte ani radnici na Markplatz, jezuitský kostel, kostel Ducha svatého a dům U rytířů s krásnou renesanční fasádou.

Na konci Hauptstrasse se nachází Starý most (Alte Brücke), který byl postaven v roce 1786 a podle legendy si ho velmi oblíbil Mark Twain. Most je ideálním místem pro pořízení krásných fotografií hradu a města.

Pohled na Starý most a zříceninu hradu.
zdroj: heidelberger-schloss-gastronomie.de

Univerzita Heidelberg

Stará Univerzita byla založena v roce 1386 a stala se hnací silou rozvoje města, Nová univerzita byla postavena ve 30. letech 20. století. Důvody k návštěvě Heidelberské univerzity jsou dva – Universitätsbibliothek (knihovna) a Studentenkarzer (studentská věznice).

Univerzitní knihovna sídlí v impozantní budově z počátku 20. století a nachází se v ní část staré Palatinské knihovny s Codex Manesse, cenným rukopisem ze 14. století obsahujícím středověké písně.

Studentská věznice je velmi zvláštním místem, pochází z konce 18. století a až do roku 1914 sloužila k trestání studentů za špatné chování. Zdá se ale, že věznění se brzy stalo chloubou, jak dokládají nápisy a kresby na zdech věznice.

Heidelberský hrad

Na hrad se můžete dostat několika způsoby. Nejrychlejší a nejméně namáhavá je jízda lanovkou, ale pokud máte chuť na příjemnou procházku, můžete se tam dostat také asi za 20 minut pěšky.

Tato slavná památka byla postavena během několika století z červeného pískovce na terasovitém kopci přibližně 200 metrů nad Heidelbergem a patří k nejlepším příkladům německé renesanční architektury. V 17. století byl hrad zpustošen Francouzi, a stal tak se jednou z nejmalebnějších zřícenin v celé Evropě. Ze zříceniny i přilehlých zahrad je krásný výhled. 

Další slavné město se starou univerzitou je Lipsko. Udělejte si do něj adventní výlet, vánoční trhy v Lipsku jsou velmi působivé.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X