Jaký bude letos adventní trh v Lipsku? Program a důležité informace na jednom místě 

Láká vás strávit adventní čas v Německu? 

Lipsko chystá velkolepé vánoční trhy. 

Prozradíme vám, kdy a kde se budou konat a jaký program pro vás město zajistí. 

Vánoční trhy v Lipsku 

Kdy: 22. 11. – 22. 12. 2022 

Otevírací doba: 

  • neděle-čtvrtek: 10:00-21:00
  • pátek, sobota: 10:00-22:00

Na co se můžete těšit? 

  • stánky s regionálním zbožím, vánočními dekoracemi, drobnými dárky 
  • drobné pochutiny, punč, svařené víno 
  • doprovodný program pro děti 
  • koncerty
  • vánoční hrnky, které si můžete odvézt jako suvenýr 

Víte, že vánoční trhy v Lipsku jsou druhé nejstarší v celém Německu? Jejich tradice sahá až do 15. století. Chcete vědět, co dalšího patří k německým Vánocům? Zjistíte to v článku Podívejte se na vánoční německé zvyky.

Vánoční jarmark na Tržním náměstí (Marktplatz)  

Jarmark na Tržnici se nese v tradičním duchu. Dominuje mu vysoký vánoční strom. 

Vánoční trhy na Augustově náměstí 

Augustovo náměstí cílí na rodiny s dětmi, nacházejí se zde kolotoče a Pohádková země s úkoly. Nachází se zde také Finská vánoční vesnice, ve které můžete ochutnat finské speciality. 

Adventní trhy a vánoční strom Lipsko
Zdroj: Lepizig.de

Adventní trh Naschmarkt 

Náměstí se nachází za Staroměstskou radnicí. Ve stáncích uvidíte historické řemeslníky, kteří vám předvedou například kovařinu nebo výrobu svíček. 

Kulturní program v Lipsku 

Lipsko (německy Leipzig) je rodištěm hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha. Podobní velikáni se nerodí často, ale město zůstává věrné muzice a kultuře. V době adventu se bude konat řada různých koncertů. 

Vystoupení na Tržním náměstí 

Kdy: pracovní dny od 16:30, víkendy od 13:45 

Účinkují: Bergmannovo loutkové divadlo, Lipská hudební škola, lipští umělci, kluby a spolky 

Troubení na trubku ze Staroměstské radnice 

Kdy: Pondělí-čtvrtek v 18:00, v pátek v 19:00, o víkendu ve 13:00 a v 19:00 

Rozezněte vánočně i váš domov! Máme pro vás ty nejlepší vánoční koledy na jednom místě

Dětský vánoční program v Lipsku 

Lipsko myslí i na nejmenší. Pro děti budou připravené zábavné atrakce. Zaujmou je samozřejmě také stánky se sladkostmi a hračkami. 

Vánoční trhy v Lipsku
Zdroj: Leipzig.de

Kolotoče 

Součástí adventních trhů budou kolotoče. Na Augustově a Tržním náměstí najdete kromě malých dětských kolotočů také ruská kola. Speciální atrakce bude umístěna na Reichsstrasse, kde se budete moci svést na vícepatrovém kolotoči. 

Pohádková země 

Na Augustově náměstí se děti setkají s pohádkovými postavami, které pro ně budou mít úkoly. S vyplňováním pracovních listů budou kvůli jazykové bariéře potřebovat vaši pomoc. Čas strávený v Pohádkové zemi si určitě užijete. 

Výstava modelové železnice 

Vlaky mívají děti většinou moc rády, a tak se v době adventu představí na hlavním nádraží obrovská výstava modelové železnice. Instalace bude na místě od 1. do 17. prosince. V pracovní dny bude výstava otevřena od 13:00 do 19:30, o víkendu se bude otevírat již v 10:00. Vstup je možný pouze se vstupenkou, ta stojí 5 € pro dospělé a 3 € pro děti. 

Už víte, co letos najdou vaše děti pod stromečkem? Poradíme vám v článku Máme inspiraci pro každý věk

Jak se dostat do Lipska 

Lipsko se nachází v Sasku a od hranic s Českou republikou ho dělí 100 km. Dá se tam tedy pohodlně dojet autem, z některých míst lze výlet stihnout během půl dne. 

Cesta autem 

  • Cesta z Prahy má 253 km a odhadovaný čas jízdy je 2 hodiny a 20 minut. Nejpohodlnější je jet po D8 směr Ústí nad Labem, v Německu pokračovat po A17 přes Drážďany, za městem se napojit na A4 a po 17 km na A14 vedoucí až do Lipska. 
  • Cestování z Ostravy je delší a stojí za zvážení alespoň jeden nocleh. Jet můžete buďto přes Olomouc a Pardubice (584 km, 5 hodin a 45 minut), po D1 přes Brno (624 km, 6 hodin a 8 minut) nebo přes Polsko (595 km, 5 hodin a 24 minut). Trasa vede po D1 směrem k hranicím, kde na naši dálnici navazuje polská dálnice A1. U Gliwic se napojíte na A4, ta vás povede kolem Vratislavi a Lehnice k hraničnímu přechodu u Jedrzychowic. V Německu budete pokračovat po A4 přes Budyšín do Drážďan, 17 km za městem se napojíte na dálnici A14, která vede do cíle. 

Cesta autobusem a vlakem 

Z Prahy jezdí do Lipska přímé autobusové spoje. Jedná se o linky pokračující do Hannoveru nebo do Paříže. Jízdenky lze sehnat od 348 Kč. Jízda trvá 3 hodiny a 40 minut

Do Lipska se dá jet také vlakem, a to s přestupem v Drážďanech. Cesta z Prahy trvá 4 hodiny a 26 minut

Co vidět v Lipsku 

Muzeum historie Lipska (Stadtgeschichtliches Museum Leipzig) 

Poznejte historii a kulturu Lipska. Centrem muzea je budova Böttchergäßchen, kde jsou vystaveny například historické dokumenty a fotografie. K muzeu dále patří Stará radnice, Dětské muzeum, Schillerův dům, Muzeum kávovníku, Stará burza, Sportovní muzeum a níže uvedený památník Bitvy národů. 

Böttchergäßchen má otevřeno každý den kromě pondělí, a to od 10 do 18 hodin. Děti a mládež do 18 let má vstup zdarma, dospělí platí 5 €. 

Památník bitvy národů a vodní nádrž v Lipsku
Zdroj: Unsplash.com

Památník Bitvy národů 

Památník připomíná bitvu u Lipska v roce 1813, ve které Prusko porazilo Napoleona. Stavba je vysoká 91 metrů a byla dokončena v roce 1913, po uplynutí sto let od bitvy. 

Bachovo muzeum Lipsko (Bachs Museum Leipzig)

Ponořte se do života a díla jednoho z nejvýznamnějších barokních skladatelů. Budova muzea stojí naproti místu, kde stával dům, ve kterém Johann Sebastian Bach žil. Sbírka prozrazuje, jak skladatel žil a pracoval, uvidíte i historické hudební nástroje. V interaktivní části si poslechnete známé skladby. Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé stojí 10 €, děti do 16 let mají vstup zdarma

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X