Jaké budou letos adventní trhy v Erfurtu? Program a důležité informace na jednom míst

Vůně perníčků, klobásek a svařeného vína, zvuk koled a radostná atmosféra.

Vánoční trhy v Erfurtu jsou opravdu krásné. 

Předvánoční čas je jedním z nejlepších pro návštěvu tohoto starého města.

Co vše tu na vás bude čekat?

Adventní trhy Erfurt

Erfurter Weihnachtsmarkt s více než dvě stě dřevěnými stánky rozmístěnými po celém městě je bezesporu jednou z nejzajímavějších vánočních akcí v německé spolkové zemi Durynsko.

Vánoční trhy v Erfurtu jsou známé bohatou nabídkou místních řemeslných výrobků a chutných jídel v malebných historických kulisách. Proto není divu, že sem každoročně přijíždějí tisíce návštěvníků z celého Německa i odjinud.

Vánoční trhy na Domplatz

Kdy a kde se vše uskuteční?

28.11.2023 – 22.12.2023

Neděle až středa 10.00 – 20.00, čtvrtek 10.00 – 21.00, pátek a sobota 10.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

  • tradiční pochoutky
  • krásná výzdoba a atmosféra
  • řemeslné výrobky
  • betlém, adventní věnec

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program erfurtského adventního jarmarku

Středověké staré město poskytuje ideální kulisu pro atmosféru předvánočního období a největší vánoční trh v Durynsku. Vánoční jarmark v Erfurtu se koná téměř po celém městě, nejvíce stánků najdete na Domplatz, Fischmarkt, Anger, Willy-Brandt-Platz a Schlösserbrücke. Najdete zde tradiční řemeslné výrobky i durynské kulinářské speciality.

Uprostřed Dormplatz stojí slavnostně nazdobený vánoční strom, v jeho bezprostřední blízkosti se nachází betlém se dřevěnými postavami v téměř životní velikosti. K dalším zajímavostem patří více než pět metrů vysoký adventní věnec na schodech katedrály a dvanáct metrů vysoká vánoční pyramida z Krušných hor.

Vánoční jarmark v Erfurtu.
zdroj: weihnachtsmarkt.erfurt.de

Celé centrum města září světly, obchody, vzduchem se linou vánoční melodie a voní svařené víno a perníčky. Každoroční výstava vánočních vazeb ve skalním sklepení ukazuje návštěvníkům typické květinové výjevy z adventního a vánočního období.

Zejména o adventních víkendech je připraven bohatý doprovodný program, široká škála atrakcí, včetně ruského kola a kolotoče, potěší návštěvníky všech věkových kategorií.

Zejména pro mladší návštěvníky je zde připravena bohatá nabídka. Středem pozornosti jsou již řadu let malebné pohádkové obrazy erfurtských umělců Hannelore Reichenbachové a Kurta Buchspiesse. Letos jsou pohádkové obrazy umístěny v prostoru Benediktsplatz/Rathausbrücke. Zde mohou děti popustit uzdu své fantazii.

Podívejte se na to, jak to na tomto adventním trhu vypadalo v minulých letech.

Erfurter Weihnachtsmarkt 2019
zdroj: youtube.com

Zajímavá místa v Erfurtu

Město Erfurt, které leží přibližně 100 kilometrů od Lipska, je hlavním městem Durynska. Najdete zde řadu historických památek i starou univerzitu, kde studoval církevní reformátor Martin Luther.

Návštěvu erfurtských vánočních trhů doporučujeme spojit s procházkou městem, neboť ve srovnání s jinými německými městy Erfurt neutrpěl během bombardování za druhé světové války velké škody a zachovalo se v něm mnoho typických hrázděných domů.

Katedrální náměstí (Domplatz)
Na tomto obrovském náměstí se nachází impozantní katedrála neboli Dóm Panny Marie a menší kostel svatého Severa, které svým romantickým kouzlem vytvářejí nádhernou kulisu erfurtských adventních trhů. Katedrála je mistrovským dílem německé gotické architektury. Za zmínku stojí „Gloriosa“, největší volně se kývající středověký zvon na světě, který byl ulit v roce 1497.

Kramářský most v Erfurtu.
zdroj: mobilet.eu

Kramářský most
Krämerbrücke je jediný dosud obydlený most v severní části Evropy. Sto dvacet metrů dlouhý kamenný most přes říčku Gera je lemován celkem třiceti dvěma domky.

Stará synagoga
Návštěva staré středověké synagogy je zvláštním zážitkem, protože byla z velké části zničena během pogromu ve 14. století, a tak si nezachovala téměř nic ze svého starobylého vybavení a výzdoby. Ve druhém patře si dokonce můžete prohlédnout štuky a fresky z tanečního sálu, který stál na místě modlitebny v 19. století.

Hledáte adventní trhy v Německu, které by se daly pohodlně absolvovat během jednodenního výletu? Vyrazte do Drážďan. Vše důležité vám prozradíme v článku o drážďanských vánočních trzích.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X