Jaký bude letos adventní trh v Innsbrucku? Program a důležité informace na jednom místě

Láká vás strávit před Vánocemi pár dní v rakouských Alpách? 

Vánoční trh v Innsbrucku je pro vás to pravé. 

Známe všechny důležité informace, dočtete se je v tomto článku

Trhy ve Starém Městě 

Kdy: 15. 11. 2022 – 6. 1. 2023 
Kde: Herzog-Friedrich-Straße, Maria-Theresien-Straße a Marktplatz 
Otevírací doba: denně 11:00-21:00 

Na co lákají vánoční trhy Innsbruck? 

 • stánky s tradičními řemeslnými výrobky z Tyrolska
 • vánoční koledy
 • jedinečná atmosféra uprostřed hor
 • procházka pohádkovou uličkou
Innsbruck a hory
Zdroj: Unsplash.com

Adventní trhy v Innsbrucku mají jedinečnou atmosféru, a to díky horám, které město obklopují. V historickém jádru města najdete tři velké trhy. Ten největší a nejstarší se koná na konci Herzog-Friedich-Straße. Sedmdesát stánků nabízí tradiční řemeslné výrobky, drobné dárky, ozdoby na stromeček a samozřejmě i něco dobrého na zub. 

Vánoční trh na Markzplatz má kratší tradici, koná se teprve posledních 25 let. V 68 najdete alternativní výrobky a netradiční pochutiny. Pro děti je připravený kolotoč a loutkové divadlo. Trh na Maria-Theresien-Straße je nejmenší, má méně než 30 stánků. Určitě si ho ale nenechte ujít, dominují mu dvě obrovské světelné ozdoby. 

Nenechte si ujít Mikuláše a Ježíška 

Stejně jako u nás navštěvuje i v Rakousku 5. 12. děti svatý Mikuláš. Dorazí i do Innsbrucku. K vidění bude 5. 12. od 17 hodin. Spolu s doprovodem se vydá na tradiční pochod od kostela sv. Mikuláše do Starého Města. 

Ježíšek přijede s předstihem. K vidění bude už 23. 12. Půjde o velkou podívanou, v průvodu, který půjde ulicí Maria-Teresien-Straße budou stovky andělů, pastýřů a ovcí. 

Mikuláše máme s Rakouskem společného, ale co zbytek? Přečtěte si článek Jak se Vánoce v Rakousku liší od těch českých.

Vánoční trhy v Hungerburgu

Kdy: 25. 11. 2022 – 6. 1. 2023
Kde: Hungerburg
Otevírací doba: 

 • pondělí-pátek: 13:00-19:00
 • sobota, neděle: 12:00-19:00
 • 24. 12.: 12:00-15:00
 • 31. 12.: 12:00-17:00

Hungerburg je malá oblast ležící vysoko nad městem. Nebojte, k trhu nebudete muset šlapat do kopce. Centrum Innsbrucku spojuje s Hungerburgem lanovka. Spolu s dobrým jídlem ze stánků si zde vychutnáte výhled do okolí. Přes den uvidíte hory, večer po setmění zase světelnou výzdobu města. 

Vánoční strom v Innsbrucku
Zdroj: Unsplash.com

Umělecký adventní trh v Innsbrucku

Kdy: 28. 11. – 23. 12. 2022
Kde: Leopoldstraße
Otevírací doba: denně 16:00-20:00

Na co láká umělecký market? 

 • magická atmosféra
 • umělecké výrobky 
 • koncerty
 • loutkové divadlo 

Jak se dostat do Innsbrucku? 

Město Innsbruck, česky Inomostí, je hlavní město Tyrolska. Pro turisty je velice atraktivní, historické centrum je plné krásných památek a z každého koutu města je nádherný výhled na okolní hory. Do Innsbrucku se nejpohodlněji dostanete autem. Kdo bydlí v jižních Čechách, může výlet zvládnout během jediného dne, ostatním doporučujeme domluvit si alespoň jeden nocleh. 

 • Z Českých Budějovic: Směr Kaplice a Dolní Dvořiště, v Rakousku pokračovat směrem k Freistadt, po A7 směr Linec a Salcburk, pak přes území Německa přes Siegsdorf a Raubling, po A93 do Rakouska a po A12 do Innsbrucku. Délka 410 km, čas 4 hodiny a 21 minut. 
 • Z Brna:  Směr Pasohlávky a hraniční přechod v Mikulově, v Rakousku se napojte na dálnici A5, pokračujte směr Vídeň, dále po dálnici A5 směr Linec. Zde se trasa setkává s cestou z Českých Budějovic. Délka 614 km, předpokládaný čas 6 hodin. 

Dáváte přednost hromadné dopravě? Můžete využít vlakových linek s přestupem v Linci, nebo využít přímého nočního spoje. Ten je sestaven z vozů s lůžky a lehátky. Cesta trvá 10 hodin a 19 minut. Z Prahy Florence jezdí také autobusová linka. Do Innsbrucku jede autobus 7 hodin a 30 minut.

Cesta autem vede přes město Linec, odkud pochází oblíbené cukroví. Chcete si ho upéct? Máme pro vás recepty na klasické linecké vánoční cukroví.

Nechce se vám plánovat trasu a domlouvat ubytování? Mrkněte na nabídku cestovních kanceláří. O zájezdy za adventními trhy v Innsbrucku nemají nouzi. 

Město Innsbruck a hory
Zdroj: Unsplash.com

Co vidět v Innsbrucku? 

Jak jste se dozvěděli výše, v Innsbrucku se zachovaly různé historické památky. Město nabízí i další vyžití. Zjistěte s námi, co všechno můžete vidět a zažít. 

Děti a mládež do 19 let mají v Rakousku vstup do muzeí zdarma. 

Císařský zámek (Hofburg)

Dříve sídlo tyrolských knížat, dnes místo, kde se turisté seznamují s historií zdejších šlechtických rodů. V zámku si prohlédnete dobově zařízený interiér. Otevřeno je denně od 9 hodin, poslední prohlídka začíná v 16:30. Vstupné stojí 9,5 €. 

Zámek Ambras

Renesanční zámek Ambras stojí v kopci, a tak si z jeho zahrad můžete prohlédnout celé město. V budově zámku sídlí Muzeum historie umění. Každý den od 10 do 17 hodin jsou zde k vidění obrazy, sochy a další díla z různých období. Cena vstupenky je 16 €. 

Helblingův dům

Jestli vás zajímá architektura, běžte si prohlédnout Helblingův dům. Jedná se o bytovou budovu s barokní fasádou. 

Alpská zoo (Alpenzoo)

V alpské zoo se zblízka podíváte na různá alpská zvířata. Chovají zde medvěda, kozorožce, kamzíky, rysy a další druhy. K činnostem zoo nepatří jen zprostředkování zážitků, ale především edukace veřejnosti a ochrana zvířat. 

alpská zoo Innsbruck
Zdroj: Unsplash.com

Zoo se nachází u vrcholu Nordkette. Na místo se dostanete lanovkou, autem nebo autobusem (linka W). Možná je i pěší procházka, která trvá zhruba půl hodiny. Zoo je z velké části bezbariérová a vhodná pro kočárky. Otevřeno je v zimní sezoně každý den od 9 do 17 hodin. Dospělí mají vstup za 13 €, děti za 6,50 €. 

Hafelekar

Navštívit alpské město a nepodívat se na hory by byl hřích. Nemusíte být zrovna zdatní turisti, abyste si mohli vychutnat Alpy. Stačí, když v centru nastoupíte do lanovky. Ta vás během půlhodiny vyveze do výšky 2300 m n. m. na vrchol Hafelekar. 

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X