Jaké budou letos adventní trhy v Innsbrucku? Program a důležité informace na jednom místě

Láká vás strávit před Vánocemi pár dní v rakouských Alpách? 

Vánoční trhy v Innsbrucku jsou pro vás to pravé. 

Gastronomie, zábava, hudba a mnoho dalšího.

Známe všechny důležité informace!

Adventní trhy Innsbruck

Vánoční trhy v Innsbrucku mají jedinečnou atmosféru, a to díky horám, které město obklopují. Každý rok je navštíví tisíce návštěvníků nejen z Rakouska, ale také z Německa, Itálie a Švýcarska.

Město vás překvapí množstvím jarmarků, v historickém jádru města najdete tři velké trhy. Největší a nejstarší je Christkindlmarkt Altstadt, který se koná na konci Herzog-Friedich-Straße. Sedmdesát stánků nabízí tradiční řemeslné výrobky, drobné dárky a samozřejmě i něco dobrého na zub. 

Christkindlmarkt Marktplatz má kratší tradici, koná se posledních 25 let. Ve stáncích najdete alternativní výrobky a netradiční pochutiny. Pro děti je připravený kolotoč a loutkové divadlo. Christkindlmarkt Maria-Theresien-Straße je nejmenší, má méně než 30 stánků.

Vánoční trhy ve Starém Městě 

15.11.2023 – 23.12.2023

11.00 – 21.00

Na co lákají vánoční trhy v Innsbrucku?

 • jedinečná atmosféra uprostřed hor
 • velkolepý vánoční strom
 • stánky s tradičními řemeslnými výrobky z Tyrolska
 • tradiční speciality
 • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program adventního jarmarku Christkindlmarkt Altstadt

V historickém centru Innsbrucku, obklopeném středověkými domy, se můžete ponořit do pravděpodobně nejtradičnějšího vánočního trhu ve městě.

Pod osvětleným vánočním stromem najdete množství stánků, které nabízejí tradiční speciality, jako jsou sladké vdolky kiachl či typické špecle, to vše doplněné svařeným vínem. Nechybí ani tyrolské řemeslné výrobky, svíčky, dřevěné hračky, vlněné čepice a ozdoby na vánoční stromek.

Ulička Kiebachgasse, malá ulice vedoucí souběžně s Erzherzog-Friedrich-Straße, a náměstí Köhleplatz se stávají „pohádkovou ulicí“ (Märchengasse), kde z oken středověkých domů vystupují loutky zobrazující postavy ze známých pohádek.

Každý den až do 28. prosince v 17:30 hodin se můžete poslechnout do vánoční hudby věžních trubačů, kteří hrají na balkoně Goldenes Dachl (Zlatá střecha).

Vánoční jarmark na Starém městě.
zdroj: christkindlmarkt.cc

Panoramatické vánoční trhy na Hungerburgu

24.11.2023 – 6.1.2024

pondělí až pátek: 13.00 – 19.00, soboty, neděle a svátky: 12.00 – 19.00

Na co lákají zdejší adventní trhy?

 • nádherný výhled na město
 • stánky s nabídkou suvenýrů a potravinářských a vinařských specialit
 • doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Adventní trhy máme s Rakouskem společné, ale co zbytek? Zjistěte, jak se Vánoce v Rakousku liší od těch českých.

Na co se můžete těšit?

Hungerburg je malá oblast ležící vysoko nad městem. Nebojte, k trhu nebudete muset šlapat do kopce. Centrum Innsbrucku spojuje s Hungerburgem lanovka, kterou navrhla slavná architektka Zahou Hadid.

Spolu s četnými kulinářskými specialitami si zde vychutnáte výhled do okolí. Přes den uvidíte hory, večer po setmění zase světelnou výzdobu města. 

Zvláštní otvírací doba
24. prosince: od 12 do 15 hod.
31. prosince: od 12 do 17 hod.
od 25. prosince: pondělí až pátek: 13.00 až 18.00 hod, soboty, neděle a státní svátky: od 12 do 18 hod.

  Vánoční trhy na Marktplatz

  25.11.2023 – 23.12.2023

  11.00 – 21.00

  Na co se můžete těšit?

  • program a atrakce pro děti
  • vánoční strom Swarovski
  • pohyblivý betlém

  Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

  Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

  Na náměstí Marktplatz poblíž historického centra města na břehu řeky Inn se koná trh Christkindlmarkt am Marktplatz. Je to vánoční trh pro celou rodinu, najdete zde kolotoč, malou zoo se zvířaty a pro děti je každý den připraven speciální program.

  V šedesáti osmi stáncích na vás budou čekat také četné dárkové předměty a typické pochoutky, jako jsou klobásy. Ústředním bodem trhu je vánoční strom Swarovski, který se svými 170 500 krystaly nabízí velmi působivou podívanou.

  Kromě toho je možné obdivovat betlém Jaufenthaler Krippe, v němž se pohybuje přibližně 30 postav a krajinných prvků, jako je vodopád či kostelní věž.

  Histrorické centrum Innsbrucku.
   zdroj: christkindlmarkt.cc

  Zajímavá místa v Innsbrucku 

  Jak jste se dozvěděli výše, v Innsbrucku se zachovaly různé historické památky. Město nabízí i další vyžití. Zjistěte s námi, co všechno můžete vidět a zažít. 

  Císařský zámek (Hofburg)

  Dříve sídlo tyrolských knížat, dnes místo, kde se turisté seznamují s historií zdejších šlechtických rodů. V zámku si prohlédnete dobově zařízený interiér.

  Zámek Ambras

  Renesanční zámek Ambras stojí v kopci, a tak si z jeho zahrad můžete prohlédnout celé město. V budově zámku sídlí Muzeum historie umění. Jsou zde k vidění obrazy, sochy a další díla z různých období.

  Helblingův dům

  Jestli vás zajímá architektura, běžte si prohlédnout Helblingův dům. Jedná se o bytovou budovu s barokní fasádou. 

  Alpská zoo (Alpenzoo)

  V alpské zoo se zblízka podíváte na různá alpská zvířata. Chovají zde medvěda, kozorožce, kamzíky, rysy a další druhy. K činnostem zoo nepatří jen zprostředkování zážitků, ale především edukace veřejnosti a ochrana zvířat. 

  Zoo se nachází u vrcholu Nordkette. Na místo se dostanete lanovkou, autem nebo autobusem (linka W). Možná je i pěší procházka, která trvá zhruba půl hodiny. Zoo je z velké části bezbariérová a vhodná pro kočárky.

  Hafelekar

  Navštívit alpské město a nepodívat se na hory by byl hřích. Nemusíte být zrovna zdatní turisti, abyste si mohli vychutnat Alpy. Stačí, když v centru nastoupíte do lanovky. Ta vás během půlhodiny vyveze do výšky 2300 m n. m. na vrchol Hafelekar. 

  Cesta autem do Innsbrucku vede přes město Linec, odkud pochází oblíbené cukroví. Chcete si ho upéct? Máme pro vás recepty na klasické linecké vánoční cukroví.

  Neručíme za správnost informací.
  Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

  Komentáře
  1. Zdravím, jsou to cenné informace, ne však aktuální… Posloužily mi pro orientaci i inspiraci, aktualizovat budu na místě sám…
   Díky, J. Hinke…

  Napsat komentář

  Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
  Vyžadované informace jsou označeny *.

  X