Adventní trhy ve Středočeském kraji

Není překvapením, že největší a nejbohatší adventní slavnosti najdeme v hlavním městě. Pražské vánoční trhy se konají hned na několika místech metropole a vždy nabízejí spoustu zábavy v podobě hudebních i jiných kulturních vystoupení či ukázek lidových řemesel. Ve stáncích na návštěvníky čeká nepřeberné množství vánočního zboží a dobrot. Ať už se vypravíte na adventní jarmark na Staroměstské náměstí, v jehož centru stojí tradiční vánoční strom, na Pražský hrad či Václavák, nebudete litovat. Pražské Vánoce si zamilujete.

Z dalších středočeských měst slavnostní vánoční program pořádá též malebné město na soutoku našich dvou největších řek. Adventní trhy v Mělníku se uskuteční nejen na náměstí Míru, ale akce v adventním čase nabízí i mělnický zámek. Vánoční atmosféra v kulisách tohoto historického skvostu má jedinečné kouzlo.

Jste milovníky hrnčířství a keramiky? V tom případě si nenechte ujít vánoční trhy v Berouně. Kromě stánků a dobrého jídla se můžete těšit i na kreativní dílničky či vystoupení dětí z místních mateřských školek. Na vánoční atmosféru láká také nedaleký majestátní hrad Karlštejn.

X