Program vánočního jarmarku v Praze 2019: na co se můžete těšit?

Praha neodmyslitelně patří mezi TOP místa, kde byste měli vánoční atmosféru zažít.

Míst, kde na vánoční trhy můžete zavítat, bude hned několik.

Jestli se do Prahy chystáte a chcete obejít všechna místa, vyhraďte si pro to minimálně jeden víkend.

Pojďte se podívat, jaké aktivity a atmosféru si letos budete moci vychutnat.

Kde a kdy to celé propukne?

Staroměstské náměstí

od 30. 11. do 6. 1. 2020

Každý den od 10:00 do 24:00

Na jaké účinkující se letos můžete těšit?

V loňském roce bylo na Staroměstském náměstí k vidění téměř 4 500 účinkujících. Kulturní program byl tedy velice bohatý.

I letos se můžete těšit na speciální vánoční akce, divadelní a taneční představení a samozřejmě hudební koncerty.

Pro představu si uveďme alespoň pár nejznámějších hudebních interpretů, kteří zde vystoupí.

Kapely:

  • The Apples
  • Assembly Singers
  • EvenTones
  • Voices

Pěvecké sbory:

  • Northwest University PUK Choir 
  • GESUALDO CHAMBER CHOIR
  • MEDICUS
  • GAUDEAMUS
  • DUHA Ostrava

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Kdy se můžete podívat na rozsvícení vánočního stromečku?

Rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se uskuteční v neděli 1. 12. 2019 v 16:30 hod. Jako každým rokem bude mít Praha strom s reprezentativním vzhledem. 

Program vánočních trhů na Staroměstském náměstí

So 30. 11. 2019 – 29. Mezinárodní festival adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena

11:20–11:40 MEDICUS – pěvecký sbor (LV)

11:40–12:00 Frauenchor Veckenstedt – pěvecký sbor (DE)

12:00–12:20 COLLEGIUM IUVENUM – pěvecký sbor

12:20–12:40 Northwest University PUK Choir – pěvecký sbor (JAR)

12:40–13:00 Severáček – pěvecký sbor

13:00–13:20 GESUALDO CHAMBER CHOIR – pěvecký sbor (HU)

13:40–14:00 Primavera – pěvecký sbor

14:00–14:20 Cantamus – pěvecký sbor

14:20–14:4 Pěvecký sbor Hlahol, Chomutov

15:20–15:40 DUHA Ostrava – pěvecký sbor

15:40–16:00 Cantabundus – pěvecký sbor

16:00–16:15 GAUDEAMUS – pěvecký sbor (PL)

16:30 Rozsvícení vánočního stromu

17:00–17:30 Rozsviťte s námi Prahu – předvánoční charitativní projekt Hitrádia City

– předání šeku spolku Sluneční paprsek

17:30  Rozsvícení vánočního stromu

17:35–18:00 Tuba Trombonum – vánoční koledy

18:00–18:45 Smíšený pěvecký sbor Fontána, Mariánské Lázně

19:00–19:45 BelVoce Bad Vilbel e.V. – pěvecký sbor (DE)

19:45–20:30 Pěvecký sbor Wings a Křídla

Ne 1. 12. 2019

10:00 – 15:00 Dětské vánoční dílny

16:00 – 16:30 DPS Hlásek Základní školy Písečná, Chomutov – pěvecký sbor

17:00 – 17:30 Dětská opera Praha – klasický zpěv a tanec

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 19:00 Bakchus – vánoční koncert historické hudby

19:30 – 20:30 Záznam 1. adventního koncertu ČT z břevnovského kláštera

Po 2. 12. 2019

15:30 – 16:00 DPS Sovičky (Zličín) – dětský pěvecký sbor

16:30 – 16:45 Mateřská škola 4pastelky – Sedlčanská – pěvecký kroužek

17:00 – 17:30 Jazz band „Assembly Singers“, Riga – pěvecký sbor (LV)

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 19:00 Riverside Choir – vánoční koncert

19:15 – 19:45 Jazz band „Assembly Singers“, Riga – pěvecký sbor (LV)

19:45 – 20:15 Valašský folklorní spolek KRUŠPÁNEK

Út 3. 12. 2019

16:00 – 16:15 Taneční skupina Ježci, MŠ Mírového hnutí, Praha 4

16:30 – 17:00 Přípravka Dětského sboru Musica e Danza , Dětský sbor Musica e Danza – folklorní soubor

17:00 – 17:30 Jazz band „Assembly Singers“, Riga – pěvecký sbor (LV)

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 18:00 Pěvecký sbor Sluníčko

18:00 – 18:45 Flauti Vivace – flétnový soubor

19:00 – 19:30 Jazz band „Assembly Singers“, Riga – pěvecký sbor (LV)

St 4. 12. 2019

15:30 – 16:00 DPS Drtinka – dětský pěvecký sbor

16:00 – 16:30 Karolina Čížková – vánoční vystoupení

16:30 – 17:00 Hájiček – folklorní soubor

17:00 – 17:30 Jazz band „Assembly Singers“, Riga – pěvecký sbor (LV)

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 18:30 Taneční škola Betty a Folklorní soubor Verpán

18:30 – 19:00 ZUŠ PRO ARTE VIVA, s. r. o. – vánoční pásmo

19:00 – 19:30 CANTARINA – komorní ženský pěvecký sbor, o. s.

19:30 – 20:00 Jazz band „Assembly Singers“, Riga – pěvecký sbor (LV)

Čt 5. 12. 2019

16:00 – 18:00 Andělské Vánoce – mikulášská show pro celou rodinu

18:30 – 19:30 Pěvecký sbor TRIANGL se svými sólisty

Pá 6. 12. 2019

15:15 – 15:45 Přerovský dětský sbor – Přerováček

16:00 – 16:30 Dalovické sluníčko – pěvecký sbor

16:30 – 17:00 Taneční studio Mirabel

17:00 – 18:00 Vokálny zbor Enthea, Nové Zámky – pěvecký sbor (SK)

18:00 – 19:00 Chorgemeinschaft Unterpfaffenhofen-Germering e.V. – pěvecký sbor (DE)

19:30 – 20:00 Vezenica, Asenovgrad, Bulharsko – folklorní soubor (BG)

So 7. 12. 2019 

14:00 – 19:30 Velký charitativní předvánoční koncert „Rádio srdcem pro Život dětem“

Pigy a Lily Show, Sanremo Junior, Tomáš Klus, Slza, Balage Band feat. Tereza, Support Lesbiens, Timmy White, LinaKaro

Ne 8. 12. 2019

10:00 – 15:00 Dětské vánoční dílny

15:15 – 15:45 Vrabčáci – dětský pěvecký sbor ze Základní umělecké školy Litvínov

16:00 – 16:20 Folklorní soubor Vrchlice

16:30 – 17:30 Berušky a Barušky – pěvecký sbor

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

18:00 – 19:00 EvenTones – vánoční koncert

19:30 – 20:30 Záznam 2. adventního koncertu ČT z pražské Lorety

Po 9. 12. 2019

15:30 – 16:00 DPS Labyrint ze ZŠ Štěpánov nad Svratkou – pěvecký sbor

16:15 – 16:45 ZUŠ Nové Strašecí – vánoční pásmo

17:00 – 17:30 Pěvecký sbor ZŠ Educanet

17:45 – 18:30 Helena a Simona z The Apples a Cool Music – vánoční koncert

18:30 – 19:00 Folklorní soubor Šarvanci

Út 10. 12. 2019

15:30 – 16:30 Dětský pěvecký sbor ZŠ a Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského GUT!

16:30 – 17:00 Dětské pěvecké sbory Sluníčko a Mráček, ZŠ prof. Švejcara, P 12

17:00 – 17:30 Akordeonový soubor Harmonie, ZUŠ Harmonie a ZUŠ Biskupská

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 19:00 Voices – vokální skupina

St 11. 12. 2019 

15:45 – 16:30 Terénní berušky – pěvecký sbor

16:35 – 17:00 ZŠ Pošepného náměstí, Praha 4 – pěvecký sbor

17:00 – 17:30 Dětský muzikálový kroužek, Praha-Břevnov

18:00 – 19:00 Česko zpívá koledy s Deníkem, 9. ročník – účinkuje Čechomor

Čt 12. 12. 2019

15:15 – 16:00 DPS Noctuella a Kulíšci – dětský pěvecký sbor

16:00 – 16:30 Pěvecký sbor „Radost“, Votice

16:30 – 17:00 Pěvecké sbory při ZŠ Břečťanová

17:00 – 17:40 Taneční škola Betty – folklorní soubor

17:45 – 18:00 DPS Lístek, ZUŠ Ratibořická, pobočka Černý Most

18:00 – 19:15 Prague British International School: Primary and Senior Ensembles

Pá 13. 12. 2019

16:00 – 16:50 The Porta Mosana College Maastricht – pěvecký sbor a orchestr (NL)

17:00 – 17:30 Lumpína – dětská hudební show

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

18:00 – 18:30 Duchcovský pěvecký sbor – pod vedením Jany Moravcové

18:35 – 19:00 Dětský pěvecký sbor ZUŠ Teplice – pod vedením Jany Moravcové

19:00 – 19:30 Taneční skupina Proměny z. s.

So 14. 12. 2019

10:00 – 15:00 Dětské vánoční dílny

15:30 – 16:30 Dětský pěvecký sbor Jitřenka, České Budějovice

16:35 – 17:30 Dětský pěvecký sbor Viola, Žamberk

17:35 – 18:30 Boni Discoipuli Brno – pěvecký sbor

19:00 – 20:00 VOCAL BAND Markéta Aptová-Hrdinová a Sbor DG

Ne 15. 12. 2019

10:00 – 15:00 Dětské vánoční dílny

15:15 – 15:55 Pěvecké sdružení Lašan Brušperk – smíšený pěvecký sbor

16:00 – 16:30 Dětský pěvecký sbor Sedmihlásek

16:30 – 16:45 Taneční skupina Art, ZUŠ Čáslav (Art 6, Art 3)

17:00 – 17:30 KOZTliveCZ – Tachov – pěvecký sbor

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

18:00 – 19:00 HomolaBand a žáci pěveckého oddělení – ZUŠ F. L. Gassmanna, Most

19:30 – 20:30 Záznam 3. adventního koncertu ČT z chrámu sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Po 16. 12. 2019

15:30 – 16:00 Pěvecké sbory Musica Hořice a Písnička

16:00 – 16:20 Pěvecký sbor Bajkaláček při Mateřské škole Bajkalská, Praha 10

16:30 – 17:00 Žesťové kvinteto ZUŠ Přelouč

17:00 – 18:00 Sbor Eriky Horké (SZUŠ Dr. Miluše Lidinské)

18:00 – 19:30 Pěvecký sbor Aglaia, Dobříš

Út 17. 12. 2019

16:00 – 16:30 Modrá škola Kupeckého, Praha 4 – dětské vánoční vystoupení

16:30 – 17:30 Dechový orchestr mladých a pěvecký sbor ZUŠ Hronov

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 18:15 Dětský pěvecký sbor Osmikvítek

18:15 – 19:00 Lučinka – folklorní soubor

St 18. 12. 2019

15:00 – 18:30 Středisko volného času Kroužky – vánoční vystoupení

18:30 – 19:00 Karolina Čížková – vánoční vystoupení

Čt 19. 12. 2019

16:00 – 16:30 Dům dětí a mládeže Modřany – vánoční pásmo

16:30 – 17:00 Pampelišky – starší přípravné oddělení Osmikvítku – dětský pěvecký sbor

17:00 – 17:30 Sněženky – nejmladší přípravné oddělení Osmikvítku – dětský pěvecký sbor

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 18:30 SMoG – Sbor Mosteckého gymnázia

18:30 – 19:15 Folklorní soubor Vonička

Pá 20. 12. 2019

15:00 – 17:15 ZUŠ Blatná (Blatenští dudáci ZUŠ Blatná, Alban Eiler, Harryho ledvina, flétnový soubor)

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:40 – 18:00 Školní pěvecký sbor Zbraslaváček

18:00 – 18:40 HUKOt Ořech – pěvecký sbor

18:45 – 19:15 Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova

So 21. 12. 2019

10:00 – 15:00 Dětské vánoční dílny

16:00 – 16:45 Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova

17:00 – 17:50 Honza Jareš & band – vánoční koncert

18:00 – 19:00 Studánka Praha – vánoční písně a koled

Ne 22. 12. 2019

10:00 – 15:00 Dětské vánoční dílny

15:30 – 16:15 Národopisný soubor Děcka ze Skoronic u Kyjova

16:15 – 17:00 Taneční škola Ivy Langerové – Top Dance Prague Team

17:00 – 17:30 Čiperkové – dětské vánoční vystoupení

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

18:00 – 19:00 Fčeličky – vánoční koncert

19:30 – 20:30 Záznam 4. adventního koncertu ČT z kostela Cyrila a Metoděje v Karlíně

Po 23. 12. 2019

11:00 – 13:00 Rozlévání vánoční rybí polévky

16:00 – 16:50 Vánoční pohádka – pohádka pro celou rodinu, Divadélko Romaneto

17:45 – 17:55 Pěvecký sbor Markéty Wagnerové

17:45 – 17:55 Večerníček s Českou televizí

18:00 – 19:00 Let´s Go! – spirituály

Út 24. 12. 2019

11:00 – 13:00 Rozlévání štědrodenní polévky

21:00 – 22:00 Česká mše vánoční „Hej mistře!“, Jan Jakub Ryba (účinkuje smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté)

St 25. 12. 2019

16:00 – 17:00 Župan peče cukroví – pohádka pro celou rodinu, Divadlo Mazec

18:00 – 19:00 Zvonohra Petra R. Manouška – koncert mobilní zvonohry

Čt 26. 12. 2019

16:00 – 17:00 Kapela Kůzle – vánoční pásmo

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 18:45 Bohužel – vánoční koncert

Pá 27. 11. 2019

16:00 – 17:15 Třehusk – vánoční koledy a staropražské písničky

17:30 – 18:30 David Kalužík – vánoční koncert

18:30 – 19:00 Třehusk – vánoční koledy a staropražské písničky

So 28. 12. 2019

16:00 – 17:00 Melodica

17:30 – 18:15 University of Sioux Falls: Concert Chorale and Madrigal Singers

18:15 – 19:15 FZUŠ Praha, Stodůlky – pěvecké oddělení

Ne 29. 2019

16:00 – 17:00 Vánoční pohádka – pohádka pro celou rodinu, Divadélko Romaneto

17:00 – 17:30 Plzeňský MLS – malý lidový soubor

17:35 – 17:45 Večerníček s Českou televizí

17:45 – 19:00 Plzeňský MLS – malý lidový soubor

Po 30. 12. 2019

16:00 – 16:30 Sejkorky z Chlumu u Třeboně – dětský pěvecký sbor

16:45 – 17:45 Padá hvězda, něco si přej – pohádka pro celou rodinu, Divadlo Mazec

18:00 – 19:00 Luděk Minka – vánoční koncert

Út 31. 12. 2019 Silvestrovský program

16:45–17:45 The Apples – girls rock

18:15–19:00 DJ MIKAEL VAN DIKEEN

19:00–19:30 So Fine – české i světové hity

19:30–20:15 DJ MIKAEL VAN DIKEEN

20:15–20:45 So Fine – české i světové hity

20:45–21:30 DJ MIKAEL VAN DIKEEN

21:30–22:00 So Fine – české i světové hity

22:00–22:45 DJ MIKAEL VAN DIKEEN

22:45–23:15 So Fine – české i světové hity

23:15–00:00 DJ MIKAEL VAN DIKEEN

St 1. 1. 2019

15:00 – 16:00 Novoroční zpěvy – árie z českých oper

účinkují operní sólisté předních českých i zahraničních scén

16:30 – 17:30 Rose Melody – novoroční swingový koncert

Čt 2. 1. 2019

18:00 – 19:00 Pro Tebe – novoroční koncert

Pá 3. 1. 2019

16:30 – 17:30 The Geront Shadows Revival – novoroční koncert

18:00 – 19:00 Robin&son – novoroční koncert

So 4. 1. 2019

16:00 – 16:30 Českolipský Evergreen – pěvecký sbor

16:45 – 17:45 Marley Wildthing – novoroční koncert

18:00 – 19:00 Dušan Marko – novoroční koncert

Ne 5. 1. 2019

15:50 – 17:15 Tříkrálové oslavy

Po 6. 1. 2019

15:00 – 16:30 Mezinárodní Konzervatoř Praha – populární oddělení

16:45 – 17:30 Muzikál Pozor, padá šiška!, Soukromá ZUŠ Dr. Lidinské, Beroun

17:40 – 19:10 Mezinárodní Konzervatoř Praha – jazzové oddělení

Jaká bude otevírací doba stánků?

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí a Václavském náměstí:

Prodejní domky: 10.00 do 22.00 hod.

Stánky s občerstvením: 10.00 – 24.00 hod.

Stánky budou otevřeny denně včetně vánočních svátků a Nového roku.

Vánoční trhy na Náměstí republiky, náměstí Míru a Tylově náměstí:

od 10:00 do 19:00 hod.

Na jaké další aktivity se můžete těšit?

Mikulášský program, rybí polévka, akce Česko zpívá koledy.

Ve vánočních stáncích si budete moct z jídel koupit třeba klobásy, langoše, špízy, ale i kvalitní pražskou šunku.

Vůně perníčků, trdelníků, pečených kaštanů a dalších vánočních pochutin se budou vkrádat do vašich smyslů.

Z nápojových stánků si budete moct vybrat z piva, svařáku, medoviny, grogu nebo punče. 

Všechno nádobí, ve kterém si jídlo i nápoje zakoupíte,  bude z kompostovatelného ekologického materiálu. 

Zdroj: kudyznudy.cz

Trhy na Pražském hradě

Prodejní trhy na Pražském hradě

od 23. 11. 2019 do 6. 1. 2020

Každý den od 9:00 do 18:00

Prodejní trhy se uskuteční na náměstí U Svatého Jiří. Vychutnat si můžete příjemnou vánoční atmosféru uprostřed pražských hradeb. Vybrat si můžete z pestrého a kvalitního sortimentu. Třeba zde seženete i nějaký skvělý dárek pod stromeček pro své blízké.

Stánky budou rozprostřené na náměstí za katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Podrobná otevírací doba stánků:

po-čt: 9:00 – 18:00 hod.

pá-ne: 9:00 – 19:00 hod.

24.12.2018: 9:00 – 15:00 hod.

1.1.2019: 11:00 – 18:00 hod.

Kudy nakupovat na hrad? Použijte následující mapu.

Vánoční ozdoby, formičky, svíce i adventní věnce, vánoční pohledy, prskavky, vonné  františky, umělé vánoční stromky, jmelí nebo vánoční balící papíry ve stáncích také budou k zakoupení. 

A co třeba sehnat nějaký vánoční dárek? To taktéž nebude problémem. Budete si moci vybrat z knih, lahvových vín, výrobků ze dřeva, keramiky, proutí, kamene nebo kůže. Dále naleznete obrazy, pletené, háčkované a paličkované výrobky. 

Pro šikovné ručičky dubou nachystány dílničky. Děti se pokochají pohledem na živá zvířátka (mini zoo), betlém nebo dětským kulturním programem. 

Těšit se můžete na Mikulášský program, rozlévání rybí polévky na Staroměstském i Václavském náměstí během Štědrého dne, Silvestrovskou oslavu nebo zpívání koled v rámci akce Česko zpívá koledy.

Další zajímavé tipy

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.