Adventní trhy v Jihočeském kraji

Jižní Čechy jsou známé tím, že na mnoha místech dodnes přežívají lidové zvyky a tradice. Mnoho z nich se váže i k Vánocům. Není proto překvapením, že rozmanité vánoční akce a trhy se konají téměř ve všech větších i menších jihočeských městech.

Jihočeská metropole je známá tím, že její vánoční strom na malebném náměstí Přemysla Otakara II. každý rok patří k nejkrásnějším stromům republiky. Vánoční trhy v Českých Budějovicích navíc nabízejí velmi bohatý sortiment vánočního zboží, sladké i slané pochutiny či tradiční řemeslné výrobky. Atmosféru zpříjemňuje pestrý kulturní program.

Z dalších měst chystá svým obyvatelům i návštěvníkům příchod Vánoc zpříjemnit i „město husitů“. Adventní jarmark v Táboře se koná na ikonickém Žižkově náměstí, které se zaplní stylovými stánky s bohatou nabídkou vánočního zboží. Děti potěší vánoční dílničky a k příjemné atmosféře přispějí i rozličné koncerty.

Krásným místem, kam podniknout v době adventu výlet, je zcela jistě Český Krumlov. Krumlovské vánoční trhy lákají své návštěvníky lahodné občerstvení, adventní koncerty, Ježíškovu poštu, andělský průvod i pestrou nabídku divadelních vystoupení.

X