Jaký bude letošní televizní program na Vánoce? Pojďte do něj nahlédnout, ať víte, na co se těšit!

Vánoce se kvapem blíží! Už se nemůžete dočkat vánoční pohody, chutného cukroví, ale také svých nejoblíbenějších programů v televizi?

Neumíte si dokonce bez stálic českých obrazovek své svátky představit?

Nebudeme vás tedy dlouze napínat a přislíbíme, že letošní vánoční televizní program 2023 bude napěchovaný osvědčenou klasikou, ale i novinkami, které vás jistě potěší!

Vánoce na ČT 1

Vánoce v České televizi slibují balíček pořádné zábavy. Krom uvedení nových pohádek se můžete těšit také na klasiku, která ke každému roku neochvějně patří. Pro milovníky hudby rozezní vaše obrazovky i série adventních koncertů, zaujmou i chystané dokumenty.

24.12. – Štědrý den

Na Štědrý den večer uvede Česká televize novou pohádku Klíč svatého Petra, která v sobě netradičním kombinuje tradiční pohádkové postavy, jako je princezna, zlí rádcové či vodník, postavy z reálného světa, například zloděj, a postavy náboženského charakteru – svatý Petr.

Režisérem je Karel Jandák, který se v posledních letech na pohádkový žánr specializuje. V hlavních rolích se můžete těšit na Bereniku Kohoutovou, Sabinu Remundovou, Davida Novotného nebo Petra Nárožného. Natáčení probíhalo v krásném prostředí zámku Sychrov a hradu Zvíkov.

Sabina Remundová a David Novotný v pohádce Klíč svatého Petra.
zdroj: csfd.cz

25.12. – První svátek vánoční

Na 1. svátek vánoční uvede ČT 1 zbrusu novou česko-slovenskou pohádku Tři zlaté dukáty. Hlavní hrdinkou je zakletá dívka Julie, která bloudí časem. Zatímco ona pochází z doby středověku, potká se s mládence, který využívá moderní vynálezy průmyslové revoluce. V hlavní rolích se představí Katarína Krajčovičová a Ladislav Bédi.

Hlavní postavy pohádky Tři zlaté dukáty.
zdroj: mediaklik.sk

26. 12. – Druhý svátek vánoční

Na Štěpána se můžete těšit na znovuuvedení loňské pohádky Krakonošovo tajemství, která je plná dobrodružství, lásky a tajemného pokladu. Hlavní role ztvárnili David Švehlík, Jakub Prachař a Ondřej Sokol.

Silvestr a Nový rok

Poslední den v roce vás pobaví výběr ze zábavné tvorby České televize za uplynulých 70 let s názvem Pořád nás to baví a také oblíbená Všechnopárty a Zázraky přírody. Na Nový rok si po oslavách můžete odpočinout u komedie režisérky Ireny Pavláskové s názvem Vánoční příběh s Jiřinou Bohdalovou, Karlem Rodenem a mnoha dalšími známými herci.

Vánoční příběh (2022) oficiální HD trailer
zdroj: youtube.com

A aby nebyl nikdo zklamaný, na ČT se na Štědrý den můžete těšit i na filmovou klasiku, jako jsou Pelíšky nebo To neznáte Hadimršku. Z oblíbených pohádek vám srdce zaplesá u Tří oříšků pro Popelku, Šíleně smutné princezny, Nesmrtelné tety, Byl jednou jeden král nebo Tajemství staré bambitky. 

Vánoční televizní program na Nově

Nova se, jako obvykle, vrhne do Hollywoodských trháků, ale nezklame ani pořádnou dávkou klasických českých pohádek. Na Štědrý den na vás čeká klasika v podobě pohádky Jak se budí princezny a poté fantasy pohádka Zakletá jeskyně. Chybět nebude ani speciální vánoční díl seriálu Ulice.

Nejkrásnější pohádky na Nově

A protože jsou Vánoce, vědí i na Nově, že nadšení televizní diváci budou očekávat pořádnou nálož toho nejlepšího. Těšit se také můžete na Nebojsu, Čertovu nevěstu nebo Chobotnice z II. patra. Pro příznivce animovaného filmu chystá Nova uvedení snímku Shrek.

Animovaná pohádka Shrek.
zdroj: csfd.cz

V dalších dnech se můžete na Nově podívat na pohádky Z pekla štěstí, Řachanda, Tři bratři, Princ Bajaja či Nejkrásnější hádanka.

Filmová nadílka

K hollywoodským trhákům, které nesmí přes Vánoce chybět, patří i Láska nebeská, kterou Nova uvede na Štědrý večer. Od natočení této vánoční klasiky uplynulo letos již neuvěřitelných dvacet let.

Love Actually (2003) Official Trailer - Colin Firth, Emma Thompson Movie HD
zdroj: youtube.com

Silvestr na Nově bude ve znamení speciálního dílu soutěže Na lovu a hudební show Tvoje tvář má známý hlas: Noc plná hvězd. Potěší i záznam koncertu Marka Ztraceného v Edenu.

Ještě dřív, než zasednete k televizním obrazovkách, vyrazte na krásné vánoční trhy. Jejich přehled napříč republikou naleznete v našem průvodci nejkrásnějších adventních trhů!


Vánoční Prima nadělení

Říkáte si, že vás už Prima letos nemá čím překvapit? Budete se divit, televizní vánoční program na Primě totiž nabídne řadu rodinných komedií i spoustu oblíbených pohádek. Na Štědrý den televize vsadila na Když draka bolí hlava, Sedmero krkavců nebo klasiku v podobě Dařbujána a Pandrholy.

Večer bude ve znamení nestárnoucího filmu Sám doma, následovat bude West Side Story v režii Stevena Spielberga z roku 2021. V dalších dnech se můžete těšit na pohádky Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty, Princ a Večernice nebo Třetí princ. Chybět nemůže ani Pretty Woman.

Macaulay Culkin ve filmu Sám doma.
zdroj: csfd.cz

Na Silvestra bude na Primě hromada zábavy – Silvestrovských 7 pádů Honzy Dědka a před půlnočním přípitkem naladí diváky Silvestrovská Partička.

České Vánoce na Netflixu

Dobrou zprávou je, že i ti, které pohled do televizní obrazovky neláká, nezůstanou bez své pohádkové nadílky. Streamovací služba Netflix nabízí na svém kanálu celou řadu možností, například Princeznu ze mlejna Čertí brko, Princeznu zakletou v čase, Andělino vánoční tajemství a mnoho dalších.

Lucie Bílá v pohádce Princezna ze mlejna.
zdroj: csfd.cz

Stejně, jako pohádky najdete na Netflixu i spoustu známých filmů, které zpestří vaši pohodovou vánoční atmosféru, namátkou například všechny díly Harryho Pottera.

Úžasné tipy na vánoční filmy vám představíme i my! Vyberte si, co nechcete letos o svátcích minout!

Už se nemůžete dočkat, až se zachumláte do huňaté přikrývky, uvaříte si nějaký dobrý nápoj a u vánočního televizního programu pro rok 2023 budete nadšeně očekávat Ježíška? Užijte si krásné sváteční chvíle u svých oblíbených filmů a pohádek plnými doušky, sledujte TV program a nenechte si nic ujít!

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X