Jaké budou letos adventní trhy v Amsterdamu? Program a důležité informace na jednom místě 

Chystáte se ještě letos do Nizozemí? 

Vánoční trhy v Amsterdamu budou jako každý rok nádherné. 

Na co se můžete těšit?

Koncerty, gastronomie, zábava a mnoho dalšího.

Víme, co, kdy a kde se bude odehrávat.

Adventní trhy Amsterdam

Amsterdam je jedinečný svými úzkými ulicemi, sítí kanálů i architekturou, od inovativní design obchodní čtvrti Zuidas až po díla architektonického hnutí zvaného Amsterdamská škola.

To je pohled na holandské hlavní město protkané styly a poseté mnoha světoznámými památkami, včetně Van Goghova muzea, Rembrandtova domu či domu Anny Frankové.

Během adventu je nizozemská metropole plná slavností, v kanálech se odrážejí vánoční světla a stylově vyzdobenými ulicemi prostupuje vůně jehličí. Vánoční trhy v Amsterdamu doplňují ty, kterými je město poseto již po celý rok, například proslulý květinový trh.

Vánoční vesnička Ice Village

13.12.2023 – 26.12.2023

12.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

 • stánky s vánočními ozdobami a drobnými dárky
 • občerstvení
 • živá hudba

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program amsterdamského adventního jarmarku

Centrem dění je Museumplein, který se každý rok mění ve velkolepou vánoční vesnici. Amsterdamský vánoční trh je známý svou lahodnou kombinací dobrého jídla a nakupování v kouzelné zimní říši divů.

Koupíte zde ale i drobné vánoční dárky, především rozmanité ručně vyráběné řemeslné výrobky, nebo suvenýry. Letos se bohužel nekoná slavné kluziště Ice Amsterdam.

Kluziště a trhy v Amsterdamu.
zdroj: adequatetravel.com

Zimní ráj Amsterdam 

14.12.2023 – 30.12.2023

09:00 – 23:00

Na co se můžete těšit?

 • obrovské kluziště
 • světelné instalace
 • tobogán do sněhu
 • divadlo
 • koncerty
 • kulturní akce pro děti
 • stánky se suvenýry a občerstvením
 • večerní party
 • vyhlídkové kolo

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Nezapomeňte navštívit také tento moderní zimní trh spojený s obrovským množstvím venkovních i vnitřních aktivit pro děti i dospělé. Můžete si také prohlédnout celý Amsterdam při jízdě obřím kolem.

Vánoce v Rai Amsterdam vám přinesou jeden z nezapomenutelných zážitků v podobě zimního kina, divadelních představení, ledních sportů, hudby a mnoho dalšího.

Vstupné se pohybuje od 17,50 do 29,50 EUR, cena závisí na dni a čase, kdy přijdete. Lepší představu, jak Winter paradise Amsterdam vypadá, vám poskytne následující video.

Het Amsterdamse Winterparadijs 2022 Experience
zdroj: youtube.com

Funky vánoční trh v Amsterdamu 

17.12.2023

12:00 – 18:00

Na co se můžete těšit?

 • umělecké výrobky
 • vtipné dárky
 • originální móda
 • živá hudba

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Chcete zažít něco netradičního? Zúčastněte se Funky vánočního trhu. Jde o jednodenní adventní trh, který se koná jako „zvláštní vydání“ obvyklého nedělního trhu na Westergas. Nabízí neuvěřitelná ručně vyráběná umělecká díla, řemeslné výrobky i vynikající regionální potraviny.

Tento adventní trh v Amsterdamu je ideální místo, kde nakoupit dárky pro své blízké. Nemáte letos žádné nápady? Načerpejte inspiraci v našem článku vánoční dárky pro kohokoli

Co vidět v Amsterdamu? 

Náměstí Dam a radnice 

Dam je kulturní centrum města. Zdejší radnice dříve sloužila jako královský palác. Interiér je turistům přístupný, otevřeno je denně od 10:00 do 17:00. Jestli máte zájem, rezervujte si prohlídku předem. 

Starý kostel (Oude Kerk) 

Chcete vidět nejstarší stavbu v Amsterdamu? Starý kostel je skutečně starý, pochází ze 13. století. Původně se jednalo o protestantský chrám, dnes se využívá jako koncertní síň. 

Jordaan 

Čtvrť Jordaan stojí za návštěvu pro svou uvolněnou atmosféru. Jsou zde různé hospůdky a umělecká centra. Prostředí dokreslují úzké uličky a kanály. 

Waag

Waag je bývalá městská brána, pochází z 15. století. Dnes slouží jako muzeum. 

Vánočně osvětlené kanály v Amsterdamu.
zdroj: secretamsterdam.com

Bazilika svatého Mikuláše

Stavbu této novogotické baziliky dostavěli na konci 19. století. Bazilika vás okouzlí nejen exteriérem, ale i interiérem, který je zdoben zlatou barvou.

Větrný mlýn De Gooyer 

Jet do Nizozemí a nevidět větrný mlýn? To by nešlo! Proto si naplánujte procházku k nejvyššímu dřevěnému mlýnu v celé zemi. Jmenuje se De Gooyer a je vysoký více než 26 metrů. 

Říšské muzeum (Riijksmuseum) 

Muzeum má ve své sbírce umělecká díla nizozemských autorů, kteří působili v 17. století a později. Uvidíte zde například obrazy od Rembrandta či Vermeera. Děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma.

Dům Anny Frankové

Pátrejte po válečné historii a navštivte muzeum věnované Anne Frankové, o jejímž deníku jste již určitě slyšeli. V prosinci platí mimosezónní otevírací doba od 9:00 do 19:00.  

Naše vánoční tradice se od těch nizozemských trochu liší. Zjistěte více o tom, jak se slaví holandské Vánoce

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X