Jaký bude letos adventní trh v Benátkách? Program a důležité informace na jednom místě

Gondoly, labyrint kanálů a uliček, historické památky, romantická atmosféra či slavný karneval.

To je jen několik věcí, na které perla severní Itálie každoročně láká miliony návštěvníků.

V době adventu město zdobí tisíce světel, které se kouzelně odráží na vodní hladině.

K tomu skvělé jídlo i méně turistů než v jiných obdobích roku.

Už víte, kam vyrazit na předvánoční víkend?

Vánoční trhy v Benátkách vás okouzlí. 

Vše důležité vám prozradíme na následujících řádcích.

Adventní trhy v Benátkách

Podobně jako v dalších velkých italských městech, i v Benátkách najdete trhy hned na několika místech. Ty nejkrásnější vánoční trhy v Benátkách ale samozřejmě najdete v historickém centru města na ostrovech ležících v Benátské laguně.

Díky poloze mají vánoční Benátky opravdu pohádkovou atmosféru, kterou v jiných městech nezažijete. Zajímavé vánoční jarmarky v Benátkách se ale konají i v „pevninské části“ Benátek, například ve čtvrti Mestre.

Vánoční trhy na Campo Santo Stefano aneb Vánoce v laguně

Kdy a kde to celé propukne?

Campo Santo Stefano

25. 11. 2022 – 6. 1. 2023

Každý den od 10:00 do 20:00 hod.

Na co lákají vánoční trhy Campo Santo Stefano?

 • kouzelná vánoční atmosféra
 • množství stánků s rozmanitým sortimentem
 • bohatý doprovodný program
 • tradiční pochoutky

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vánočního jarmarku v Benátkách

Stejně jako každý rok, i letos se bude konat tradiční trh „Natale in Laguna“ neboli Vánoce na laguně. Hlavní dění se odehrává na Campo Santo Stefano. Náměstí lemované typickými benátskými paláci se promění jarmark s přibližně 30 dřevěnými chatkami s pestrou nabídkou řemeslných výrobků i tradičních pochoutek.

K tradičnímu zboží, které ve stáncích najdete, patří zejména vánoční ozdoby a dekorace z muránského skla, karnevalové masky a šperky. Na návštěvníky čeká i zábavní doprovodný program, jehož součástí jsou rozmanitá hudební a divadelní představení, koncerty, workshopy a ochutnávky.

Nabídka občerstvení a nápojů obvykle zahrnuje typické italské vánoční sladkosti, kandované a sušené ovoce, datle, kaštany, dále rovněž olivy, sýry, uzeniny, víno či balzamikový ocet.

Vánoční trhy v Benátkách.
zdroj: visitvenezia.it

Vánoční trhy v Palazzo Nani Bernardo aneb Vánoce v paláci

Kdy a kde to celé propukne?

Palazzo Nani Bernardo

3.12. – 4.12. 2022, 10.12. – 11.12. 2022, 17.12. – 18. 12. 2022

Každý den od 10:00 do 19:00 hod.

Na co lákají vánoční trhy v Palazzo Nani Bernardo?

 • působivé prostředí uvnitř renesančního paláce
 • velkolepá vánoční výzdoba
 • ukázky tradičních řemesel
 • gastronomická ochutnávka

Program vánočního jarmarku v benátském paláci

Velmi působivou a nezapomenutelnou atmosféru mají rovněž benátské vánoční trhy v Palazzo Nani Bernardo, známé také jako „Natale in Palazzo“ neboli Vánoce v paláci. Během tří adventních víkendů můžete na jedinečném místě vidět a zakoupit originální výrobky benátských řemeslníků.

Umělecké řemeslo, móda, design i gastronomie jsou prezentovány v nádherných prostorách paláce ze 16. století na Canal Grande. V dobové výzdobě, která připomíná Benátky v jejich slavných dobách, uprostřed damašků, ebenového dřeva, perel, sametu, zlata, stříbra, koření a vzácných vůní, můžete zažít jedinečnou atmosféru Vánoc a ochutnat výjimečné lahůdky.

Vánoční trhy a kluziště na Campo San Paolo

Kdy a kde to celé propukne?

Campo San Polo

3.12.2022 – 6.1.2023

Každý den od 11:00 do 19:00 hod.

Na co láká benátský vánoční trh Campo San Paolo?

 • ledové kluziště
 • tradiční trh s krajkami a sklem
 • doprovodný program pro rodiny s dětmi

Program vánočních trhů Benátky

Pokud chcete spojit procházku historickým centrem s ochutnávkou gastronomických specialit a bruslením, pak zamiřte na náměstí Campo San Paolo, které se každý rok proměňuje ve veřejné kluziště lemované stánky s vánočními pochutinami.

Na náměstí se také každý rok koná tradiční trh s benátským sklem a krajkami. Adventní trhy Benátky tak mohou přinést originální inspiraci pro vaše vánoční dárky.

Vstupné

Kluziště 8,00 € dospělý a 6,00 € děti do 12 let.
V případě zapůjčení bruslí 10,00 € dospělý a 8,00 € děti do 12 let.

Jak se dostat do Benátek? 

Na předvánoční návštěvu Benátek si vyplatí rezervovat prodloužený víkend. Cesta z Prahy i Ostravy do Benátek trvá autem 9-9,5 hodiny (817 km, respektive 900 km). Zatímco z Prahy je nejlepší jet přes České Budějovice, Linec, Salzburg a Villach, z Ostravy je vhodnější jet přes Brno, Vídeň a Štýrský Hradec opět na hraniční přechod směrem Villach.

Stejně jako v případě Říma či Miláně je samozřejmě mnohem rychlejší a pohodlnější je dát přednost letecké dopravě. Centrum Benátek je navíc pro osobní dopravu zcela uzavřené, parkovat tak musíte vždy na odstavných parkovištích v pevninské části Benátek, například v Mestre, odkud se do historického centra dostanete autobusem, tramvají nebo vlakem.

Pokud vánoční Benátky lákají, můžete samozřejmě využít i nabídky adventních zájezdů do Benátek, které organizují cestovní kanceláře.

Hledáte další italské vánoční trhy s nezaměnitelnou atmosférou? Navštivte věčné město. Vše důležité vám prozradíme v článku o adventních trzích v Římě.

Letecká a autobusová doprava do Benátek 

Přímé lety do Benátek v zimním období zajišťuje například letecká společnost Ryanair. Lety trvající přibližně hodinu a deset minut jsou k dispozici několikrát týdně. Společnost nicméně nelítá z benátského letiště Marco Polo, ale z přibližně 40 kilometrů vzdáleného letiště Treviso. Tam je možné se z Benátek dostat buď vlakem, nebo autobusem.

K cestě na vánoční trhy v Benátkách můžete využít i pravidelnou autobusovou linku z Prahy, z terminálů Hlavní nádraží, Zličín, Černý Most nebo Na Knížecí, většinou s jedním přestupem.

Cena jízdenky pro dospělého se pohybují v rozmezí 1100 Kč až 1700 Kč v závislosti datu a době objednání i na vytíženosti konkrétního spoje. Autobus končí na nádraží Tronchetto. Odtud do centra na Piazzale Roma jezdí speciální nadzemní vláček People Mover. Cena za jednu cestu je 1,5 €.

Zajímavá místa v Benátkách 

Benátky patří již mnoho let mezi nejnavštěvovanější města Evropy. V minulosti byly Benátky významným obchodním a námořním centrem, dnes jsou centrem turistickým, společenským i kulturním. Co se vše se vyplatí při návštěvě vánočních trhů v Benátkách navštívit?

Náměstí a bazilika sv. Marka

Piazza San Marco je jedním z nejslavnějších náměstí na světě, místo, které chce v Benátkách vidět každý.  Konají se zde nejdůležitější karnevalové akce a další události, o Vánocích se tu samozřejmě nachází centrální benátský vánoční strom a stánky s vánočním sortimentem.

Nad náměstím se tyčí dvě ikony města – bazilika svatého Marka a Campanile, téměř 99 metrů vysoká zvonice, nejvyšší budova Benátek. Působivé je vánoční nasvícení podloubí budov na náměstí svatého Marka.

Vánoční strom před Dóžecím palácem.
zdroj: italia.it

Dóžecí palác

Po prohlídce baziliky svatého Marka se lze velmi snadno přesunout do dalšího divu Benátek – Palazzo Ducale neboli Dóžecího paláce, který je jedním z nejlepších příkladů benátské gotické architektury.

Exteriér je jednou z nejznámějších památek v Benátkách díky dvěma úrovním monumentálních kolonád. Během návštěvy Dóžecího paláce si můžete zevnitř prohlédnout slavný Most vzdechů, krytý most, který kdysi spojoval dóžecí palác a blízké vězení.

Canal Grande

V Benátkách se nachází přibližně sto vodních kanálů, které můžete blíže poznat díky tradiční plavbě gondolou. Největším a neslavnějším je Canal Grande, který vlastně Benátky rozděluje na dvě části.

Přes tento kanál se klene čtveřice mostů, ale jen jeden z nich znají i ti, kteří v Benátkách nežijí – majestátní most Rialto, který byl postaven na konci 16. století. Den před Štědrým dnem se po benátských kanálech v gondole často projíždí i italský Ježíšek neboli Babbo Natale.

Vánočně vyzdobené benátské kanály.
zdroj: homeinitaly.com

Murano a Burano

Jednou z nejznámějších benátských řemeslných tradic je murrine, složitá dekorace z foukaného skla z Murana. Nejen kvůli ní se vyplatí navštívit stejnojmenný ostrov, kde se nachází muzeum skla.

Dalším ostrovem v Benátkách, jehož název okamžitě evokuje staletou řemeslnou tradici, je Burano. Tento ostrov je spojený především s krajkářstvím a svými malými barevnými domečky.

Komentáře
 1. 🙂 Letos nic. Jediný stromek na San Marco. Žádné trhy, žádný palác, výzdoba pouze v hotelech a na pár ulicích. Ještě mrkneme na srdcovku Burano 🙂

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X