Jaké budou letos adventní trhy v Benátkách? Program a důležité informace na jednom místě

Gondoly, labyrint kanálů a uliček, historické památky, romantická atmosféra či slavný karneval.

To je jen několik věcí, na které perla severní Itálie každoročně láká miliony návštěvníků.

V době adventu město zdobí tisíce světel, které se kouzelně odráží na vodní hladině.

K tomu skvělé jídlo i méně turistů než v jiných obdobích roku.

Už víte, kam vyrazit na předvánoční víkend?

Vánoční trhy v Benátkách vás okouzlí. 

Vše důležité vám prozradíme na následujících řádcích.

Adventní trhy Benátky

Podobně jako v dalších velkých italských městech, i v Benátkách najdete trhy hned na několika místech. Ty nejkrásnější vánoční trhy v Benátkách ale samozřejmě najdete v historickém centru města na ostrovech ležících v Benátské laguně.

Díky poloze mají vánoční Benátky opravdu pohádkovou atmosféru, kterou v jiných městech nezažijete. Zajímavé vánoční jarmarky v Benátkách se ale konají i v „pevninské části“ Benátek, například ve čtvrti Mestre.

Vánoční trhy na Piazza Ferretto

Kdy a kde to celé propukne?

23.11.2023 – 28.12.2023

Každý den od 10:00 do 20:00

Na co lákají adventní trhy v Mestre?

 • kouzelná vánoční atmosféra
 • množství stánků s rozmanitým sortimentem
 • bohatý doprovodný program
 • tradiční pochoutky

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program adventního jarmarku v Benátkách

Stejně jako každý rok, i letos se bude konat tradiční trh „Natale in Laguna“ neboli Vánoce na laguně. Hlavní dění se odehrává na Piazza Ferretto. Náměstí lemované typickými benátskými paláci se promění jarmark s přibližně s pestrou nabídkou řemeslných výrobků i tradičních pochoutek.

K tradičnímu zboží, které ve stáncích najdete, patří zejména vánoční ozdoby a dekorace z muránského skla, karnevalové masky a šperky. Na návštěvníky čeká i zábavní doprovodný program, jehož součástí jsou rozmanitá hudební a divadelní představení, koncerty, workshopy a ochutnávky.

Nabídka občerstvení a nápojů obvykle zahrnuje typické italské vánoční sladkosti, kandované a sušené ovoce, datle, kaštany, dále rovněž olivy, sýry, uzeniny, víno či balzamikový ocet.

Vánoční trhy v Benátkách.
zdroj: visitvenezia.it

Vánoční trhy na Campo San Maurizio

Kdy a kde to celé propukne?

8.12.2023 – 10.12.2023

Každý den od 9:00 do 19:00

Na co se můžete těšit?

 • působivé prostředí
 • ukázky tradičních řemesel
 • originální výrobky

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program benátského vánočního jarmarku

Campo San Maurizio se nachází v čtvrti San Marco, jen pár kroků od Campo Santo Stefano, na ulici, která spojuje toto náměstí s Piazza San Marco. Campo je významné jak svou rozlohou, tak budovami, které zde stojí, jako například Palazzo Bellavite nebo Palazzo Zaguri.

Tento trh je výjimečný tím, že jde o historický trh se starožitnostmi, který se zde v nezměněné podobě koná již od roku 1970. Díky tomu má velmi působivou a nezapomenutelnou atmosféru. Během druhého adventního víkendu můžete na jedinečném místě vidět a zakoupit originální výrobky, které se mohou stát nevšedním vánočním dárkem.

Historické trhy se starožitnostmi v Benátkách.
zdroj: mercatinocamposanmaurizio.it

Kluziště a jarmark na Campo San Polo

Kdy a kde to celé propukne?

2.12.2023 – 13.2.2024

Každý den od 11:00 do 19:00

Na co se můžete těšit?

 • ledové kluziště
 • tradiční trh s krajkami a sklem
 • doprovodný program pro rodiny s dětmi

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vánočních trhů v Benátkách

Pokud chcete spojit procházku historickým centrem s ochutnávkou gastronomických specialit a bruslením, pak zamiřte na náměstí Campo San Polo, které se každý rok proměňuje ve veřejné kluziště lemované stánky s vánočními pochutinami. Provoz kluziště může být ovlivněn počasím.

Na náměstí se také každý rok v předvánočním období koná malý trh s benátským sklem a krajkami. benátské adventní trhy tak mohou přinést originální inspiraci pro vaše vánoční dárky.

Vstupné
Dospělí 10,00 € a děti do 12 let 8,00 €.
V případě zapůjčení bruslí 12,00 € dospělý a 10,00 € děti do 12 let.

Hledáte další italské vánoční trhy s nezaměnitelnou atmosférou? Navštivte věčné město. Vše důležité vám prozradíme v článku o adventních trzích v Římě.

Zajímavá místa v Benátkách 

Benátky patří již mnoho let mezi nejnavštěvovanější města Evropy. V minulosti byly Benátky významným obchodním a námořním centrem, dnes jsou centrem turistickým, společenským i kulturním. Co se vše se vyplatí při návštěvě vánočních trhů v Benátkách navštívit?

Náměstí a bazilika sv. Marka

Piazza San Marco je jedním z nejslavnějších náměstí na světě, místo, které chce v Benátkách vidět každý.  Konají se zde nejdůležitější karnevalové akce a další události, o Vánocích se tu samozřejmě nachází centrální benátský vánoční strom.

Nad náměstím se tyčí dvě ikony města – bazilika svatého Marka a Campanile, téměř 99 metrů vysoká zvonice, nejvyšší budova Benátek. Působivé je vánoční nasvícení podloubí budov na náměstí svatého Marka.

Vánoční strom před Dóžecím palácem.
zdroj: italia.it

Dóžecí palác

Po prohlídce baziliky svatého Marka se lze velmi snadno přesunout do dalšího divu Benátek – Palazzo Ducale neboli Dóžecího paláce, který je jedním z nejlepších příkladů benátské gotické architektury.

Exteriér je jednou z nejznámějších památek v Benátkách díky dvěma úrovním monumentálních kolonád. Během návštěvy Dóžecího paláce si můžete zevnitř prohlédnout slavný Most vzdechů, krytý most, který kdysi spojoval dóžecí palác a blízké vězení.

Canal Grande

V Benátkách se nachází přibližně sto vodních kanálů, které můžete blíže poznat díky tradiční plavbě gondolou. Největším a neslavnějším je Canal Grande, který vlastně Benátky rozděluje na dvě části.

Přes tento kanál se klene čtveřice mostů, ale jen jeden z nich znají i ti, kteří v Benátkách nežijí – majestátní most Rialto, který byl postaven na konci 16. století. Den před Štědrým dnem se po benátských kanálech v gondole často projíždí i italský Ježíšek neboli Babbo Natale.

Vánočně vyzdobené benátské kanály.
zdroj: homeinitaly.com

Murano a Burano

Jednou z nejznámějších benátských řemeslných tradic je murrine, složitá dekorace z foukaného skla z Murana. Nejen kvůli ní se vyplatí navštívit stejnojmenný ostrov, kde se nachází muzeum skla.

Dalším ostrovem v Benátkách, jehož název okamžitě evokuje staletou řemeslnou tradici, je Burano. Tento ostrov je spojený především s krajkářstvím a svými malými barevnými domečky.

Komentáře
 1. 🙂 Letos nic. Jediný stromek na San Marco. Žádné trhy, žádný palác, výzdoba pouze v hotelech a na pár ulicích. Ještě mrkneme na srdcovku Burano 🙂

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X