Jaký bude letos adventní trh v Římě? Program a důležité informace na jednom místě

Všechny cesty vedou do Říma, tak proč ne i ty o Vánocích.

Nádherně osvětlené ulice, historické památky všude kolem a vůně tradičních pochoutek.

V době adventu a vánočních svátků je Věčné město ještě působivější než kdy jindy.

Vánoční trhy v Římě si zamilujete.

Kdy a kde můžete zhlédnout ty nejkrásnější?

Vše se dozvíte na následujících řádcích.

Adventní trhy Řím

Vánoční trhy v Římě vytvářejí kouzelnou vánoční atmosféru, zejména po setmění, kdy světla jemně podbarvují ulice i náměstí a vytváření dokonalou kulisu pro hledání originálních dárků, ochutnávání pečených kaštanů, horké čokolády a dalších typických výrobků z různých italských regionů. V pozadí často zní zvuky vánočních koled.

Římské vánoční jarmarky se konají na mnoha místech, ale vždy si můžete být jisti, že budete obklopeni kouzelnými historickými kulisami v podobě světově proslulých památek.

Vánoční trhy na Piazza Navona

Kde a kdy to celé propukne?

Piazza Navona

od 1.12.2022 do 6.1.2023

Každý den od 09:00 do 21:00.

Na co lákají vánoční trhy Piazza Navona? 

 • působivá vánoční atmosféra
 • velký historický kolotoč 
 • množství stánků s rozmanitým sortimentem 
 • bohatý doprovodný program

Program vánočního jarmarku v Římě

*Změna programu vyhrazena. Sledujte prosím také informace přímo u pořadatele.

Vánoční trh na náměstí Piazza Navona se koná v historickém centru města, na místě, kde kdysi stával Domiciánův stadion, v nádherném barokním prostředí, kterému vévodí kostel Santa Agnese, Palazzo Pamphili a jedna z nejkrásnějších fontán ve městě, slavná Berniniho Fontana dei Quattro Fiumi.

Náměstí se na něco málo přes měsíc promění v nádherný vánoční trh, který vypadá jako z pohádky. Kromě krásných stánků s vánočními dekoracemi, skleněnými ozdobami, figurkami do betlémů či typických pochoutek, zde najdete i další atrakce, jako je třpytivý koňský kolotoč, betlém a velký vánoční strom.

Pro rodiny s děti jsou každoročně připraveny akce s Babbo Natate (Otcem Vánoc) a čarodějnicí Befanou, dvěma typickými postavami italských Vánoc.

Během trhů se každý den koná i doprovodný zábavní program, jehož součástí jsou koncerty, představení akrobatů, žonglérů a mnoho dalšího.

Dětský kolotoč na trzích v Ř9mě.
zdroj: groupon.it

Vánoční trhy na Piazza di Spagna

Kde a kdy to celé propukne?

Piazza di Spagna

od 1.12.2022 do 6.1.2023

Každý den od 09:00 do 21:00.

Na co lákají vánoční trhy Piazza di Spagna? 

 • ukázky lidových řemesel
 • tradiční pochoutky
 • nezapomenutelný výhled na město

Program vánočního jarmarku Piazza di Spagna

Na náměstí Piazza di Spagna je mnoho zajímavostí, ne nadarmo je jedním z nejznámějších náměstí v Římě, a během adventu se zde samozřejmě konají vánoční trhy.

Trh se koná na impozantním místě vedle Fontana della Barcaccia a před monumentálním schodištěm vedoucím ke kostelu Santissima Trinità dei Monti, odkud je jeden z nejlepších výhledů na Řím.

Stánky nabízejí řadu předmětů, které se mohou stát milým vánočním dárkem, v naprosté většině případů se jedná o ručně vyráběné výrobky. Chybět samozřejmě nemohu sladké i slané pochutiny a nápoje.

Vánoční trhy a vánoční vesnička v Cinecittà World

Kde a kdy to celé propukne?

Cinecittà World

12.11.2022-13.11.2022
19.11.2022-20.11.2022
26.11.2022-27.11.2022
3.12.2022-4.12.2022
8.12.2022-11.12.2022
17.12.2022-18.12.2022
25.12.2022-29.12.2022
31.12.2022.
2.1.2023-8.1.2023

Každý den od 11:00 do 18:00
Silvestr od 11:00 do 06:00.

Na co lákají vánoční trhy v Cinecittà World? 

 • adventní trh plný sladkostí a dárků
 • rozmanité tematické atrakce pro děti i dospělé
 • kouzelná světelná stezka
 • Santův dům
 • ledové království
 • vánoční kino

Program vánočního jarmarku a vesničky Cinecittà World

*Změna programu vyhrazena. Sledujte prosím také informace přímo u pořadatele.

Cinecittà World je zábavní park, který vznikl z části nevyužívaných ateliérů filmového studia v Římě. Každý rok se přeměňuje v obrovskou vánoční vesnici, jejíž součástí jsou i bohaté adventní trhy.

Po příchodu vás ohromí nádherně vánočně vyzdobená a osvětlená hlavní ulice Cinecittà. Designová světla působivě osvětlují malé domky vánočního trhu, kde bude možné ochutnat tradiční pochutiny či zakoupit originální dárky pod stromeček.

Po celý den probíhá na různých místech řada speciálních vánočních show. Nechybí taneční a divadelní představení za zvuků slavných vánočních písní a koled.

Novinkou letošní sezóny bude Polvere di Stelle – Il Festival delle luminarie (Hvězdný prach – Festival světel) neboli sugestivní cesta vánočních světel, která bude návštěvníky provázet mezi fantastickými zvířaty, barevnými stromy, dekoracemi a dalšími speciálními světelnými efekty.

Rodiny s dětmi si jistě nebudou chtít nechat ujít návštěvu Santova domu, kde se mohou osobně se setkat se Santa Clausem. V kinoparku se nachází vánoční kino, jehož součástí jsou i představení v Gocce di Cinema, kde nejkrásnější scény z vánočních filmů ožívají na vodní stěně.

Skutečný sníh a atmosféru severního pólu nabídne Ledové království, jediný krytý sněhový park v Itálii. Užít si zde můžete hned čtyři atrakce: Pattiniamo (tradiční kluziště), Scivolone a Kamikice (sjezdovka skluzavka, které sjíždíte na gumových člunech) či Palle di neve (zimní hřiště, kde můžete svádět sněhové bitvy s přáteli).

Vstupné online

Dospělí a děti na 140 cm výšky: 27 €

Děti do 140 cm výšky: 22 €

V nabídce jsou i různá zvýhodněná vstupné, například pouze na odpoledne či rodinné balíčky.

Podívejte se, jak vypadala vánoční vesnička v roce 2021:

Cinecittà World - Natale 2021
zdroj: youtube.com

Jak se dostat do Říma? 

Nejrychlejší a nejpohodlnější je cestovat do Říma samozřejmě letadlem. Přímé lety na letiště Fiumicino zajišťuje hned několik leteckých společností, například Ryanair, Eurowings či Wizz Air. Lety trvající přibližně hodinu a padesát minut jsou k dispozici několikrát týdně.

Nejrychleji se z letiště do centra Říma dostanete speciálním vlakem Leonardo Express, na který se dostanete pěšky během několika málo minut z příletového terminálu. Vlak jezdí každých přibližně 20 minut, cesta do centra na nádraží Termini trvá cca 30 minut, cena je 14 €.

Levnější, ale pomalejší možnost představují rozmanité autobusové linky, které rovněž končí na návraží Termini.  Lze koupit buď online, nebo u přepážek v příletové hale. Cesta trvá přibližně 50-60 minut, cena se pohybuje okolo 8-10 €.

K cestě na vánoční trhy v Římě můžete případně využít i autobusovou linku z Prahy, z terminálů Hlavní nádraží, Zličín, Černý Most nebo Na Knížecí, s jedním přestupem. Cena jízdenky pro dospělého se pohybují v rozmezí 1400 Kč až 2200 Kč, v závislosti datu a době objednání i na vytíženosti konkrétního spoje.

Hledáte italské trhy, na které byste se mohli vypravit autem? Zkuste adventní trhy v krásném prostředí Dolomitů. Vše důležité vám prozradíme v článku o vánočních trzích v Bolzanu.

Zajímavá místa v Římě 

O Římu se právem říká, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě, jeho historické a architektonické dědictví je obrovské. Od jara do podzimu je město často plné turistů.

Pokud návštěvu ale naplánujete na dobu adventu, můžete si kromě vánočních trhů užít i mnohem klidnější návštěvu slavných pamětihodností, jako je Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi či Vatikán. Velmi zajímavá jsou ale i dvě centrální náměstí, na kterých se odehrávají vánoční trhy.

Vánoční strom před Koloseem.
zdroj: scuolascuola.com

Náměstí Piazza Navona

Piazza Navona je pozoruhodnou ukázkou baroka. Náměstí je ohraničeno budovami, které vyrostly na zbytcích Domiciánova stadionu, jehož tvar a rozměry se dodnes zachovaly.

Původní tvar současného náměstí totiž věrně kopíruje obvod antického stadionu, který nechal Domicián postavit v roce 86 n. l. pro atletické soutěže a koňské dostihy. Pozůstatky této starobylé stavby leží 5-6 metrů pod úrovní dnešní ulice a jsou stále k vidění v suterénu kostela Sant’Agnese in Agone, který je jednou z dominant náměstí.

Náměstí zdobí tři kašny: Maurova kašna, Kalderariho kašna, známá také jako Neptunova kašna, obě díla od Giacoma della Porta, a uprostřed náměstí impozantní Fontána Čtyř řek od Giana Lorenza Berniniho.

Náměstí Piazza di Spagna

Za pontifikátu Inocence XIII. a pod vedením římského architekta Francesca De Santis byla na začátku 18. století vybudována Scalinata di Trinità dei Monti (Španělské schody), malebné spojení mezi svahy Pincia, jemuž dominuje kostel Nejsvětější Trojice, a spodním Piazza di Spagna (Španělským náměstím), které je dodnes oblíbeným místem setkávání obyvatel Říma.

Na vrcholu schodiště stojí kostel Trinità dei Monti, založený v roce 1495, a uprostřed náměstí je působivá kašna známá jako „Barcaccia“ od Pietra Berniniho. Termín „barcaccia“ označuje typické lodě používané na řece Tibeře.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X