Jaké budou letos adventní trhy v Římě? Program a důležité informace na jednom místě

Všechny cesty vedou do Říma, tak proč ne i ty o Vánocích.

Nádherně osvětlené ulice, historické památky všude kolem a vůně tradičních pochoutek.

V době adventu a vánočních svátků je Věčné město ještě působivější než kdy jindy.

Vánoční trhy v Římě si zamilujete.

Kdy a kde můžete zhlédnout ty nejkrásnější?

Adventní trhy Řím

Vánoční trhy v Římě vytvářejí kouzelnou vánoční atmosféru, zejména po setmění, kdy světla jemně podbarvují ulice i náměstí a vytváření dokonalou kulisu pro hledání originálních dárků, ochutnávání pečených kaštanů, horké čokolády a dalších typických výrobků z různých italských regionů. V pozadí často zní zvuky vánočních koled.

Římské vánoční jarmarky se konají na mnoha místech, ale vždy si můžete být jisti, že budete obklopeni kouzelnými historickými kulisami v podobě světově proslulých památek.

Vánoční trhy na Piazza Navona

Kde a kdy to celé propukne?

8.12.2023 – 6.1.2024

9.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

 • působivá vánoční výzdoba
 • velký historický kolotoč
 • množství stánků s rozmanitým sortimentem
 • bohatý doprovodný program

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vánočního jarmarku v Římě

Vánoční trh na náměstí Piazza Navona se koná v historickém centru města, na místě, kde kdysi stával Domiciánův stadion, v nádherném barokním prostředí, kterému vévodí kostel Santa Agnese, Palazzo Pamphili a jedna z nejkrásnějších fontán ve městě, slavná Berniniho Fontana dei Quattro Fiumi.

Náměstí se na něco málo přes měsíc promění v nádherný vánoční trh, který vypadá jako z pohádky. Kromě krásných stánků s vánočními dekoracemi, skleněnými ozdobami, figurkami do betlémů či typických pochoutek, zde najdete i další atrakce, jako je třpytivý koňský kolotoč, betlém a velký vánoční strom.

Pro rodiny s děti jsou každoročně připraveny akce s Babbo Natale (Otcem Vánoc) a čarodějnicí Befanou, dvěma typickými postavami italských Vánoc.

Během trhů se každý den koná i doprovodný zábavní program, jehož součástí jsou koncerty, představení akrobatů, žonglérů a mnoho dalšího.

Dětský kolotoč na trzích v Ř9mě.
zdroj: groupon.it

Vánoční trhy na Piazza di Spagna

Kde a kdy to celé propukne?

1.12.2023 – 6.1.2024

9.00 – 21.00

Na co se můžete těšit?

 • ukázky lidových řemesel
 • tradiční pochoutky
 • nezapomenutelný výhled na město
 • betlém

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vánočního jarmarku Piazza di Spagna

Na náměstí Piazza di Spagna je mnoho zajímavostí, ne nadarmo je jedním z nejznámějších náměstí v Římě, a během adventu se zde samozřejmě konají vánoční trhy.

Trh se koná na impozantním místě vedle Fontana della Barcaccia a před monumentálním schodištěm vedoucím ke kostelu Santissima Trinità dei Monti, odkud je jeden z nejlepších výhledů na Řím.

Stánky nabízejí řadu předmětů, které se mohou stát milým vánočním dárkem, v naprosté většině případů se jedná o ručně vyráběné výrobky. Chybět samozřejmě nemohu sladké i slané pochutiny a nápoje.

Vánoční trhy a vánoční vesnička v Cinecittà World

Kde a kdy to celé propukne?

11.11.2023 – 7.1.2024

11.00 – 19.00, Silvestr 18.00 – 06.00

Na co se můžete těšit?

 • adventní trh plný sladkostí a dárků
 • rozmanité tematické atrakce pro děti i dospělé
 • kouzelná světelná stezka
 • Santův dům
 • ledové království
 • vánoční kino

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Program vánočního jarmarku a vesničky Cinecittà World

Cinecittà World je zábavní park, který vznikl z části nevyužívaných ateliérů filmového studia v Římě. Každý rok se přeměňuje v obrovskou vánoční vesnici, jejíž součástí jsou i bohaté adventní trhy.

Po příchodu vás ohromí nádherně vánočně vyzdobená a osvětlená hlavní ulice Cinecittà. Designová světla působivě osvětlují malé domky vánočního trhu, kde bude možné ochutnat tradiční pochutiny či zakoupit originální dárky pod stromeček.

Po celý den probíhá na různých místech řada speciálních vánočních show. Nechybí taneční a divadelní představení za zvuků slavných vánočních písní a koled.

Velkým hitem je každý rok Polvere di Stelle – Il Festival delle luminarie (Hvězdný prach – Festival světel) neboli sugestivní cesta vánočních světel, která návštěvníky provázet mezi fantastickými zvířaty, barevnými stromy, dekoracemi a dalšími speciálními světelnými efekty.

Rodiny s dětmi si jistě nebudou chtít nechat ujít návštěvu Santova domu, kde se mohou osobně se setkat se Santa Clausem. V kinoparku se nachází vánoční kino, jehož součástí jsou i představení v Gocce di Cinema, kde nejkrásnější scény z vánočních filmů ožívají na vodní stěně.

Skutečný sníh a atmosféru severního pólu nabídne Ledové království, jediný krytý sněhový park v Itálii. Užít si zde můžete hned čtyři atrakce: Pattiniamo (tradiční kluziště), Scivolone a Kamikice (sjezdovka skluzavka, které sjíždíte na gumových člunech) či Palle di neve (zimní hřiště, kde můžete svádět sněhové bitvy s přáteli).

Otvírací doba
11.11.2023 – 12.11.2023
18.11.2023 – 20.11.2023
25.11.2023 – 26.11.2023
2.12.2023 – 3.12.2023
8.12.2023 – 10.12.2023
16.12.2023 – 17.12.2023
23.12.2023
25.12.2023 – 31.12.2023
2.1.2024 – 7.1.2024

Vstupné online
Dospělí a děti na 140 cm výšky: 27 €
Děti do 140 cm výšky: 22 €
V nabídce jsou i různá zvýhodněná vstupné, například pouze na odpoledne či rodinné balíčky.

Podívejte se, jak vypadala vánoční vesnička v roce 2022:

Natale a Cinecittà World
zdroj: youtube.com

Hledáte italské trhy, na které byste se mohli vypravit autem? Zkuste adventní trhy v krásném prostředí Dolomitů. Vše důležité vám prozradíme v článku o vánočních trzích v Bolzanu.

Zajímavá místa v Římě 

O Římu se právem říká, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě, jeho historické a architektonické dědictví je obrovské. Od jara do podzimu je město často plné turistů.

Pokud návštěvu ale naplánujete na dobu adventu, můžete si kromě vánočních trhů užít i mnohem klidnější návštěvu slavných pamětihodností, jako je Koloseum, Forum Romanum, Fontána di Trevi či Vatikán. Velmi zajímavá jsou ale i dvě centrální náměstí, na kterých se odehrávají vánoční trhy.

Vánoční strom před Koloseem.
zdroj: scuolascuola.com

Náměstí Piazza Navona

Piazza Navona je pozoruhodnou ukázkou baroka. Náměstí je ohraničeno budovami, které vyrostly na zbytcích Domiciánova stadionu, jehož tvar a rozměry se dodnes zachovaly.

Původní tvar současného náměstí totiž věrně kopíruje obvod antického stadionu, který nechal Domicián postavit v roce 86 n. l. pro atletické soutěže a koňské dostihy. Pozůstatky této starobylé stavby leží 5-6 metrů pod úrovní dnešní ulice a jsou stále k vidění v suterénu kostela Sant’Agnese in Agone, který je jednou z dominant náměstí.

Náměstí zdobí tři kašny: Maurova kašna, Kalderariho kašna, známá také jako Neptunova kašna, obě díla od Giacoma della Porta, a uprostřed náměstí impozantní Fontána Čtyř řek od Giana Lorenza Berniniho.

Náměstí Piazza di Spagna

Za pontifikátu Inocence XIII. a pod vedením římského architekta Francesca De Santis byla na začátku 18. století vybudována Scalinata di Trinità dei Monti (Španělské schody), malebné spojení mezi svahy Pincia, jemuž dominuje kostel Nejsvětější Trojice, a spodním Piazza di Spagna (Španělským náměstím), které je dodnes oblíbeným místem setkávání obyvatel Říma.

Na vrcholu schodiště stojí kostel Trinità dei Monti, založený v roce 1495, a uprostřed náměstí je působivá kašna známá jako „Barcaccia“ od Pietra Berniniho. Termín „barcaccia“ označuje typické lodě používané na řece Tibeře.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X