Jaké budou letos adventní trhy v Zakopaném? Program a důležité informace na jednom místě 

Chystáte se na adventní výlet do Polských Tater? 

Navštivte vánoční trhy v Zakopaném. 

Co, kdy a kde se tam bude dít se dozvíte v tomto článku.

Adventní trhy Zakopané 

Polská města od Vratislavi a Krakova po Gdaňsk a Varšavu se v předvánočním období stávají stále oblíbenějším cílem českých turistů. Co vánoční trhy v Zakopaném, kterému se přezdívá zimní hlavní město Polska?

Vánoční trhy v Městském parku Marszałka Józefa Piłsudského

Kdy a kde se vše uskuteční?

9.12.2023

11.00 – 15.00

Na co se můžete těšit?

  • adventní jarmark
  • Mikulášská nadílka
  • atrakce pro děti
  • bohatý doprovodný program

Jak se na trhy dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.


Program zakopanského adventního jarmarku 

Město Zakopané je obklopeno Polskými Tatrami, i díky tomu má město jedinečnou atmosféru, která je v době adventu ještě kouzelnější než jindy.

Přemýšlíte, co byste si mohli na vánočním jarmarku v Zakopaném koupit? Ve stáncích najdete různé rukodělné výrobky z dílen tatranských řemeslníků. Prodejci budou nabízet také vánoční ozdoby a další dekorace.

Stánky s hračkami jsou ideální místo, kde nakoupit dárky pro děti. Dáte přednost plyšovým, dřevěným nebo edukačním? Výběr bývá na vánočních trzích obrovský. 

V neposlední řadě se můžete těšit na regionální potraviny. Seženete různé druhy sýrů, kvašené okurky, nakládanou zeleninu podle lokální receptury a grilované pokrmy.

Doprovodný program bude uzpůsoben zejména dětským návštěvníkům, čeká je mnoho překvapení včetně Mikuláše, vystoupení dětí z místních škol a interaktivní dílničky.

zdroj: zakopane.pl

Nákupy v Polsku 

Proč jezdí Češi rádi do Polska? Lákají je přívětivé ceny v obchodech. Spojte výlet za vánočními trhy s ekonomickým nákupem. V Polsku se vyplácí nákup potravin, drogerie, oblečení i elektroniky. Před odjezdem zpět do ČR nezapomeňte natankovat. I ceny pohonných hmot se pohybují níže než u nás. 

Za nákupy v Zakopaném se vydejte na ulici Krupowki, kde sídlí různí obchodníci. Po nakupování si odpočinete v některé ze zdejších restaurací nebo kaváren. 

zdroj: zakopane.naszemiasto.pl

Jak se dostat do Zakopaného 

Nejpohodlněji se do Zakopaného jede autem. 

  • Nejrychlejší cesta z Ostravy: Jeďte po D1 směr Bohumín, v Polsku pokračujte po A1 směr Hlivice, poté po A4 směr Katovice a Krakov, kde se odpojíte z dálnice a pojedete na jih přes Myślenice a Nowy Targ až do Zakopaného. Délka trasy je 268 km a předpokládaná doba jízdy 2 hodiny a 55 minut.
  • Nejkratší cesta z Ostravy: Jeďte směr Havířov a Český Těšín, v Polsku přes Skočov, Bílsko-Bělou, poté pokračujte územím Slovenska přes města Náměstovo a Tvrdošín, hraničním přechodem u Suché Hory se dostanete zpět do Polska a brzy budete v cíli. Délka trasy je 199 km a předpokládaná doba jízdy je 3 hodiny a 20 minut
  • Cesta ze Zlína: Jeďte směr Slavičín a Brumov-Bylnice, pak pokračujte územím Slovenska k Nemšové, kde se napojíte na dálnici D1 a pojedete do Žiliny. Poté pokračujte přes Turany, Dolný Kubín a Trstená. U Suché Hory překročíte hranice s Polskem. Délka trasy je 258 km, předpokládaná doba jízdy 3 hodiny a 55 minut. 

Do Zakopaného se dostanete i hromadnou dopravou. Přímý spoj z České republiky nehledejte, budete přestupovat v Krakově případně i v Katovicích. Cesta z Ostravy trvá vlaky a autobusy více než 6 hodin. 

Domy a hory v Zakopanem
Zdroj: unsplash.com

Zajímavá místa v Zakopaném 

Hora Gubałovka 

Zakopané je město uprostřed Polských Tater. Přímo z města se dostanete lanovkou na horu Gubałovka (1 126 m), odkud je nádherný výhled. Projděte se turistickými stezkami nebo poseďte v kavárně. 

Skokanský můstek Wielka Krokiew

K horským městům patří lyžování. V Zakopaném se nachází skokanský můstek, který je přístupný turistům. Přijďte se podívat, jak vypadá zázemí pro lyžaře a organizátory závodů. 

Ulice Kościelisko 

Projděte se ulicí, která představuje starou architekturu města. Uvidíte dřevěné domy, a dokonce i dřevěný kostel Panny Marie Čenstochovské, který pochází z 19 století. 

Tatrzańskie muzeum Zakopane 

Chcete se dozvědět něco nového o Tatrách? Navštivte Tatranské muzeum. Muzeum má tři části, každá z nich se věnuje jiné oblasti. Tatry tak poznáte v různých odstínech. V historické se dozvíte o dřívějších obyvatelích Tater a známých osobnostech regionu, v etnografické se seznámíte s tatranským folklorem a v přírodovědné se podíváte na tatranské živočichy, rostliny a horniny. 

Gorący Potok

Jestli si výlet protáhnete na více dní, vydejte se do 15 km vzdáleného termálního aquaparku. Užijete si bazény s teplotou 34-40 °C a sauny. Zimní sezóna je ochuzena o tobogány a další zábavné prvky, což je sice škoda, ale na druhou stranu nebude v aquaparku tolik lidí jako v létě.

Ze Zakopaného to není úplně daleko do Krakova. Krakovské vánoční trhy vás ohromí svou atmosférou.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X