Jaké budou letos adventní trhy v Kodani? Program a důležité informace na jednom místě

Rádi byste si užili adventní atmosféru v Dánsku?  

Nechte se nalákat na vánoční trhy v Kodani. 

Gastronomie, památky, zábavy i hudba.

Tento článek vám prozradí, co, kdy a kde se letos chystá.

Adventní trhy Kodaň 

Zahraničních měst s nádhernými vánočními trhy je v Evropě mnoho. Proč si mezi nimi vybrat právě Kodaň? Je to jako v pohádce. Od listopadu do ledna město, kde žil slavný spisovatel Hans Christian Andersen, pulzuje kouzelnou atmosférou.

Vánoční stromy, svíčky, světla, sníh a pohádkové vánoční trhy, jako je například ten v parku Tivoli. To je povinnost pro každého, kdo v tomto ročním období pobývá v Kodani.

Vánoční trhy v parku Tivoli

19.11.2023 – 31.12.2023

11.00 – 22.00

Na co se můžete těšit?

  • stánky se suvenýry, vánočními ozdobami i drobné dárky
  • ručně vyráběné šperky
  • kluziště, kolotoče

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Největší a neslavnější vánoční trhy v Kodani se konají v zábavním parku Tivoli na Radničním náměstí (dánsky Rådhuspladsen).  

Prodejní stánky lákají na nejrůznější dobroty a dětský svět vánočních atrakcí nabízí jedinečnou zábavu, od kolotočů, přes divadelní představení, kluziště i Santův dům. To vše doplněno o tisíce světel, která vytvářejí třpytivou atmosféru.

Stánky s jídlem oplývají vánočními dobrotami. Můžete si zde dopřát dánskou vánoční klasiku, jako jsou perníková srdce, palačinky, marcipán, sendviče s pečeným vepřovým masem, æbleskiver či rýžový nákyp

Nesmíte vynechat ani ochutnávku gløggu, kořeněného alkoholického nápoje, která je jakousi severskou variantou punče. Patří k předvánočním a zimním tradicím Skandinávie. Receptury se liší v jednotlivých zemích a oblastech. Poctivý Gløgg najdete v mnoha stáncích po celém městě. 

Názornou představu o tom, jak vypadají kodaňské vánoční trhy v Tivoli, si můžete vytvořit i prostřednictvím videa z minulého roku:

Christmas in Copenhagen at Tivoli Gardens, Denmark 4k
zdroj: youtube.com

Přečtěte si více o dánských tradicích v článku Jaké jsou Vánoce v Dánsku?


Vánoční trhy na Højbro Plads

3.11.2023 – 21.12.2023

11.00 – 19.00

Na co se můžete těšit?

  • stánky s vánočním sortimentem
  • skvělé občerstvení
  • setkání se soby

Jak se na akci dostat? Použijte následující mapu.

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Højbro Plads je jedno z hlavních náměstí v centru Kodaně a v listopadu a prosinci se zde koná jeden z nejznámějších adventních trhů ve městě. Díky své poloze je tento trh ideálním místem pro malé nákupy po návštěvě hlavních památek.

Je zde rozestavěno mnoho dřevěných chatek, v nichž se řemeslníci a obchodníci prodávající různé výrobky. Děti tu mají možnost setkat se se Santou a jeho soby.

Adventní tržiště v centru Kodaně.
zdroj: migogkbh.dk

Zajímavá místa v Kodani 

Tivoli

Nazdobené stánky, kluziště, velké množství vánočních stromků a především kolotoče. To vše uvidíte, když se vypravíte do zábavního parku Tivoli. Areál je rozlehlý, proto si na návštěvu vyhraďte alespoň půl dne. Park má dlouhou historii, založili ho již v roce 1846. Představte si, že jedním z prvních návštěvníků byl spisovatel Hans Christian Andersen. 

Zoo

Kodaňská zoologická zahrada láká na pandu velkou. Vydejte se za zvířetem, které je k vidění jen v několika evropských zoo. V listopadu a prosinci je otevřeno každý den od 10 do 16 hodin. 

Malá mořská víla

Kdo se nevyfotí s Malou mořskou vílou, jakoby ani v Kodani nebyl! Snad nejznámější dánská socha se nachází v promenádě Langelinie. Inspirovaná je známou pohádkou Hanse Christiana Andersena. 

Socha malé mořské víly.
zdroj: news.sky.com

Kastellet 

Kastellet je bývalá vojenská pevnost. Nachází se nedaleko Malé mořské víly a její areál je v létě i v zimě pěkným místem k procházkám. 

Národní galerie Dánska 

V národní galerii spatříte sbírku děl různých uměleckých směrů. Patří k ní jak renesanční, tak novodobá, moderní díla. Otevírací doba je od 10 do 18 hodin. 

Národní muzeum

Jestli vás více než umění zajímají dějiny Dánska, navštivte Národní muzeum, kde jsou k shlédnutí nálezy starší než 3000 let. Pro děti je připravena interaktivní expozice, ve které se dozví o historii školství nebo třeba středověké kuchyni. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin.

Zámek Rosenborg 

Zámek pochází ze 17. století. K vidění je zde historické vybavení, sbírka klenotů a portrétů. Atmosféru dokreslují voskové figuríny dávných obyvatelů zámku.

Radniční náměstí

Rådhuspladsen, česky Radniční náměstí, určitě neminete, neboť právě zde se konají vánoční trhy. Historická budova radnice rozhodně stojí za pozornost. 

Při cestě do Dánska se můžete zastavit v Německu. Adventní trhy v Drážďanech nikdy nezklamou.

Silvestr v Kodani 

Na adventní trhy se většinou jezdí na konci listopadu nebo v průběhu prosince. Kodaň si užijete i mezi svátky. A co rozhodně stojí za to, je Silvestr a oslava nového roku. Restaurace nabízejí bohatá silvestrovská menu.

V klubech se pak konají parádní večírky, na kterých teče proudem šumivé víno a všichni tancují. Jestli plánujete přijet s dětmi, můžete vyrazit do zoo. Příchod nového roku znamená pro Kodaň velkolepé ohňostroje

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X