Jaké budou letošní adventní trhy ve Varšavě? Program a důležité informace na jednom místě

Patříte k těm, kteří jezdí na vánoční nákupy do Polska?

V tom případě se určitě vyplatí zajet až do hlavního města.

Vánoční trhy ve Varšavě vás naprosto okouzlí.

Obvykle se zde konají také menší akce, které nezávisle na sobě pořádají místní nákupní centra.

Co vše tu na vás čeká?

Adventní trhy Varšava

Polské hlavní město se každoročně v předvánočním čase proměňuje v kouzelnou říši divů, která se pyšní nádherným osvětlením a samozřejmě také množstvím stánků s rozmanitým zbožím, včetně ručně vyráběných vánočních ozdob, teplých svetrů a čepic i místních perníčků a dalších specialit.

Malé dřevěné domečky ozdobené barevnými světýlky se nacházejí na několika místech Varšavy. Tradiční adventní jarmark se táhne podél obranných hradeb Starého města.

Hlavní varšavské vánoční trhy

Kdy a kde se vše uskuteční?

24.11.2023 – 7.1.2024

Neděle až čtvrtek: 11.00 – 20.00, pátek a sobota: 11.00 – 21.30

Na co se můžete těšit? 

  • nádherná výzdoba v působivých kulisách
  • na polské speciality, jako jsou pirohy nebo ovocná vodka
  • ručně zdobené ozdoby, výrobky ze dřeva, šperky

Pro více informace doporučujeme sledovat web pořadatele.

Varšava se pyšní mnoha vánočními trhy. Nejznámější je ten na Staroměstském náměstí neboli Rynku Starego Miasta, kterému se přezdívá jarmark Bożonarodzeniowy.

Můžete se projít po vyzdobeném Krakowském předměstí, prohlédnout si městský vánoční strom na Zámeckém náměstí a pak se vydat na jarmark, který se koná mezi městskými hradbami neboli Międzymurze Piotra Biegańskiego a táhne se až na Staroměstské náměstí, kde si můžete zabruslit.

Stánky jsou plné řemeslných výrobků, uměleckých produktů, rukodělných výrobků, kulinářských pochoutek a voňavých nápojů včetně proslulého svařeného vína. Atraktivní animace a bohatá vánoční výzdoba se postarají o příjemnou rodinnou atmosféru a přenesou návštěvníky do kouzelného pohádkového světa.

Staroměstské náměstí ve Varšavě s trhy.
zdroj warszawa.wyborcza.pl

Láká vás návštěva dalších evropských vánočních trhů? Přečtěte si článek, jaký program nabízí vánoční trhy v Paříži!


Co dalšího můžete ve Varšavě podniknout?

Místa s vánočním osvětlením

V prosinci mají ulice a náměstí Varšavy zvláštní kouzlo. Jsou zdobené barevnými dekoracemi a pohádkovými postavami, které večer září tisíci světly. Projděte se po Královské cestě, prohlédněte si vánoční strom na Zámeckém náměstí a světelnou výzdobu v ulicích Starého Města.

Návštěva Královské rezidence

Navštivte Královskou rezidenci ve Wilanówě po setmění a prohlédněte si jednu z nejkrásnějších zahrad v Polsku, která v tomto ročním období září tisíci světly. Na nádvoří paláce vede osvětlený tunel, ze kterého se snadno dostanete do královské zimní zahrady.

Vánočně osvícený palác ve Varšavě.
zdroj: inyourpocket.com

Kluziště

První ledové plochy ve Varšavě se otevírají již v listopadu. V zimě je najdete v Paláci kultury a vědy, na Staroměstském náměstí a v každé čtvrti. Brusle si můžete půjčit téměř na každém kluzišti.

Česká republika se pyšní několika krásnými vánočními trhy, které stojí za návštěvu! Zkuste třeba vánoční trhy v Jindřichově Hradci.

Neručíme za správnost informací.
Doporučujeme kontaktovat příslušné infocentrum pro upřesnění informací a sledovat oficiální webové stránky města. Není v našich silách pravidelně aktualizovat každou změnu, kterou pořadatel oznámí. Děkujeme za pochopení a užijte si trhy! :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X