TOP dárky pro děti: zažehlovací korálky pro slečny, Tlapková patrola pro chlapce

Koupit dárek pro malé děti může být snadné, ale i obtížné. Zvláště tehdy, když jej kupujete pro cizí dítě, které neznáte tak, jako to své. Poradíme vám tipy na oblíbené hračky, kterými rozhodně nic nezkazíte.

Mnoho z nás si každoročně láme hlavu, co pořídit svým nebo kamarádům našich dětí k narozeninám či Vánocům. V dnešní době mají děti téměř vše, na co si vzpomenou. Ovšem poradíme vám několik nápadů, které jsou mezi dětmi stále žádané.

Zažehlovací korálky pro slečny

Zažehlovací korálky jsou v posledních letech mezi dětmi oblíbené, zejména u toho něžnějšího pohlaví. A není se čemu divit, jedná se o hračku, která podporuje kreativitu u dětí, posiluje jejich motoriku, trpělivost a vnímání. Rodiče jistě ocení to, když si děti dokážou s korálky hrát dlouhé hodiny. Teď je vlastně jen otázkou, komu tento dáreček přinese to potěšení, zdali dětem nebo dospělým?

Co jsou zažehlovací korálky?

Zažehlovací korálky si našli své příznivce velmi rychle. Jsou velmi oblíbené jak u dětí, tak u jejich rodičů. Jedná se o malé plastové korálky, které se podle předlohy, nebo své vlastní fantazie skládají na speciální podložku. Jakmile je obrázek hotový, pokryje se zažehlovacím papírem (používá se i klasický pečicí papír) a žehličkou se obrázek zažehlí.

Zdroj foto: Oksana_Schmidt / Shutterstock.com

Jak se korálky zažehlují?

Jak již bylo zmíněno, hotový obrázek se zakryje zažehlovacím papírem a žehličkou, která je nastavena na maximální teplotu, se obrázek zažehlí. Vlivem tepla ze žehličky se plastové korálky roztaví a spojí se k sobě, čímž tak celý obrázek krásně drží tvar. U zažehlování je třeba dávat pozor, aby se korálky neroztavily až moc. Nebo v opačném případě – může se stát, že vynecháte nějaké místo, korálky se neroztaví a z obrázku vypadnou.

Jak skládat korálky na podložku?

Korálky můžete na podložku skládat prsty nebo pinzetou k tomu určenou. Pinzeta je k dostání buď v celé sadě korálků, nebo ji můžete zakoupit samostatně – některá papírnictví je prodávají zvlášť.

Podívejte se na další nápady na vánoční dárky pro holky!


Co se dá z korálků vytvořit?

Zažehlovací korálky jsou skvělé v tom, že z nich prakticky můžete vytvořit cokoliv. Začít můžete pouhými obrázky, které vás naučí, jak se s korálky pracuje. Postupně popusťte uzdu své fantazii – z korálků si bez problému můžete vytvořit například krabičku, domečky, chaloupky, auta, vánoční ozdoby, ale také i hry jako je dáma nebo piškvorky. Jednoduše vytvořte základní tvary, zažehlete je a tyto zažehlené díly k sobě přišijte.

Tlapková patrola nejen pro chlapce

Kdo z dětí by neznal jména jako je Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye. Parta psích kamarádů, kteří se snaží vyřešit každý problém, je mezi dětmi velmi oblíbená. Celou partu vede chlapec jménem Ryder. Každé štěně je specifické svou záchrannou profesí – dalmatin hasič Marshall, německý ovčák v roli policisty Chase, americký buldoček Rubble jako stavebník, opravář Rocky, vodní záchranář Zuma a pilotka Skye.

Zdroj foto: Ollyy / Shutterstock.com

Jakmile se tento dětský seriál objevil v televizi, výrobci hraček okamžitě věděli, že se hračky Tlapkové patroly stanou vyhledávané. A tak se i stalo, zejména malí chlapci touží po štěněcích aktérech tohoto seriálu.

Plyšáci

Plyšáci Tlapková patrola jistě potěší každého malého fanouška, zvláště tehdy, když mezi zvířecími aktéry má svého oblíbence. Takového plyšáka si děti mohou vzít s sebou jak do školky, aby se jim tolik nestýskalo, nebo jim může malý kamarád dělat společnost při cestách na výletech.

Puzzle

Puzzle patří mezi nejuniverzálnější dárky, které rozhodně nikdy neurazí. Patří mezi hry, které dětem zaberou nějaký ten čas, než je seskládají a také nenásilně rozvíjí jejich logické myšlení.

Společenské hry

Na trhu existují také společenské hry s tématikou Tlapkové patroly. Vybrat si můžete mezi velkým množstvím, záleží pouze na věku dítěte. Oblíbené Dobble, Člověče nezlob se, klasické pexeso nebo třeba jiné deskové hry zabaví jak ty mladší, tak i ty starší.

Auta

Vzhledem k tomu, že auta jsou součástí celého týmu Tlapkové patroly, nesmí chybět ani žádnému fanouškovi těchto čtyřnohých hrdinů. Auta jsou detailně propracovaná a kopírují funkce, které skutečné vozy Tlapkové patroly mají.

Postavičky

S figurkami si děti rády hrají, to platí i v případě Tlapkové patroly, kdy se děti díky nim dostanou do pohádkového světa. Stačí už jen zjistit, zda je oblíbencem Rubble, Chase, Marshall, Rocky, Zuma nebo Skye.

Tlapková patrola online

Tlapkovou patrolu už můžete sehnat i jako počítačové hry, což ocení zejména ti, kteří svůj čas rádi tráví u počítačů či tabletů.

Tlapková patrola doplňky

A jak už to tak bývá, motivy Tlapkové patroly se projevují i na různých textiliích jako je povlečení, ručníky nebo dokonce dětské koberce do pokojíčku. Děti rozhodně nepohrdnou ani nějakým hezkým tričkem nebo mikinou svých favoritů. A co takový hrnek s motivy Tlapkové patroly, který ve školce nemá jen tak někdo? Svým dětem můžete připravit i dokonalou narozeninovou oslavu s motivem Tlapkové patroly – od dortu až po výzdobu.

Nápadů na dárky pro děti je mnoho. My jsme vám představili ty nejoblíbenější, které v poslední době mezi dětmi frčí. Zažehlovací korálky jsou velkým trendem a taky ještě pěkně dlouho v oblibě budou, stejně jako postavičky z Tlapkové patroly, na které můžete narazit v každém dětském obchodě.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X