Vánoční výzdoba bytu – jak to zvládnout za pár kaček

Nebaví vás každý rok utrácet za nové ozdoby?

Chtěli byste nějakou tu kačku ušetřit a přitom mít hezky vyzdobený byt?

Jste aspoň trochu zruční?

Pokud jste na všechny tři otázky odpověděli ANO, pak je tento článek právě pro vás.

Vánoční výzdobu bytu tvoří hlavně různé dekorace. Na trhu jich sice seženete nepřeberné množství, ale proč utrácet za něco, co si zvládnete vyrobit sami a mnohem levněji, než byste to koupili. Navoďte tu správnou vánoční atmosféru tematickými dekoracemi, které vás vyjdou na pár korun a ještě přitom zabavíte nejen sebe, ale i zbytek rodiny, včetně vašich ratolestí.

K výrobě takových stylových dekorací využijete spoustu materiálů, z nichž většina se vám nejčastěji povaluje doma.

Co můžete k výrobě využít?

  • papír
  • kousky látek
  • klacíky
  • knoflíky
  • papírové košíčky na muffiny
  • zátky od piva i limonády

Pokud máte fantazii a umíte používat ruce po manuální stránce, dokážete zužitkovat prakticky jakýkoliv materiál, co vás napadne.

Inspirace: vánoční dekorace z papíru do bytu

Papírový stromek

Budete potřebovat zelený papír, nit, obyčejnou tužku a nůžky. Postupně si z něj vystřihněte 5 různých koleček – průměr 4, 7, 10, 13 a 16 cm. Přeložte kolečka napůl a potom znovu ještě třikrát přeložte, na takto složeném trojúhelníku odstřihněte špičku, čímž se uprostřed utvoří malá dírka.

Kolečka znovu rozložte a na každém utvořte ze vzniklých ohybů varhánky, kolečko bude vypadat jako bábovička. Pak vezměte tužku, dejte jí do otvoru uprostřed a pomocí nitě navlečte kolečka od největšího k nejmenšímu na tužku a je hotovo. Stromky jsou jednoduché a roztomilé.

Vánoční koule z papíru

Vezměte jedno DVD a podle něj vystřihněte z papíru 10 stejných koleček. Každé kolečko si rozdělte na 8 částí a ty si naznačte pomocí obyčejné tužky jako čáry. Všechny čáry postupně nastřihněte tak, aby končily zhruba 1,5 centimetru od středu, čímž vám vzniknou dílky. Na kolečko položte tužku a každý dílek kolem ní zatočte do kornoutku a zalepte.

Potom vezměte jehlu s nití a k tomu buď 2 kusy gumy, nebo filcu, případně tvrdého papíru. Skrz jeden kousek gumy provlečte jehlu s nití a postupně navlékejte jedno kolečko za druhým, až budete mít všech deset. Na úplný konec ještě navlečte druhý kousek gumy a nit stáhněte, vše zajistěte pevným uzlem.

Dekorace z knoflíků – stromeček

Tohle je super dekorace a přitom jednoduchá jako facka. Potřebujete na ní jen polystyrénový kužel, korálky, spoustu barevných knoflíků a špendlíky. Jediné co budete dělat je navlékat a zapichovat. A jak na to?

Na špendlík navlečete korálek a knoflík a společně přišpendlíte do kuželu. Můžete klidně dát i dva korálky a knoflíky, záleží na vás. Takhle budete pokračovat tak dlouho, až bude celý kužel zakrytý knoflíky. Tahle vánoční výzdoba je super do okna nebo na stůl.

Dekorace ze zátek od piva – sněhuláci

Myslíte, že ze zátek se nedá nic tvořit? Omyl, stačí jen vzít 3 zátky, nalepit je pomocí lepicí pistole nad sebe, pokud možno na pěknou vánoční stuhu, zevnitř je namalovat jako sněhuláky, tzn., bílou barvu jako sníh, knoflíky, nos a klobouček. No a nahoře na stuze uděláte malé očko a ozdoby můžou přijít rovnou na stromek. Je to jednoduché, pěkné a levné.

Dekorace z klacíků – sněhová vločka

Budete potřebovat 4 kratší a slabší větvičky a k tomu 4 delší silnější. Z filcu si vystřihněte podkladový čtvereček, na který vše nalepíte. Na filc nejdříve nalepte silnější větvičky do tvaru kříže a k nim pak teprve ty slabší. Do středu vločky přilepte jehličí. Vše můžete ještě dozdobit knoflíčky, jeřabinami atd. K zadní straně filcu přilepte ještě něco k zavěšení a je to.

Pokud Vás inspirace na vánoční dekorace do bytu tolik nezaujala a přijde Vám pracná, tak mrkněte na tyto vánoční světelné dekorace, které jednoduše zapojíte do zásuvky. Doporučujeme přečíst i nějaké doporučení – tipem může být recenzce na laserové osvětlení – také to zažívá v poslední době obrovský boom.

Vánoční výzdoba bytu – jak to zvládnout za pár kaček
4.8 (95%) 4 votes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *