Ty nejlepší pánské adventní kalendáře. Recenze & tipy na jednom místě

Období před Vánocemi je často spojeno se stresem a mnoha „úkoly“, které je třeba splnit.

Také máte pocit, že váš manžel či partner je den ode dne nervóznější?

Potěšte ho malým originálním dárkem.

Inspirovat se můžete v naší recenzi adventních kalendářů pro muže.

Jaká překvapení se v nich mohou ukrývat?

Možností je mnoho, od klasické čokolády přes alkohol a další pochutiny až po nářadí či kosmetiku.

Jack Daniels’s kalendář s alkoholem

Většina mužů nikdy nepohrne sklenkou dobré whisky.

S adventním kalendářem s alhokolem Jack Daniels’s tak nemůžete šlápnout vedle.

V elegantním dárkovém balení s 24 okénky se ukrývá 21 malých lahviček o objemu 0,05 litru a další tři originální stylové dárky.

Během adventu tak vaše drahá polovička ochutná rozmanité druhy whisky, včetně limitovaných edic s různými odstíny chutí i aroma. Díky použitým ingrediencím, jako je skořice, vanilka, oříšky či med, některé z nich samy o sobě evokují vánoční čas.

Adventní kalendář pro muže s nářadím Wera

Je váš manžel, partner, tatínek či kamarád nadšený kutil?

V tom případě mu zcela jistě uděláte radost s DIY adventním kalendářem Wera.

Pod 24 okénky se nachází velmi bohaté příslušenství, které ocení nejen při drobných opravách v domácnosti.

Tento adventní kalendář pro chlapy obsahuje rozmanité druhy šroubováků, klíčů, bitů a dalších praktických vychytávek. Některé z nich se vám mohou hodit i při umisťování rozmanitých vánočních dekorací u vás doma či na zahradě.

LEGO adventní kalendář  

V nabídce adventních kalendářů pro pány najdeme i ty, které jsou určeny pro milovníky filmové ságy Hvězdné války.

Ačkoli se může na první pohled zdát, že adventní kalendář Lego Star Wars je určen pro děti, často ho více ocení jejich tatínkové.

Za každým z 24 okének se ukrývají dílky, ze kterých si složíte postavičky a další typické objekty a modely, které jsou se slavnou ságou spojeny. Některé postavičky mají navíc speciálně vánočně upravené obleky.

Adventní kalendář Ravensburger

Co se skrývá za dvaceti čtyřmi okénky adventního kalendáře Ravensburger?

Rozmanité úkoly, jejichž řešení vyžaduje logické uvažování, strategické schopnosti i kreativitu.

Prověřte si své dovednosti a odhalte tajemství ponorky Vega. Podaří se vám uniknout ze všech 24 místností?

Tento pánský adventní kalendář obsahuje 46 kartiček s hádankami, 14 geometrických hádanek, puzzle a dekodér, který můžete použít v případě, když si nebudete vědět rady.

DIY pánský adventní kalendář

Zatímco děti si čekání na Ježíška rady zpříjemní kouskem sladké čokolády, jejich tatínkové a dědečkové dávají přednost spíše uzeninám, sýrům či paňáčku alkoholu.

Potěšte je dřevěným adventním kalendářem Legler Small Foot.

Výrobek tvoří 24 malých šuplíčků, do kterých můžete vašemu manželovi, partnerovi či kamarádovi ukrýt drobný dárek, který mu udělá radost.

Jeden den to může být něco k zakousnutí, další den nějaké malé nářadí, třetí den třeba pánská kosmetika.

Jde tak vlastně o kreativní DIY adventní kalendář, který bude jedinečný stejně, jako je jedinečný každý muž, který ho dostane. Tento adventní kalendář se navíc může stát i krásnou dekorací vašeho domova, neboť jeho motiv je podsvícený LED světýlky, které pomohou vykouzlit tu pravou vánoční atmosféru.

Čím v předvánočním čase potěšit vaši manželku, partnerku či kamarádku? Načerpejte inspiraci v naší recenzi adventních kalendářů pro ženy! Existují nejen varianty s kosmetikou či čaji, ale také kreativní DIY kalendáře nebo adventní balíčky se šperky.

Často kladené otázky

1️⃣ Kdy adventní kalendář věnovat?

Adventní kalendář pro muže je nevhodnější darovat prvního prosince. Většina balíčků totiž obsahuje 24 okének a vaše drahá polovička se z ukrytých dárečků tak bude moci radovat každý den až do Štědrého dne.

Druhou variantou je počkat do Mikuláše, kdy své adventní kalendáře dostává řada dětí. Jejich tatínkům či dědečkům to tak nebude líto.

V neposlední řadě ale lze adventní kalendář pro chlapy věnovat i jako vánoční dárek, muži si jím pak mohou zpříjemnit období po svátcích či začátek nového roku.

2️⃣ Jaké druhy adventních kalendářů pro muže existují?

Nabídka je překvapivě široká. Zatímco adventní kalendáře pro ženy obsahují především kosmetiku, adventní balíčky určené pro muže jsou často zaměřeny především na jejich chuťové buňky.

Klasikou jsou především nejrůznější adventní kalendáře s alkoholem, například vinné adventní kalendáře, pivní adventní kalendáře či ty obsahující vzorky rumu či whiskey.

Kromě nich jsou oblíbené rovněž adventní kalendáře obsahující rozmanité delikatesy, od uzenin přes kávu až po čokoládu, dále DIY adventní kalendáře s nářadím a případně též adventní kalendáře s ponožkami či kosmetikou.

3️⃣ Kolik stojí pánský adventní kalendář?

Cena adventního kalendáře závisí na několika různých kritériích. Tím nejdůležitějším je samozřejmě druh produktů, které se pod jednotlivými okénky ukrývají.

Roli hraje i počet okének, kalendáře s dvanácti okénky jsou samozřejmě méně finančně náročné než ty s dvojnásobným počtem okének. Obecně za adventní kalendář pro muže můžete utratit od několika set korun až po několik tisíc.

Díky široké nabídce lze adventním balíčkem lze obdarovat téměř všechny mužské členy rodiny i přátele a známé. Adventní kalendář pro manžela či tatínka můžete přizpůsobit nejen jeho „slabostem“, jako jsou pivo či uzeniny, ale též jeho koníčkům.

X