Jak na dopis od čerta a Mikuláše? Ozvláštněte dětem nadílku a inspirujte se vzhledem nebo textem!

Víte, že děti mohou kromě sladkostí dostat od čerta a Mikuláše dopis?

Využijte tuto příležitost a oceňte své dítě za všechno dobré.

Inspirujte se, jak by měl takový dopis vypadat a co všechno do něj napsat.

Zamyšlení pro rodiče i děti

Nejprve se v klidu zamyslete, co všechno jste s dětmi za ten rok zvládli a prožili, v čem jste udělali pokroky a v čem jsou děti skutečně dobré. Zaměřte se na chválu. Rozhodně by to neměl být výčet hříchů. Zkuste si představit sebe v kůži vašeho dítěte. Dopis od Mikuláše může být skvělé zpestření nadílky a památka z dětství, ale musí se napsat citlivě. 

Výchovné upozornění: Neschovávejte se za Mikuláše, čerta ani jiné nadpřirozené bytosti, abyste dosáhli výchovných cílů. Tím, že se odvoláváte například na čerty shazujete svou autoritu a mimo řádky přiznáváte, že sami jste na to krátcí. 

Dopis od čerta a Mikuláše vzor

Vzory textu, které můžete použít pro inspiraci, co napsat do dopisu od Mikuláše, si samozřejmě upravte podle potřeb. Doplňte jméno, konkrétní dovednosti a úspěchy, nebo si text upravte tak, aby seděl právě na to, co chcete s dítětem dopilovat a zlepšit. Také nezapomeňte upravit text, aby bylo jasné, že je dopis  pro chlapce nebo pro holčičku.

Milý (doplňte jméno), letos jsi udělal mnoho pokroků a já z tebe mám skutečně radost. Naučil ses (doplňte) Udělalo na mě dojem, jak pomáháš každý den mamince připravovat večeři. A máš moc krásný pokojíček, který sis vyzdobil krásnými obrázky, co jsi sám maloval. Jen by sis tam mohl trochu častěji uklízet. Uznej sám, že občas je po zemi tolik věcí a hraček, že se tam máš problém vejít. Já vím, jak tě uklízení nebaví, ale zkus to. Víš co? Popros maminku nebo tatínka o pomoc, uvidíš, že ti moc rádi pomohou uklízet. Budete to mít rychleji a rodiče určitě příjemně překvapíš. Však ty to zvládneš. To je na tobě úžasné, když se pro něco rozhodneš, vždycky to dotáhneš do konce. Nechal jsem ti tu sladkosti, tak je nesněz najednou všechny, aby ti nebylo špatně. Za rok přijdu zas. Mikuláš
Drahá (doplňte jméno), jistě už se rodičů vyptáváš, kdy přijdu. Tak ti píšu, abys věděla,že se na mě můžeš těšit 5. prosince večer. Přijde se mnou také anděl a čert. Jestli si byla hodná, nemusíš se ničeho bát. Jestli ale máš na svědomí nějakou lumpárnu, připrav si pro čerta básničku nebo písničku. Tím mu ukážeš, že to chceš napravit. Nemusíš se ho bát, čerti sice straší, ale jsou spravedliví. A víš co? Aby ti to čekání na mou nadílku rychleji uteklo, můžeš vyzdobit okno hvězdou z papíru, abych k vašemu domečku trefil. Se srdečným pozdravem Tvůj Mikuláš
Milý (doplňte jméno), jsem moc rád, že tak trpělivě čekáš na můj příchod. Jsi úžasný malý chlapec/holčička a obrovskou fantazií. Poslouchej dál své rodiče a nezapomeň si hezky hrát s ostatními. Snaž se neházet věcmi a bouchat kolem sebe, když máš vztek. Vím, že je to těžké se ovládnout, ale ty to dokážeš. Věřím ti a těším se na tebe. Mikuláš
Milý (doplňte jméno), nechtěli jsme tě vylekat, tak jsme ti nechali nadílku za dveřmi společně s tímto dopisem. Jistě ale víš, že ty se čerta bát nemusíš. Vidím, jak se snažíš, abys byl celý rok hodný. I když se to někdy nepovede, snahu umíme ocenit. Třeba příští rok přijdu se na tebe podívat osobně a poslechnout si nějakou básničku nebo písničku, kterou si pro mě připravíš. Starej se dál pěkně o zvířátka i svou malou sestřičku/brášku, jde ti to skvěle. Jsem na tebe hrdý. Tvůj Mikuláš, anděl a čert

Vzor textu dopisu od čerta

Milý (doplňte), posílám ti pozdrav z peklíčka. Je tu pěkně teplo, ale strašný nepořádek. To víš, čerti se v pekle povalují a odhazují polena i uhlí kolem sebe, že tu není ani kam šlápnout. Včera jsme dokonce někam položili knihu hříchů a nemůžeme ji v tom nepořádku najít. My čerti prostě uklízet neumíme. Potřebujeme, abys nás to naučil. Víš jak? Tak, že si budeš uklízet svůj pokojíček. My se budeme koukat, a budeme to dělat po tobě. To by v tom byl čert, abychom to společně nezvládli. Za to, že si budeš uklízet pokojíček jsme ti tu nechali spolu s Mikulášem a andělem nadílku. Měj se hezky Čerti z pekla

Doplňte na dopis datum nebo alespoň rok, aby si ho mohlo dítě nechat na památku. Jistě bude zajímavé, až ho po pár letech najde.

Vzory dopisního papíru na dopis od Mikuláše

Dopis od Mikuláše můžete ozvláštnit papírem, na který jej napíšete. Může to být vánoční dopisní papír. Obyčejný papír ozvláštníte třeba tím, že mu nad plamínkem svíčky necháte ohořet okraje. Bude vypadat víc pekelně. Pokud přemýšlíte, že dopis vytisknete, vyberte si jako pozadí mikulášský obrázek, který se bude k vašemu dopisu hodit. A pro krátkou zprávu od Mikuláše, čerta nebo anděla využijte třeba pohlednici. Pro inspiraci si prohlédněte vzory mikulášských pozadí vhodných pro text vašeho dopisu.

Zasněžená vesnička na dopisním papíře

Zdroj: advocateart.com

Jednoduchý dopisní papír se zimními motivy

Zdroj: get.google.com

Barevný mikulášský dopisní papír

Zdroj: heidies.blogspot.nl

Andělíčci jako krásná ozdoba dopisu

Zdroj: get.google.com

Rámeček pro dopis z mikulášských motivů

Zdroj: knutselpagina.nl

Hvězdičkový rámeček na dopis od Mikuláše

Zdroj: mungfali.com

Dopisní papír pro holčičky

Zdroj: patternsall.blogspot.com

Vzor dopisního papíru od Mikuláše

Zdroj: printcandy.nl

Mikulášský dopisní papír na dopsání textu

Zdroj: vanzussies.nl

Hotové dopisy od čerta a Mikuláše pro inspiraci

Jak mohou ještě vypadat hotové mikulášské dopisy? Nemusí být nakonec nijak dlouhé. Posuďte sami.

Zdroj: acontinualfeast.com
Zdroj: threesidewheel.wordpress.com

Vyrobte si vlastní přání nebo pohlednici

Podívejte se na návody, jak snadno vyrobit vánoční přání. Stačí jen změnit motiv za svatého Mikuláše, anděla a čerta, a přání pro zprávu od Mikuláše je na světě!

V případě dopisů od čerta vypadá moc pěkně, když papír trochu zmačkáte, opálíte okraje svíčkou nebo zapalovačem a třeba trochu umažete hlínou nebo uhlem.

A co naopak dopis pro Mikuláše?

U nás je zažitý dopis pro Ježíška, ale můžete děti motivovat, aby napsali také svatému Mikuláši. Hlavně pokud si přejí jeho návštěvu, mohou mu to včas dát vědět právě dopisem. Ujistěte se, že víte, kdy letos chodí Mikuláš s čertem.

A co by děti měly psát do dopisu? No to samé, co byste jim psali vy, ale tentokrát se musí zamyslet děti. Byly hodné? Co se jim povedlo? Co naopak by mohly zlepšit? Chtějí se polepšit? Má k nim Mikuláš přijít sám, s čertem nebo jen s andělem? Mají pro ně básničku nebo písničku? To všechno mohou děti v dopise zmínit. Ty menší mohou nechat Mikulášovi třeba jenom pěkně vybarvenou mikulášskou omalovánku.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X