Jak si poradit s výzdobou vánoční svatby a vykouzlit tu pravou atmosféru?

estože hlavní svatební sezóna je na jaře a v létě, stále více párů se rozhoduje pro veselku v zimním období. Mimosezónní svatba totiž skýtá řadu výhod. Kromě levnějších služeb a pronájmů je to především nenapodobitelná atmosféra vánočních svátků. Prozradíme vám, jak si poradit s výzdobou vánoční svatby, abyste se vyhnuli kýčům a vykouzlili si nezapomenutelný den D.

S barvami opatrně

Tradičními vánočními barvami jsou zelená, bílá, zlatá a sytě červená. S bílou na svatbě nikdy nic nezkazíte. Pozor si ale dejte na přehlcení výraznějšími barvami, které by krásnou výzdobu mohly proměnit v nepříjemný kýč. Na druhou stranu čistě bílá výzdoba nebude ničím zajímavá a na fotkách od svatebního fotografa bude působit fádně. Jak tedy na to?

  • Zelenou zakomponujte v její nejpřirozenější podobě – prostřednictvím jehličí, mechů a dalších zelených rostlin.
  • Červené zvolte doplňky jako ubrousky k prostírání, svíčky nebo ozdobné stužky.
  • Zlatou barvou to celé už jen sem tam decentně vyšperkujte, například pomocí blyštivých třpytek nebo jemných ozdobných řetízků.
Zdroj obrázku: eosboy / Shutterstock.com

Zajímá vás, jaká je barva letošních Vánoc? Podívejte se na nejnovější vánoční trendy.


Využijte typické vánoční dekorace

Květinou neodmyslitelně spjatou s oblíbeným zimním svátkem je vánoční hvězda.Tu můžete bez ostychu zakomponovat do své svatební kytice. Prostírání na stolech, židle a obřadní místo pak vyzdobte dalšími typicky vánočními symboly, jako je:

  • jehličí,
  • jmelí,
  • cesmína,
  • adventní věnec,
  • ozdoby ze skořice, badyánu nebo pomeranče.

Bez světýlek se neobejdete

Vánoce nejsou o okázalosti a přepychu, ale především o příjemné rodinné atmosféře. Proto zapomeňte na velké lustry a sáhněte raději po obyčejných světýlkách, svíčkách či závěsných žárovičkách. A nešetřete s nimi. Nejen že díky nim vytvoříte až pohádkově krásnou svatbu, ale šikovný svatební fotograf je navíc použije k nafocení originálních a nezapomenutelných snímků.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X