Kam na Silvestra k moři? Tipy, kde oslavit příchod nového roku netradičně

Poslední noc v roce většina nás tráví s rodinou a přáteli.

Chtěli byste si letos Silvestra zpestřit exotickou zimní dovolenou?

Slunce, teplo, moře i historické památky.

Známe ty nejlepší destinace na Silvestr u moře!

Inspirujte se!

Kde strávit Silvestr u moře?

Poslední den v roce chce spoustu z nás zažít něco krásného a neobvyklého. Zatímco někteří pravidelně vyrážejí na hory, jiní preferují konec roku v teplých krajinách.

Modrá obloha, sluneční paprsky a moře jsou často pravým protikladem k počasí v Čechách. Týden v místech, kde se prosincová teplota pohybuje okolo 25 °C až 30 °C, je tak pravým balzámem nejen pro naše tělo, ale i duši.

Exotický Silvestr můžete oslavit především v rozmanitých destinacích v Africe či Asii. Jaké jsou nejoblíbenější možnosti, kde oslavit Silvestra u moře?

Silvestr v Egyptě

Egypt najdete v nabídkách cestovních kanceláří nejen v létě, ale i v zimě. Pokud se kromě plavání a potápění v Rudém moři chcete pokochat i zdejšími památkami, je vánoční či silvestrovská dovolená v Egyptě skvělým řešením.

Po čtyřech hodinách letu se ocitnete ve zcela jiném světě. Teplota vody a vzduchu je téměř stejná, okolo 25 °C, nemusíte se tak obávat nepříjemného horka, ale koupání si odepřít nemusíte.

Kam na Silvestra v Egyptě? K nejoblíbenějším destinacím patří především Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh.

Silvestr v Hurghadě si můžete zpestřit nejen potápěním v korálových útesech, ale také návštěvou zdejšího Muzea mořské biologie a akvária. Nezapomenutelným zážitkem může být také plavání s delfíny nebo jízda na velbloudovi.

Pokud jde o památky starého Egypta, které během vaší silvestrovské dovolené můžete navštívit, tak jde především o pyramidy v Gíze, Údolí králů, chrámy v Karnaku a Luxoru. Vynechat byste neměli ani slavné Egyptské muzeum v Káhiře.

Týdenní silvestrovský pobyt v Egyptě pro dvě osoby v čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive seženete od 30 000 Kč.

Ohňostroj na oslavu Silvestra v Egyptě.
zdroj: insider.com

Egyptě můžete oslavit nejen příchod nového roku, ale také vánoční svátky. Poznejte, jak se slaví Vánoce v Egyptě.

Silvestr v Dubaji

Další možnost, kam na Silvestra k moři, představují Spojené arabské emiráty. I zde se můžete těšit na koupání v moři o teplotě okolo 25 °C. Zatímco severoafrická země láká na starověké památky, Spojené arabské emiráty jsou zemí s architekturou velmi moderní.

Silvestr v Dubaji můžete strávit v luxusním prostředí zdejších mrakodrapů, včetně toho nejvyššího na světě. Burj Khalifa se vypíná do výšky téměř 830 metrů a z vyhlídkové plošiny ve 124. patře se vám naskytne nádherný výhled na celé město i jeho okolí.

Velkoměsto nabízí i řadu dalších skvostů moderní architektury, které se díky příjemné „zimní“ teplotě okolo 25 °C můžete užít mnohem více než v létě.

Ať se již rozhodněte pro umělé ostrovy Palm Jumeirah a The World nebo slavnou pláž Jumeirah Beach s bílým pískem a ikonickými hotely, jako je Burdž al-Arab nebo Atlantis, budete ohromeni.

Silvestrovské nákupy v Dubaji si můžete užít v Dubai Mall, největším obchodním centru na světě. Kromě více než 1200 obchodů tu na vás čeká také akvárium a podvodní zoo nebo ledová plocha na bruslení. Dalším slavným obchodním centrem je Mall of Emirates, jehož součástí je i lyžařská sjezdovka.

Město je navíc po celé vánoční období nádherně osvětlené a vyhlášený je také zdejší noční život a novoroční ohňostroj.

Týdenní silvestrovský pobyt v Dubaji pro dvě osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu se snídaní se dá pořídit za 50 000 Kč.

Novoroční ohňostroj v Dubaji.
zdroj: gulfnews.com

Silvestr na Kanárských ostrovech

Pokud máte rádi příjemné pozdní jaro připomínající klima, pak vyrazte na konec roku na Kanárské ostrovy. Ať již si vyberte Tenerife, Lanzarote, Gran Canarii nebo Fuenteventuru, můžete se těšit na příjemné počasí okolo 20 °C, které vám umožní poznat všechny krásy tohoto jedinečného sopečného souostroví.

Na ostrově Lanzarote se rozhodně vyplatí navštívit národní park Timanfaya, který připomíná vesmírnou krajinu na Marsu.

Pokud jste otužilí, můžete Silvestr na Kanárech spojit i s koupáním. Působivé jsou pláže s černým pískem, které najdete na Tenerife. Na tomto ostrově se nachází též Siam park, největší akvapark Evropy.

Týdenní silvestrovský pobyt pro dvě osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu s polopenzí se dá pořídit za 45 000 Kč.

Národní park na ostrově Lanzarote.
zdroj: hellocanaryislands.com

Silvestr v Dominikánské republice

Silvestr v Exotice můžete zažít také na ostrovech v Karibiku. K nejoblíbenějším destinacím tu patří Kuba, Jamajka, Dominikánská republika a Bahamy. Právě prosinec je jedním z nejlepších měsíců, kdy můžete zdejší ostrovy navštívit, nemusíte se obávat hurikánů, naopak tu na vás čeká slunečné počasí okolo 30 °C.

Dlouhé pláže s bílým pískem a kokosovými palmami a průzračné moře, tak může vypadat váš Silvestr v Dominikánské republice. K nejoblíbenějším letoviskům zde patří zejména Punta Cana a Bayahibe.

U ostrova Catalina se nachází působivý korálový útes, který nabízí skvělou příležitost pro šnorchlování a potápění. K zajímavým zážitkům, které tato země nabízí, patří také návštěva zdejších plantáží cukrové třtiny.

Týdenní silvestrovský pobyt v Karibiku pro dvě osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive se dá pořídit za 120 000 Kč.

Pláž v Dominikánské republice.
zdroj: visitdominicanrepublic.com

Silvestr v zahraničí může mít podobu také podobu prodlouženého víkendu v některém z evropských měst. Načerpejte inspiraci, kam na Silvestra, z našeho článku.

Silvestr na Maledivách

Pokud nemáte problém s delším letem s přestupem, můžete strávit Silvestr na Maledivách. Prosinec je jedním z nejvhodnějších období, kdy můžete toho pohádkové souostroví v Indickém oceánu navštívit. Čekat tu na vás bude ta pravá exotická dovolená v ráji.

Laguny s azurovou vodou a bílé pláže s palmami, to je to, co se většině z nás vybaví, když se řekne Maledivy. Ostrovy nabízejí ideální podmínky pro všechny milovníky vodních sportů. Vzhledem k obrovsky bohatému podmořskému životu je místo vyhlášené především mezi potápěči.

Silvestr u moře nebo lépe řečeno v moři tu totiž můžete strávit ve společnosti mnoha druhů jedinečných živočichů, kteří žijí v zdejších korálových útesech, včetně želv, rejnoků či murén. Ti odvážnější mohou zažít i potápění se žraloky.

Z dalších adrenalinových sportů si můžete vyzkoušet například vodní lyžování, windsurfing nebo vodní skútr.

Týdenní novoroční pobyt na Maledivách pro dvě osoby ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive se dá pořídit za 150 000 Kč.

Potápění na Maledivách.
zdroj: worldwideboat.com

Výše jsme vám přiblížili některé z nejoblíbenější destinací pro silvestrovskou dovolenou u moře. Možností, kde strávit Silvestr u moře, ale existuje samozřejmě mnohem více. Mnoho turistů jezdí také do Thajska, Tanzanie, Keni, z ostrovů pak na Srí Lanku, Mauricius nebo Kapverdské ostrovy.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X