Vánoční dárky, které jednoznačně potěší jakéhokoli člena rodiny. Aneb když nevíte, co by

S blížícími se vánočními svátky začínáme přemýšlet nad tím, co nadělíme svým nejbližším pod stromeček. Zatímco někdo si chytře napíše dopis, který dá nenápadně za okno, jiný touží po drobné inspiraci. Pokud patříte do druhé skupiny a nejste si jistí, čím potěšit prakticky jakéhokoli člena rodiny, vyberte si některý z našich tipů.

Mapy světa na zeď pro všechny stávající i nové cestovatele

Máte v rodině ostříleného cestovatele? Výborně. Ideálním dárkem, který ho potěší je jednoznačně mapa světa, kterou lze umístit na zeď. Mapy světa na zeď jsou skvělým bytovým doplňkem a dekorací, která nestárne. Hodí se do pracoven, obývacích pokojů, ale také do dětských království, případně pokojů pro teenagery.

Při výběru se odrážejte od stylu obdarovaného. Existují barevné, ale také černobílé alternativy. Také se za velmi atraktivní v posledních letech považují stírací mapy, které člověka motivují k dalšímu a dalšímu cestování.

Knížkami neurazíte, naopak

Mezi nejatraktivnější dárky, které může dostat prakticky kdokoliv z rodiny patří knížky. Zejména pokud někdo v rodině zastává heslo, že bohatý člověk není ten, kdo má velkou televizi, ale velkou knihovnu bude další díl pomyslné skládačky přesně to, co bude „hřebíčkem trefeným na hlavičku”.

Zatímco v případě dětí neuděláte krok stranou knížkou pohádkovou nebo hravou, u starších vybírejte podle jejich zájmů. Žánrů, ve kterých se knihy píšou je totiž celá spousta. Detektivní příběhy obvykle milují prarodiče, romantiku ženy jakéhokoli věku, tématika druhé světové války a okolností s tím spojených si také nachází stále více příznivců.

Měkké dárky až potom? Ponožky jsou výjimka

V mnoha rodinách se zastává krédo „měkké dárky až potom”. Ne každý je totiž z oblečení doslova na větvi. Spíše se stává to, že se módní kousky nesetkají se zrovna velkým pochopením. Bohužel. Ponožky jsou však výjimka.

Mezi aktuální trendy patří takové modely, které hýří všemi barvami. Čím barevnější, tím lepší. Navíc se s nimi nemusí člověk nikterak ostýchat. Nejvíce pasují totiž do polobotek čili k elegantním outfitům a s plesovou sezonou, která po vánočních svátcích přichází, jdou tak hezky ruku v ruce.

Pokud chcete obdarovat věčného vtipálka, nebojte se ponožek, které jsou s vtipným nápisem na chodidle.


Zážitek se vždycky cení

Ve vašem okolí se mohou nacházet také milovníci adrenalinu. Anebo jenom ti, kteří touží po tom něco zažít a zpestřovat své dny, respektive svůj volný čas. U těch vyhrajete tím, že jim dáte například voucher na realizaci jejich snu. Plavba lodí, jízda na motorkách, bungee jumping nebo skok padákem. Možností je víc než dost.

Při hledání ideálního zážitku se vyplácí jedno – znát obdarovaného, a to alespoň trochu. U někoho se s bungee jumpingem nepochodí, ale takový pobyt ve wellness by naopak potěšit mohl.

Poukazy zachrání situaci

Může se stát, že si nejste jistí ani jedním ze zmíněných věcí. Naštěstí existuje univerzální dárek, který zachrání nejednu situaci. A tím je dárkový poukaz, který se může vztahovat prakticky na cokoliv si usmyslíte. Poukazy se pořizují na oblečení, do knihkupectví, ale také do dalších obchodů prakticky jakéhokoli zaměření.

V případě, že nejste zcela rozhodnutí o tom, co konkrétně máte blízkým pořídit, poukazy je možné vzít i do běžných supermarketů, kde ostatně určitě najdou své uplatnění. Ostatně je to lepší dárek než peníze, které se pod vánoční stromeček nadělovat nemají. Bankovky jsou totiž brány za neosobní a i když jim holdují hlavně děti, u dospělých viděny rády nejsou, ukazují statistiky.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X