Inspirace pro balení nejen vánočních dárků

Umíte zabalit vánoční dárek tak, aby pod stromečkem zaujal na první pohled?

Dokážete zvolit nejideálnější barvu a vzor, které se nebudou tlouct s vánočními ozdobami na stromku?

Víte na co při balení dárků na Vánoce dbát?

Inspirujte se v našem článku!

Jestli si myslíte, že koupě vánočního dárku je to nejtěžší, tak jste na velkém omylu, to nejhorší teprve přijde.

To, co je nejdůležitější, je umět dárek správně zabalit do vhodného vánočního kabátku.

V obchodech seženete mnoho druhů vánočního balicího papíru, ať už jednobarevný či s různými vzory. Papíry jsou jednoduché, matné i lesklé.

Jaké jsou oblíbené vzory balících papírů na dárky
 • koně a další zvířátka
 • kostky
 • stromky
 • sněhové vločky
 • větvičky
 • zvonečky
 • andílci

K velmi populárnímu stylu patří tzv. severský, který je charakteristický různými norskými vzory. K těm patří sněhové vločky, sobi, medvídci, sáňky, lyže apod.

Balící vánoční papír se sobem.
Červený balící vánoční papír.
Lesklý balící papír se zlatými postavičkami.

Co se může hodit při balení dárků na Vánoce?

Když budete dárek balit do klasického balicího papíru, vyzbrojte se malými ozdobami, samolepkami, stuhami a mašlemi. Na škodu nejsou ani ozdoby na stromeček, jako andílci či zvonečky, pokud možno v mini provedení. Dá se použít i sprej se třpytkami.

Jestliže zvolíte jednobarevný papír, můžete se u zdobení dárku vyřádit, protože jakákoliv dekorace bude vypadat vkusně a zaujme na první pohled.

Stává se, že papír ujíždí a většina z nás to řeší izolepou, aby to drželo na místě, než dárek ovážeme stuhou. Zkuste místo izolepy používat samolepky s vánočními motivy, bude to vypadat o hodně lépe.

Dobré je, opatřit si jmenovky nebo si je případně vyrobit doma, aby každý věděl, pro koho je dárek určen.

Jmenovky jsou navíc takové osobnější a druhého velmi potěší.

Inspirace zabalených dárků na Vánoce.
Zdroj: blog.thepaperpackage.co.nz
Zabalené vánoční dárky s jmenovkami.
Zdroj: Deavita.net

Alternativa balicího papíru

V případě, že se vám u některých dárků nezdá balicí papír vhodný, zejména pokud je to nějaký dražší či křehký dárek, pak můžete nakoupit různé krabice, krabičky nebo dárkové tašky, v mnoha velikostech i vzorech.

Dárek do nich jen vložíte, přidáte jmenovku s mašlí a je hotovo. Krabice, které jsou jednobarevné, se dají polepit vánočními samolepkami nebo na ně namalujte vánoční motivy.

Jak se stát expertem na balení dárků

V první řadě se určitě podívejte na skvělé video níže, kde máte hned několik nápadů a návodů jak dárky efektivně zabalit:

Jak zabalit vánoční dárky (CHRISTMAS WRAPPING IDEAS) DiY

Za nás určitě můžeme doporučit následující materiály a postupy.

Přírodní papír – vypadá to jednoduše, elegantně a velmi hezky, když takto zabalené dárky opatříte bílou stuhou, kterou na konci přelepíte samolepkou s vánočním motivem. Místo mašle přilepte přes mašli kousek jehličí, šišku, jmelí atd.
Noviny a stránky starých knihpřijde vám to šílené? Možná ano, ale dárky v tomto oblečku jsou velmi populární, protože jsou netradiční. Převažte je hodně výraznými stuhami a přidejte větvičku smrčku. Podobně můžete využít i staré notové party.
Obyčejný papír – šňůrky, mašličky, provázky, šišky, jmelí, cesmína a větvičky. Tímhle se vyzbrojte a uvidíte, že i když budou dárky zabalené v obyčejném papíru, budou vypadat super díky výzdobě.

Skvěle vypadají sáčky z organzy nebo látkové, na které stačí připevnit pár korálků nebo mašle. Režný papír je super volbou u vintage vánoční výzdoby domu. Dejte na dárek lesklou stuhu nebo krajku. Ideálně stříbrnou nebo starorůžovou.

Velmi oblíbené jsou umělé květiny, které se můžou dát nejen na stůl, ale také na vánoční stromeček či dárky.  Pokud se rozhodnete použít na ozdobení dárku květinu, nepotřebujete žádnou mašli.

Čím vším se dají dárky dozdobit?
 • větvičky jehličnanů
 • celé koření (skořice, badyán atd.)
 • sušené květy
 • plátky citrusů
 • šišky
 • ořechy (přírodní nebo nastříkané zlatou či stříbrnou barvou).
 • široké mašle
 • drobné ozdoby

K balení dárků si vypomozte i tím co najdete doma. Prázdná krabice od bot se může polepit balícím papírem a využít třeba na vázu, kterou chcete někomu věnovat.

Jestliže plánujete darovat někomu blízkému peníze, pak si kupte kvalitní obálku z pevného papíru, nejlépe zlatou či červenou. Obálku ozdobte hvězdičkami nebo rolničkami, případně malou větvičkou.

Když máte už odrostlé dítě, využijte toho a požádejte jej, aby vám pro ty nejmenší vytvořilo stylový a hlavně originální vánoční papír tak, že namaluje své vlastní vánoční motivy na jednobarevný papír.

Došla vám stuha a nemáte čím ozdobit zbytek dárků? Nemusíte kvůli tomu hned běžet do obchodu. Vyrobte si ozdoby z balicího papíru, jako třeba malé kornouty, které poskládáte vedle sebe a přilepíte v tomto případě izolepou nebo troškou lepidla, složte z papíru vějířky a připevněte na horní část dárku.

Další zajímavé tipy

Komentáře

 1. Nádherné a inspirativní nápady. Každý rok se snažím, aby byly dárky co nejoriginálnější a tento článek splňuje vše co jsem hledala 🙂 Jestli můžu ještě doporučit, zkoušela jsem balit dárky s tím, že na přední stranu jsem dala fotografii. Vypadá to velmi hezky a navíc to potěší. Již několik let nakupuji všechny potřebné komponenty zde: http://www.obalove-materialy.cz/vanocni-zbozi. Velmi rychlé a Pražáci můžou vyzvednout na prodejně. Doufám, že se mi alespoň z poloviny podaří vytvořit takto pěkné balení. Přeji všem krásné Vánoce.

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné databáze. Vyžadované informace jsou označeny *.