Jak se slaví pravé lichtenštejnské Vánoce? Pojďte s námi oslavit Vánoce do malebného knížectví na svazích Alp

Jak asi probíhá advent v malebné krajině na úpatí zasněžených hor?

Ptáte se, jestli stojí za to Lichtenštejnsko na Vánoce navštívit a co tam můžete všechno zažít?

Co si dávají obyvatele tohoto zimního království ke slavnostní večeři, kdo jim nosí dárky a jsou i zde nějaké zvláštní tradice?

Kde nasajete nejlepší lichtenštejnskou vánoční atmosféru?

Vypravte se s námi do Lichtenštejnska a podívejte se, jak zde slaví nejkrásnější svátky roku!

Kdy se slaví Vánoce v Lichtenštejnsku?

Vánoce jsou svátkem, který se každoročně slaví po celém světě a připomíná nám narození Ježíše Krista. Posvátné období se Lichtenštejnsku rozhodně nevyhýbá a stejně, jako na celém světě, i zde se 24. prosince slaví Štědrý den, kdy rodiny zasedají ke společnému stolu a rozbalují si dárky pod ozdobených stromečkem.

vánoční tržiště na náměstí v Lichtenštejnsku
zdroj: www.luxurytravelmagazine.com

Tradice a zvyky v Lichtenštejnsku

Oslavy Vánoc v Lichtenštejnsku se ve zvycích příliš neliší od zbytku Evropy. Ulice září světly, městečka kvetou s atmosférou vánočních trhů, co je však v těchto zemích skutečně populární?

Koledy

Je to velice zajímavá tradice a pokud za oslavami Vánoc do Lichtenštejnska poputujete, je vhodné si ji zažít na vlastní kůži. Většina koled je v původním latinské znění a jejich zpěv si můžete užít na všech náměstích nebo v okolních uličkách.

Zimní radovánky

Společně s Vánoci se v Lichtenštejnsku probouzí i čas, kdy sněhové planiny zvou k mnoha aktivitám. Tradiční lyžování nebo sáňkování možná někomu nepřijde, tak zajímavé, ale když se řekne chůze na sněžnicích, to už je jiná.

Díky ideálním povětrnostním podmínkám právě v tomto období sníh vyzývá k této zajímavé kratochvíli, kterou stojí za to vyzkoušet!

Sněžnice si můžete běžně pronajmout v příslušných střediscích a vyrazit na pochod, při kterém si buď užijete krásu a klid tohoto místa, pro intenzivnější zážitek si můžete pronajmout průvodce.

Žena a muž kráčí zasněženou krajinou pod vysokými horami ve sněžnicích.
zdroj: unsplash.com

Christkind i Santa drží zajedno!

Je velice zvláštní, že Ježíšek a Santa Claus drží v Lichtenštejnských domácnostech vyrovnané pozice. Je na jednotlivých rodinách, pro koho z nich se rozhodnout, stále je však tradičnější očekávat Christkind, nebo-li Ježíška.

Tradiční lichtenštejnská jídla na Vánoce

Tradiční lichtenštejnská vánoční tabule nemá svého vyloženého favorita. Rodiny se většinou rozhodují pro delikatesy a vybraná jídla. Vzhledem k tomu, že knížectví leží mezi Rakouskem a Švýcarskem, jeho kuchyni přednostně ovlivňují tyto velmoci. 

​​Lichtenštejnská kuchyně je jednoduchá a vydatná, protože národní stravování vychází z původních venkovských tradic. Lichtenštejnským národním jídlem je „Käsknöpfle“.

Základem tohoto kulinářského požitku je jednoduché těsto z mouky, vajec, vody, soli a pepře. Hotové Knöpfle se podávají se sýrem, smaženou cibulkou a jablečným pyré.

Käsknöpfle - tradiční lichtenštejnské jídlo.
zdroj: pixabay.com

Dalším tradičním jídlem je Ribel, který se připravuje z kukuřice a pšenice. Obě suroviny se vaří v mléce a vodě na jakousi kaši. Poté se kaše musí dlouho a pomalu opékat na pánvi, je třeba ji stále míchat, aby získala zlatou barvu. Tradičně se pokrm podává s jablečným pyré nebo se namáčí do kávy či mléka. 

Co vás však překvapí je vinná tradice, která prostupuje celým regionem. Nabízí se zde návštěva mnoha skvělých vinných sklepů, kde ochutnáte vína té nejvyšší kvality. 

Kam přesně v Lichtenštejnsku vyrazit na Vánoce?

Chcete oslavit Vánoce v Lichtenštejnsku? Skvělý nápad! Země totiž nabízí nespočet možností pro všechny, navíc vás její krása ohromí a vůně linoucí se z tradičních adventních trhů zcela pohltí. 

Vaduz, hlavni město Lichtenštejnska a jeho atmosféra vánočních trhů.
zdroj: www.liechtensteinusa.org

V hlavním městě Vaduz jsou Vánoce vyvrcholením adventních oslav, které začínají už na začátku prosince. Na náměstích vás budou čekat stánky, mnoho dobrého jídla, co si však rozhodně nenechte ujít je obří kluziště pod širým nebem.

Pro milovníky historického dědictví je zde k dispozici hrad, který přiblíží panovníky země a mnoho muzeí, která však mají v prosinci rozličnou otevírací dobu, tak se před odjezdem ujistěte, že bude otevřeno všude, kam budete chtít zavítat. 

Keramické hrnky z Schaedlers

I když jste na dovolené, na blízké rozhodně nezapomeňte. Pokud jste příznivci řemeslné výroby, čeká vás dílna v Schaedlers, kde kromě klasických keramických hrníčků naleznete i řadu věcí do domácností. Skutečně vše, co by si kdo pod stromečkem mohl přát!

A pokud stále nevíte, co komu nadělit pod stromeček, navštivte našeho rozsáhlého průvodce vánočními dárky, tam už jistě pro každého naleznete to nejlepší!

Lyžování v regionu Malbun

Lyžařský region, který je v období Vánoc hojně navštěvován a jeho kouzelné prostředí plné klidu láká k návštěvě i mnoho celebrit. Krom vydatného lyžování a sněhových aktivit se můžete těšit na nádherné výhledy do krajiny. 

Navštivte vynikající vinné sklepy knížete z Lichtenštejna 

Ano, je to tak! Když už budete mít vánočních oslav a lyžování dost, je dobré zajít do vinného sklepa. Klima v Lichtenštejnsku těmto populárním bobulím skutečně svědčí, proto ochutnáte 20 vynikajících odrůd v 99 vinařstvích.

Sklenice od vína vyskládané v policích.
zdroj: pexels.com

Pokud nejste příznivci vína, nevadí, Lichtenštejnsko má velice kvalitní pivovary, kde vám načepují zlatavý mok té nejvyšší kvality. Je libo něco ostřejšího? V Lichtenštejnsku se vyrábí tradiční whiskey Telsington.

Zaujala vás krása a dostupnost Lichtenštejnska stejně, jako mě? Než zabalíte kufry a vyrazíte na letiště, vězte, že právě v knížectví žádné letiště není, proto musíte zvolit jinou formu dopravy.

Barvité a plné sněhu! Jedině tak se dají nazvat oslavy Vánoc v Lichtenštejsnku, kde se snoubí jedinečná atmosféra a zvyky z okolních států. Navštivte toto malé knížectví v srdci Evropy a nechte se unést vánočními oslavy v tom nejlepším duchu!

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X